Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1059 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Danilla
02.09.2022 5 z 5

Stejně jako první díl, je i ten druhý naprostá bomba. Jakmile vezmu knihu do ruky, nevím kdy přestat číst. Vždy si říkám ještě jednu kapitolu a jdu spát - no, moc jsem toho nenaspala. Takže Šesté dítě, jdu do tebe :-)

jitka1585
29.08.2022 2 z 5

No,jsem ráda,že jsem zvládla dočíst.Pribeh dobrý,ale ta složitost a překombinovaný děj.A z poslední věty se mi udělalo až zle..."pokračování příště"..

MonikaV
28.08.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl!

CharlesWard
20.08.2022 2 z 5

Po poměrně zdařilé Čtvrté opici, se bohužel Barker vytasil s Pátou obětí. No a ten kvalitativní sešup snad ani nemohl být výraznější. Tohle byla od začátku do konce bolest číst.

Evelin
06.08.2022 5 z 5

Za mě super, děj napínavý a stránky jen lítaly. Jak se kniha blížila konci, nemohla jsem se odtrhnout. Jediné co zbyva, pustit se do dalšího dílu ;-)

Kubajzz
05.08.2022 5 z 5

Tak to byla jízda a konec hodně překvapil. Rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

santa1212
21.07.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Vynikající thriller, diky krátkým kapitolam se dobře čte, má spád, v ději je spousta zvratů, a ten konec... to byla fakt síla. Takže doporučuji a jdu hned na další díl:-)

AngeliS
15.07.2022 5 z 5

Hodně zvratů. hodně f**kupů! A co je více než jasné, zase pěkná humusárna! Jedeme dál, jsem zvědavá!

evask
28.06.2022 4 z 5

Je to dobrý, ale na mě až skoro složitý.

Caa
16.06.2022 4 z 5

Velmi podařená detektivka, která ční vysoko nad šedý průměr, ale přesto mi pár věcí mi vadilo. Například autor vůbec nepopsal agenty FBI (vzhled ani osobnostní rysy), takže mi splývali. Kapitoly jsou tak kraťoučké a tak rychle se střídají, že tím vzniká zbytečný chaos. Plus střídání kapitol "dupnutí na plyn" s kapitolami "dupnutí na brzdu" bylo místy až násilné a kazilo čtenářský zážitek.

Terka18
05.06.2022 3 z 5

Příběh je napsaný hodně poutavě, ale na mě to bylo občas už hodně překombinované a tak trochu zbytečně. Šlo by to napsat lehčeji a méně zamotaně. Upřímně jsem měla občas problém udržet pozornost při čtení. Což mi ubralo celkový dobrý dojem z příběhu. Dost zajímavé zakončení.

Mihal27
29.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Proste nemám slov, neskutočne úžasné čítanie. Vtipný a zároveň adrenalínom nabitý príbeh. Sam Porter opäť pocítil čo je zač Anson Bishop. Neviem ako to všetko Anson dokáže ale obdivujem ho. Tak neskutočne zamotať to dokáže asi len on. Kapitoly rýchlo ubiehali a ani som sa nenazdal a čítal som poslednú kapitolu. Vrah stále uniká a mŕtvoly neustále pribúdajú....

"Nemúžeš sa hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla"

Rozhostilo sa nervózne ticho. Jako první promluvila Sophie. " Bude někdo jíst ten poslední koblížek? "Kloz praštil hlavou do stolu a hlasite si povzdechl . " Vezmete si ho ".

Debata 3 vyšetrovatelov o " koblihách " ma neskutočne pobavila, strašne som sa nasmial natom.

