Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1061 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

TeaPeter
14.01.2023 2 z 5

Za sebe dokážu knihu popsat jen jako hrůzný chaos bez konce. A to doslova. Frázi "Pokračování příště…" na poslední stránce považuji za nepovedený vtip. Autor psal, a když už měl dost stránek, tak to nechal na jindy. Tak to prosím ne. Vůbec nevím, jestli mám uvažovat o čtení dalšího dílu.

Mateo67
06.01.2023 4 z 5

I když jsem neplánovala další díl této série číst, objevila jsem ho v knihovně jako audioknihu, takže jsem neodolala. A líbil se mi víc, protože autor ubral na brutalitě. Také dějově byl propracovanější a upoutal mě zvláštní vztah mezi Porterem a Bishopem. Také postava advokátky, která Samovi pomáhá, je neotřelá a zajímavě pojatá. Návykovou se pro mě ale tato série nestala. Proto si nechám poslední díl ujít, pokud tedy opět nenarazím na audio.

Čmeláček
05.01.2023 5 z 5

Tohle fakt nemělo chybu! Knihu jsem přečetl v podstatě na jeden zátah a nemohl ji dát z ruky :). Prostě pecka od začátku až do konce! Pět stars a howgh!!! :)))

PetkaS.
01.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem, konec nedává jinou možnost než jít hned na třetí díl.

leami
27.12.2022 1 z 5

Tak třetí díl ani nebudu zkoušet. Jednička výborná, ve druhém dílu jsem se ztrácela. Všechny postavy se mi pletly, možná proto, že nebyly ničím jedinečné. Detektivy jsem ještě zvládla, ale oběti, jejich rodiče, možní podezřelí - ti všichni mi splývali. A ještě se pohybovali z místa na místo, nevěděla jsem, kde je kdo a vlastně proč. Jedním slovem chaos. Za mě zklamání.

Liss93
10.12.2022 4 z 5

Pátou oběť jsem začala číst hned po Čtvrté opici, protože mě zajímalo, co se bude dál dít s Bishopem. Nějaké odpovědi jsem dostala, ale víc jich zůstalo a přibylo. A konec? Otevřenější než v prvním díle, což mě zklamalo, ale jelikož jde o trilogii, tak se to asi dalo očekávat. Snad mě finále nezklame, protože děj je rozehraný velmi dobře.

jes09
05.12.2022 5 z 5

Komentář níže uvedený od hnusáka mi naprosto lícuje můj názor. Druhý díl je ještě napínavější než díl první a končí tak, že bez přečetní třetího dílu nelze žít! Dobře, možná přeháním, ale chtíč pokračovat v příběhu je obrovský.
Už teď vím, že si celou sérii přečtu v budoucnu ještě jednou.

hnusák
02.12.2022 5 z 5

Tedy, to byl fičák, parádně se to celé rozjelo, stránky jsem hltal jako ten nejšťavnatější meloun :-), celé se to zamotávalo a já čučel jako puk, kam až to dospělo. Tedy, toto vymyslet a udržet čtenáře takhle v pozoru, hmmm. PARÁDA, už sháním poslední díl.

Forest66
06.11.2022 3 z 5

Docela dobré pokračování. Nebylo to tak originální, jako první díl - konec konců, je to pokračování téhož příběhu - ale pořád napínavé a zábavné. Bohužel konec to strašně zabil :( A to tak, že nemám ani moc chuť, číst závěrečný díl (ale samozřejmě, že si ho přečtu)

annettka1098
21.10.2022 5 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledů několika postav. Postavy se mi naštěstí nepletli, nicméně jedna linka měla za účel čtenáři připomenout děj předchozí knihy. Kdybych měla mezi díly několikaměsíční rozestup, tak bych to určitě ocenila. Vzhledem k tomu, že jsem Pátou obět četla jen pár týdnů po Čtvrté opici, tak jsem si děj pamatovala a opakování mě nebavilo. Naštěstí to byla zaležitost jen jedné postavy, která se střídala s vyprávěním dalších, takže se děj posouval. Cca od poloviny knihy vzala kniha takový spád, že jsem ji jen těžko odkládala. Autor umí vždy překvapit a celé to šíleně zamotat.
HODNOCENÍ: 95 %

