Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1059 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Allla9
11.06.2021 5 z 5

Druhé pokračování této trilogie přineslo tolik napětí a odhalení, ale i tajemství, že se nemůžu dočkat dalšího dílu.

INCOGNITOREADER
11.06.2021 4 z 5

Čtvrtou opici jsem četl ještě v době kdy Pátá oběť nebyla venku a tak jsem musel čekat. Nakonec jsem si řekl, že jí nebudu číst dokud nevyjde i Šesté dítě, ale pak už to bylo tak dlouho, že jsem detaily z prvního dílu zapomněl. Naštěstí mi je kamarádka připomněla a já se mohl vrhnout do čtení. Asi nemá cenu říkat, že se knihy MUSÍ číst postupně, jinak to nejde. Příběh na sebe navazuje a bez znalosti předhozího dílu budete ztraceni. Já jsem se z počátku úplně nechytal, ale autor lehkými náznaky připomene detaily z předchozího dílu a chytnete se. Já kombinoval čtení papírové knihy a audio, která je opravdu úžasně načtená. Je zde obrovské množství postav a příběh se zamotává víc a víc. I když je zde velká část děje o vyšetřování tak je kniha opravdu hodně napínavá.

Jediná moje výtka míří k překladu.
Neviděl jsem chyby a překlepy, ale spíše špatně přeložené výrazy - židle místo křesla lazy boy.
Oslovení postavy, která se ve scéně vůbec nevyskytuje a v ději knihy je zrovna tisíce kilometrů daleko a jako poslední je přepis čísla 1812, který je napsaný jako tísíc dvě stě osmnáct.

veronika9761
06.06.2021 3 z 5

Ztracela jsem se v postavach a utikaly mi kvuli tomu souvislosti. Zadna oddechovka to teda neni.

Danago
29.05.2021 5 z 5

Co napsat, pokračování je stejně dobré jako první díl. Rozhodně čtěte celou trilogii postupně, to ani jinak nejde. Po dočtení Páté oběti jsem musela ihned začít číst Šesté dítě, je to prostě celé jeden příběh. Celý případ , který se zde řeší je velice spletitý a je třeba dávat pozor na indície. I když autor je tak hodný , že nám je v průběhu čtení několikrát zopakuje a připomene, pomáhá čtenáři se ve všem vyznat a nepřehlédnout důležité informace. Někomu to může vadit , ale těm co mají mezi díly delší pauzu to určitě pomůe si vybavit předchozí děj . Stejně jako předchozí i tento díl je napínavý , plný zvratů a překvapení, má neuvěřitelné tempo. Přečetla jsem to jedním dechem. A jsem moc ráda , že jsem počkala a můžu číst všechny tři díly po sobě. Protože závěr v tomto díle žádný není je to jako konec kapitoly....

Přikláním se k ocenění skvělého překladu celé trilogie a skvělému vykreslení všech postav a jejich postupnému odhalování. Měla jsem je ráda všechny nebo mě minimálně nenechaly chladnou.

ydnac
19.05.2021 5 z 5

FAKT PECKA !!!!!!

Napínavé od začátku do konce :-)
Nutně potřebuju další díl :-)
A ten konec, to jsem si říkala, že TO - SNAD - NE !!!
Výborný čtení, bavilo mě a moc doporučuji :-)

Grohlinka
15.05.2021 3 z 5

Tak to jsem nečekala....Výborné pokračování, už se nemůžu dočkat, až zjistím, jak to všechno dopadne. Doporučuji k četbě. Aneb, jak již řekl Jeffery Deaver - "Nádherně zvrácené".

,,Malé děti jsou pro zbytek světa neviditelné, až s věkem se stávají méně průhlednými. Jako dospělí jsme úplně viditelní, a když zestárneme, začneme se znovu ztrácet, až nás společnost zase nevidí."

Dopi70
15.05.2021 4 z 5

Hodnotím po přečtení celé trilogie. Čtvrtá opice je skvělý thriller, děj má spád, napínavost, a příběh je ukončen. Pátá oběť sice navazuje, ale je to spíše předehra pro Šesté dítě, přibývá hodně postav, závěr zůstává otevřený a kniha přináší víc otázek než odpovědí, proto je nutné přečíst i třetí díl, kde vše vyvrcholí. Nejlépe hodnotím Čtvrtou opici, která obstojí i jako samostatná kniha, ale odtrhnout jsem se nemohl ani od dalších dílů. Udělal jsem dobře, že jsem s čtením čekal až budu mít všechny díly pohromadě, a doporučuji to i dalším čtenářům, protože ve velkém počtu postav a spletitém ději je snadné ztratit přehled, pokud nemá člověk vše v čerstvé paměti.