Tupoun
29.05.2022 5 z 5

Čtvrtou opici jsem hodnotil jako mňamózní a u Páté oběti nadšeně podtrhuji, přestože by se pár chmurů našlo. Ale pojďme pěkně postupně. Druhá kniha začíná jako něco a hlavně někdo (vrah) úplně jiný a ptám se, kde je Bishop? Detektivu Porterovi, vypadá, už poněkud hrabe a vůbec se mně nelíbí, že někteří jeho kolegové volí šplhounství místo důvěry v kámoše. Ale ono to fakt chvílemi vypadá s Porterovým myšlením všelijak a neušetří naše nervy, když nevysvětluje čtenáři, proč dělá to či ono.
Děj nastartoval a jede hned na plný plyn. Rozděluje se do několika linek, které hladově polykáte a jen co přeskočíte z jedné do druhé, už toužíte po návratu zpět, abyste věděli, co se děje zrovna tam, o čem se máte dozvědět až za chvíli. A když jsou linky čtyři a všechny extrémně napnuté, je to k zbláznění. Proto se četba blbě přerušuje třeba kvůli takovým zbytečnostem jako je pracovní docházka nebo jiné podivné povinnosti. Musím, bohužel, dát za pravdu těm čtenářům (třeba čtenářce kob), že jakmile naskočí další dějová linka, je to jako brzda děje smykem a začíná se odvíjet zpočátku poměrně nudné vyprávění kluka. Ale jak vy, kteří máte dočteno, víte, ta brzda a retrospektiva byla nutná, abychom zjistili, kde se vzal ten chlápek s jizvou na lebce.
Tato mírná překombinovanost a zpomalení děje v poslední třetině knihy se však dá při celkovém hodnocení lehce hodit za hlavu, protože celkově je to opravdu jízda jako blázen! Kdo by to řekl, že ta baba není ta, co jsme si mysleli a je to... A to je tady furt, takové šílené zvraty. Proto je kniha extra mňamózní.

galinek
28.05.2022 5 z 5

Skvělá detektivka..... ke konci to byl kotrmelec za kotrmelcem,....no musím koupit další:-) .
Doporučuji....

kob
24.05.2022 4 z 5

Přečetla jsem se zájmem, ale místy mi to přišlo trochu zdlouhavé a překombinované

Knižní střípky
17.05.2022 5 z 5

Budu hodnotit celou sérii.

První díl ČTVRTÁ OPICE, ve kterém se seznamujeme s detektivem Samem Porterem a jeho kolegy byl skvělý. Druhý díl PÁTÁ OBĚŤ byl ještě lepší, ovšem skončil tak, že čtenáře málem trefí šlak a akutně potřebuje trojku ŠESTÉ DÍTĚ. Já již naštěstí toto nezažila a mohla číst rovnou. Kdybych byla hooodně velký rýpal, tak bych asi musela napsat, že ten třetí díl byl už až moc překombinovaný, ale kupodivu mi to nevadilo. Nicméně celkově tu sérii hodnotím v rámci žánru jako nadprůměrnou. Byla jsem přikovaná k ději od samého počátku, díky krátkým kapitolám to frčí jak blázen, nemá to hluchá místa, zvratů habaděj. Autor to měl fakt perfektně vymyšlené, vždy, když jsem si myslela, že už vím, vzápětí jsem zjistila, že vím houby. A byly i situace, kdy jsem měla pocit, že mně z toho guláše praskne hlava, až tak to v tom třetím díle bylo zamotané. Nicméně i přesto jsem nadšená a moc spokojená. Bylo to zvrácené, místy nechutné, ale geniální!

martina2540
10.05.2022 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, doporučuji ji, jen je dobré přečíst nejprve knihu Čtvrtá opice, na kterou kniha Pátá oběť navazuje a také autor zmiňuje i hodně z jejího děje.

KKK
01.05.2022 5 z 5

Paráda, ale ukončit takto!!!Mě málem trefilo.

JerryDexter
19.04.2022 5 z 5

Druhý díl snad ještě překonal ten první. Zvrat střídá zvrat a děj zběsile uhání kupředu, bez ohledu na to, že se příběh odehrává během pouhých pár dní. Okamžitě jdu na třetí díl.

korenka
05.04.2022 5 z 5

Tak tohle je pecka. Jak Čtvrtá opice, tak Pátá oběť skvělé. Obě poslechnuty jako audiokniha, ted se pouštím do e-knihy Šesté dítě a jsem zvědavá, jak vše dopadne. Z Opicaka mne mrazí. Knihy jsou skvěle napsané, udržují v mrazivém napětí.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker