Pátá oběť

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397698/pata-obet-p1e-397698.jpg 4.796

Sam Porter (2.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Fifth To Die (2019)

Počet stran:600
Jazyk vydání:český
Překlad:Jan Netolička
Ilustrace/foto:Kateřina Coufalová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7498-318-4

Kniha Pátá oběť

lachtan77
předevčírem

Doufám jen, že jeden Samův případ nebude na deset knih. Povolím autorovi už jen jediný díl a pak chci jiného psychopata. Popravdě Opičák už mi jde trochu krkem :) Barker umí vyprávěním zaujmout a to je hlavní, nesmí to však překročit určitou mez. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více nebo tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ...... atd. Prostě Porter a jeho tým by měli řešit sériové vrahy jak na běžícím pásu a já si o všech rád přečtu :)

Valeyman
předevčírem

Tady půjdu asi trochu proti davu :-( . Mně osobně se čtvrtá opice líbila daleko víc. Druhý díl mi přišel hodně rozvláčný a místama utahaný. Možná je to i tím, že jsem v poslední době přesycen dějem a chováním hlavních detektivů ve stylu : Odstavili mě od případu, ale stejně poruším všechny možné zákazy a pátram dál na vlastní pěst. Přehlednosti ubíralo i to, že byl děj vyprávěn z pohledu dle mě až přemíry postav. Oproti prvnímu dílu byl rušivým elementem deník. To, co v prvním díle fungovalo fantasticky, tady už nikoliv. No, ale abych jenom nekritizoval, tak navzdory výše uvedenému v kontrastu obou dílů má stále příběh co říct a jednoznačně si zakoupím třetí díl, protože mi zkrátka zajímá jak to dopadne s opičákem :-) Dále bych chtěl ještě upozornit ostatní čtenáře ať nesmyslně nespoilujou jako slečna pár komentů pode mnou, která zbytečně vyzradí závěr knihy !

olcab

Další skvělý thriller, který, jak je známo, navazuje na Čtvrtou opici. Čtení jsem si nesmírně užila, i když mi tento díl trval o trochu déle z nedostatku času. Rozhodla jsem se dát "pouze" 4 hvězdy, protože mě naštval ten konec. To si autor z nás trošku vystřelil :)
Takže si počkám na pokračování...

Lenny.Wolf

Tak tohle byla jednoznačně nejlepší detektivka, co jsem četla. Čtvrtá opice byla skvělá, ale tohle to ještě předčilo. Jen ten konec.. teda pane Barkere, tohle se nedělá, jste krutější než sám Anson Bishop! :D

EvaMetzger

Tak to snad nie! Opicak ma dostal do vytrzenia a nemohla som sa dockat Pate obeti. Ked som si ju konecne mohla stiahnut, neodtrhla som sa od nej cely den.....a ten koniec! Jezkovivoci, tak tomu sa hovori Pecka s velkym P!! Totalne otvoreny koniec a moje nervy v kybli (pardon). Ale myslim, ze nie som sama, ktora sa nevie dockat dalsieho pokracovania zivotov policajta Sama a psychomagora Bishopa. Len dufam, dufam, dufam, ze Sam nie je otec tohto serioveho vraha a tie fotografie na konci knihy su fake! Asi by ma porazilo..... Ludkovia, vrelo odporucam Ctvrtou opici a Patou obet! A presne v tomto poradi!
PS - Kto vie, kedy vyjde 3 diel tohoto super psychothrilleru???

Shanib

Skvělá kniha plná mrazivého napětí a nečekaných zvratů. Tentokrát měli více prostoru i postavy, které jsme předtím neměli příležitost tolik poznat. Obzvlášť jsem si oblíbila agenta Poola. Navíc se nám dostává i nových tváří, a přitom se v tom člověk stále dobře orientuje. Co mě však rozladilo, a zde upozorňuji na spoilery, je opakující se situace, kdy si Sam k sobě někoho pustí a ejhle, on je to padouch...surprise...nebo vlastně zas až tak ne. A pak to, a teď opakuji Samova slova, tentokrát to fakt podělal. Naprosto s tím souhlasím. Jeho rozhodnutí mi často přišla hodně egoistická, jako kdyby si chtěl dokázat, že je lepší než ostatní. No a ten konec...překvapená jsem byla, ne že ne, ale závěr předchozího dílu mě dostal víc. A můj soukromý typ, jak to všechno vlastně je? Myslím si, že se zjistí, že Sam Porter je ve skutečnosti Bishopův otec. Upřímně však doufám, že se pletu, protože to bych pak byla opravdu zklamaná.

susu

No tak...... to se nedělá :( Autor má ale zaručen další příjem.
První díl byl plný zvrácenosti, druhý byl lepší. Pro pochopení děje je ale nutné přečíst napřed Čtvrtou opici. Já jsem si musela v průběhu čtení dokonce zopakovat některé pasáže ze Čtvrté opice, abych byla v obrazu.

Lotka

Jak jako “Pokračování příště...”? V nejlepším se nepřestává, tak honem prosím další díl! Uf, to je jízda.

J.D. Barker

J.D. Barker