Vesmich
03.05.2021 5 z 5

První díl byl samozřejmě výborný. Tento jsem četla až po delší době, tak se mi některé souvislosti vybavily až postupně. To by mě nenapadlo, že se to dá celé ještě ztemnit, zamotat a zase rozmotat a udělat z toho tak napínavý příběh! Je to krásně načasované, takže pozornému čtenáři docházejí souvislosti vždycky chviličku před tím, než jsou mu odhaleny. No, budu to muset dočíst zcela určitě!

sestraJoy
27.04.2021 5 z 5

CO JEDNOU ZEMŘE, MUSÍ OŽÍT, CO SE ZRODILO, NAVRACÍ SE SMRTI… Lepší než jednička. Pátrání po V4O se vede na třech frontách a každá jde jiným směrem. Padouch je opět dokonalej a sběr kriminalistickejch střípků zajímavej. Někteří můžou ocenit, že Sam Porter není žádnej „úchylnej“ detektiv, ale normální chlap - jestli teda může bejt polda normální.

Solverino
26.04.2021 5 z 5

Naprosto brilantní záležitost, už dlouho jsem nečetl tak dobrou detektivku/thriller. Mohu jen velmi doporučit. Žádné logické kiksy (nebo jen naprosté minimum, zcela ojedinělé). Hodně dobrá jízda. A hned jdu na další díl....

Nixa
19.04.2021 5 z 5

Hned po dočtení prvního dílu jsem věděla, že i druhý bude skvělý a byl snad ještě lepší! Sama Portera jsem si oblíbila a hodně mě bavilo i nahlížení do vrahovi mysli v podobě deníku. Geniální thriller, který vás nenechá v klidu a překvapení na vás čeká snad na každé další stránce.

Kaik
11.04.2021 5 z 5

Příběh pokračuje a je to opět stejná jízda jako předchozí díl. Líbí se mi, jak autor pracuje s postavami. Příliš o nich nevíme, ale postupně se vždy vynoří nějaký detail z jejich života nebo aspekt osobnosti, což postupně přirozeně vykresluje jejich charakter. Plusové body také uděluji za zajímavého Poola a dobrý překlad. Třetí díl je povinností.

Roseblood
11.04.2021 5 z 5

Druhý díl z trilogie je stejně napínavý, jako byl první. Kniha se čte sama, pořád vás drží v napětí. Zvrat stíhá zvrat a čtenář neustále potřebuje vědět co bude dál. Tahle knížka vás nenechá v klidu.

Hodnocení: 5*/5

ANDY28
06.04.2021 odpad!

Jsem hodně kritická k thrillerům, čtvrtá opice bomba, ale tohle mě už nudilo, zřejmě si to nejvíc užil sám autor

Nunynka
05.04.2021 5 z 5

Přemýšlel autor nad tím,že jsou lidi,co si půjčují knížky v knihovně? Jak mám po takovém konci počkat než bude kniha v knihovně volná? Pokud chcete tuto trilogii číst,tak doporučuji si knížky koupit a přečíst naráz. Druhý díl jsem četla asi po třech měsících a chvílemi jsem se ztrácela. Ale jinak co se týče děje a Bishopa samotného,tak je to super čtení. Až dočtu poslední díl bude mi po hrdinech určitě smutno.

simona g.
03.04.2021 5 z 5

Dávám 11 hvězd z 10ti. První díl byl wow, tento druhý taky, fičím shánět třetí!!! Vyloženě nerada jsem knihu odkládala. Napínavé, super děj, úplně nejvíc nejlepčííí. Jdu honem mrknout, jak se co nejdřív dostat k trojce!!! Za mě super kniha.

Mirin1349
30.03.2021 5 z 5

Po dočtení Čtvrté opice jsem nevěřila, že tuto knihu může pokračování překonat. No tak jsem se pletla, mohlo a překonalo. Pátá oběť byla opravdu ještě o chlup lepší. Dokázala mě šokovat, překvapit, znechutit, bylo to prostě vynikající, skvěle propojené, vymyšlené a v dobrém slova smyslu vykonstruované tak, že jsem nemohla jinak, než se usmívat, jak to autor ve finále zaonačil. Nikdy mě ještě tak nemrzelo, že jsem knihu dočetla a ještě nemám v ruce pokračování.

monte
21.03.2021 5 z 5

Tak to byl mazec, pokračuji hned dalším dílem

kokosek
17.03.2021 4 z 5

Vše se komplikuje a vše je jinak. Nebo není? Uvidíme.
Tohle je snad ještě o fous lepší než první díl. Možná kdyby to nekončilo tak nejasně tak bude i pět hvězdiček, ale počkám na pokračování, třeba se zadaří.

rimar
08.03.2021 5 z 5

Dvojka mne bavila mnohem více než první díl. Kniha je psána jinak dej nestagnuje a je to jízda. Co jsme si mysleli že je pravda po prvním díle opět neplatí a konec otevřený jako vrata od stodoly. Jediné co bych vytknul je ta zápletka s matkou. Ta byla taková z těch průhlednějších ale budiz knize to nic na čtivosti a napínavosti neubírá. Jen těch otázek na konci je opět dost a dost.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker