Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 795 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

mataj
včera 5 z 5

Závěr trilogie s detektivem Samem Potrem a Bishopem. Kdo z nich lže a kdo mluví pravdu? Všichni začínají pochybovat o skutečném vrahovi, důkazy z předešlých dílů jsou nespolehlivé, některé osoby nejsou těmi, za které se vydávají a i minulost, jak se zdá, je nejistá. Byla jsem napjatá a zvědavá, jak to, po všech těch zvratech a odhaleních, dopadne. Vynikající.

Iva B.
předevčírem 5 z 5

Neskutečné, skvělé.. parádní zakončení celé série, nevím, co bych ještě dodala! Čtení jsem si užila, bylo to přesně podle mého gusta. Celou sérii doporučuju, ale je třeba to číst s krátkým odstupem. Zde se mi zdálo, že je hodně postav a trošku jsem se v nich i ztrácela, pátrala co a jak... Ale boží to bylo, jsem ráda, že celou sérii vlastním v knihovně.

Tom.Majka
03.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Za mě celá série super,skvěle napsáno,závěr překvapil,tedy aspoň mě. Moc se mi to líbilo.

jurver
08.03.2024 5 z 5

Nakonec dávám i za třetí díl 5 hvězdiček. Ale kniha se nečetla tak dobře a sama jako první dva díly. Místy mi to už přišlo překombinované a těžko uvěřitelné a do dočtení jsem se musela nutit. Ale posledních 100 stran už zase mělo spád a napětí a se zakončením velká spokojenost :)

Dajine
02.03.2024 5 z 5

Velmi důstojné zakončení trilogie.

Janisss
15.02.2024

Super vyvrcholení celé této série! Sice jsem místy vůbec nechápala která bije, tento díl je asi nejkomplikovanější, ale závěr knihy stál za to!
Děkuji za úžasný čtenářský zážitek, děj všech knih budu mít v hlavě určitě docela dlouho ;-)

Privilegius
06.01.2024 5 z 5

Neskutečné vyvrcholení celé série. Byla to jízda a od čtení jsem se nemohl utrhnout. Celá série je docela dost brutální a šokující, ale skvělá. Za mě opravdu mistrovský počin.

Vendulis
30.12.2023 5 z 5

Jakože cože? To co autor předvedl v tomto závěrečném díle...masakr, nešlo přestat číst.

Lukáš987
28.12.2023 5 z 5

Cože?... Jak?...Kdo?...Proč???..
Tohle a dalších milión otázek si budete pokládat v další části příběhu z pera J.D.Barkera . Na 509 stránkách vás bude vás bude napínat, drásat vám nervy a brnkat vám na strunu napětí příběh Porter vs Bishop. Příběh je bravurním thrillerem plným zvratů, překvapení a zápletek a to takových, že když si řeknete ve 21:30 ještě jednu kapitolu tak sami sebe přistihnete jak zavíráte knihu v 00:30 a to s pocitem, že jakmile se probudíte musíte pokračovat. Celkem 1520 stránek s nádherně zvráceným, geniálním a mistrovsky napsaným příběhem.

kyssling
03.12.2023 4 z 5

Velmi napínavé čtení, ale bohužel příliš mnoho postav. Celkově velmi zamotaný příběh příběh bych nebýt posledních stran zřejmě vůbec nepochopil. Podezříval jsem chvílemi Sama z rozdvojené osobnosti. Takže autor ukázal, že psát umí, ale měl by malinko přitáhnout fantazii za uzdu, bylo by to ku prospěchu.

m2056
10.11.2023 4 z 5

Skvělé Skvělé kniha se čte dobře a člověka baví tak když máte čas tak automaticky po knize sahate a hltate jak příběh se odvíjí dál.

Palus
02.11.2023 5 z 5

Tak konečně dočteno, ufff ...trošinku se to táhlo, spousta zbytečné omáčky, ale zajímalo mě, jak to dopadne...ke konci jsem se i malinko ztrácela, kdo byl vlastně kdo, ale v podstatě se mně to líbilo :-)

mmikky
14.10.2023 2 z 5

První dvě knihy této série byly naprostá bomba. Na poslední díl jsem se hrozně těšila, kdy hlavně po skončení druhého dílu prostě nejde jinak, než si ho prostě přečíst... Ale od třetiny knihy jsem se modlila, aby byl konec. Dočetla jsem to jen proto, abych věděla, jak to dopadne, ale chvílema to pro mě bylo už dost utrpení a do čtení jsem se musela přemlouvat. Konec byl tak překombinovaný a nereálný, že jsem se ve všem ztrácela. Knihu jsem po dočtení s úlevou odhodila, že už je konec. Nebylo to vyloženě špatné, ale první dva díly byly prostě jiné. Určitě bych knihu zkrátila a hlavně bych ubrala na těch intrikách a "šmodrchancích". Možná, že když od tohoto dílu nebudete mít taková očekávání jako od předchozích dvou, tak si ho užijete víc...

petraj30
29.09.2023 4 z 5

První dva díly byly neskutečně dobré, ale u posledního dílu si nejsem jistá, jestli to psal stejný spisovatel. Všechno více méně sedělo, ale bylo to velmi silně překombinované a horko těžko uvěřitelné. Nad něčím by se dalo zamhouřit oko, ale to ostatní bylo až příliš. Prostě "patláma, paprťála."
Nějakým zázrakem mě napadla myšlenka, jak by to celé mohlo dopadnout, ale byly chvíle kdy jsem pochybovala nejen o všech postavách, ale dokonce i sama o sobě. Inu, nějak jsem se nespletla a bohužel mě konec tímto trochu zklamal. Nicméně byla to neuvěřitelně napínavá jízda. O tom, kdo se z koho nakonec vyklubal a jakou všichni ostatní měli úlohu, mi spala brada. Sice tu nebylo řečeno úplně všechno a konec by taky zasloužil ještě několik větiček, ale dá se to domyslet.
Spoiler:
Byly chvíle, kdy jsem byla přesvědčená, že Sarah/Bishopova matka jsou jen výplodem Samovi fantazie. Měla informace, které si vyměňovali pouze Sam s Poolem, a k těm by přišla jedině, kdyby Sama celou dobu odposlouchávala.

I přes ta negativa, která jsme napsala, musím uznat, že se celá série výborně četla a mně se moc líbila. Nedám plně hodnocení, ale byla jsem nadšená. Spisovatel má velmi bujnou fantazii.

milena8281
15.09.2023 4 z 5

Poslední díl byl jiný, než předchozí dva. Tady už nešlo o vraždy, šlo o vyřizování účtů, intriky, lži a podvody. Chvílemi jsem se trochu ztrácela, pochybovala o postavach, ale stejně jsem nedokázala odhadnout, jak příběh dopadl. Po přečtení jsem si řekla wow! Jenže teď s odstupem několika dnů jsem docela těžce vzpomínala, jak to vlastně dopadlo. Takže zatímco celá zápletka mi uvízla v hlavě, úplný závěr se vytratil. Každopádně první dva díly série super, třetí dobrý, celá série určitě stála za přečtení.

vanilka231
26.08.2023 4 z 5

Mistrovská trilogie, tleskam. Sice tento poslední díl mě bavil ze všech nejmíň, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a něco už bylo až moc neuvěřitelné, ale celkově pecka a konec stal za to. Přečtěte si to určitě. Díky autorovi a těším se na něco dalšího.

Adrim
24.08.2023 3 z 5

Netvrdím, že je to špatná kniha a mnozí ji jistě budou milovat, ale za mě osobně už to bylo dějově moc přehnané a přitažené za vlasy. Pro mě až moc neuvěřitelné.

bumble
02.08.2023 5 z 5

Hodně povedená trilogie. Po "Páté oběti" byla tato kniha nutnost a rozhodně nezklamala. Ano, bylo to hodně zamotané, myslím, že málokdo mohl někomu věřit, ale nakonec se vše odtajnilo a vysvětlilo. Opět jedna z knih, od které se nedá odtrhnout.
Za mě jasných 5 hvězd a ty kruhy pod očima druhý den za to určitě stály.

Mikoláška
18.05.2023 5 z 5

Za mně velká spokojenost.... Děj prohnat třemi knihami, super. Klobouček autorovi. Dojem ani nekazí, že není všechno rozhřešené a zbývá několik otázek....

Jana.Kuc
25.04.2023 5 z 5

Wow. Celá série je naprosto perfektní. A opravdu to chce číst hned po sobě. Zvlášť druhou a třetí knihu, které na sebe navazují, jako kdyby to byla jedna kniha.