Freemantle
14.10.2022 5 z 5

Navzdory faktu, že první díl této americké trilogie jsem hodnotil třemi hvězdičkami a nijak zvlášť mě nenadchla, Pátou obětí si to u mě autor vyžehlil. A to tak, že hodně. Sázím tam plných pět bez mrknutí oka. Druhý díl odsýpá jak cyp, má to spád a čím víc člověk očima hltá řádky, tím víc se zamotává do pavučiny zvratů a napětí, kterou mu autor připravil. Chválím špičkování jednotlivých protagonistů příběhu, člověk se i usmál. Když jsem dočetl poslední stránku, myslel jsem, že vyletím z kůže... Okamžitě jsem žhavil drát a objednával třetí a zároveň závěrečný díl série s detektivem Porterem.

katpas76
14.10.2022 4 z 5

První díl mě navnadil, tento druhý zatím nic nerozřešil, takže nezbývá než přečíst i třetí. Zápletka je na můj vkus už trochu moc “zapletená”, příběh mírně ztratil na důvěryhodnosti, ale jinak napínavé a čtivé… nelze než dočíst trilogii až do konce.

postrach
09.10.2022 4 z 5

první díl se mi zdál lepší.Jdu na třetí závěrečný díl série.

petula6844
05.10.2022 5 z 5

Mazec, já nemám slov…

twiggynka
03.10.2022 5 z 5

Prostě pecka, hned se musím vrhnout na třetí díl :)

kachnat
02.10.2022 5 z 5

Opět pecka! Jakože Sam???? Ne ne....

evilunicorn
27.09.2022 5 z 5

Často se stává, že druhý díl pokulhává za prvním, byť se autor snaží pokračování něčím osvěžit. To ale není případ Páté oběti! Celý příběh se zde větví, doslova bobtná a narůstá před očima. Ano, je to jakoby "rozpixelované",víc postav, víc destinací, ale sakra, tohle se autorovi zatraceně povedlo! A finále, nějakých posledních 70 stran, je totální a neskutečná jízda. Vše do sebe zapadne, a já si nemohl nevzpomenout na filmovou sérii The Saw! Vlastně mi při konci knihy jeho titulní znělka zněla pořád v uších. Neskutečně dobré, tahle série je v rámci žánru na samém vrcholu!

Valentin08
16.09.2022 5 z 5

Pět hvězdiček dávám jen vyjimečně. Tato kniha si je zaslouží. Brilantní, děsivé. Lepší než první díl, ale bez něj čtenář nebude v obraze. Jak autor skládá střípky příběhu je úžasné. Moc se těším na závěr trilogie.......

beata-betsy2310
15.09.2022 5 z 5

"Nebojte sa těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou. Radeji se bojte Toho, který může duši i telo zahubit v pekle..."

V napínavom pokračovaní knižnej série je detektív Sam Porter so svojim tímom opäť v akcii, keď sa v jazere v Jackson Parku, ktoré je zamrznuté už 3 mesiace, nájde telo mladej Elly Reynoldsovej, ktorá je nezvestná len 3 týždne. Ako sa Elly dostala pod ľad? Prečo má na sebe odev iného dievčaťa, ktoré zmizlo len deň pred tým? Nanešťastie pre Portera a jeho tím, počet nezvestných a následne nájdených tiel stále rastie.

"Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla."

Jednu z dejových liniek som načrtla v úvode, a tú druhú nebudem spomínať, pretože nie som v písaní tak dobrá ako J.D. Barker, aby som dokázala napísať "anotáciu" bez toho že prezradím dôležité momenty.Tí čo sa pustili do čítania predošlej knihy by sa mi nepoďakovali.
Môžem len povedať, že som bola ohromená z toho ako je dej výborne prepracovaný, napínavý a strašidelný. Autor skutočne odviedol skvelú prácu, pretože ma udržal v napätí až do konca a okamžite po poslednej stránke som musela zobrať do rúk pokračovanie. Skrátka, ak máte radi nepravdepodobné zločiny, páchateľa, ktorí je vždy o jeden dva kroky pred políciou a všetko do seba perfektne zapadá, tak si tých necelých 600 strán užijete. Ale dôrazne vám odporúčam, aby ste si prečítali najskôr prvú knihu zo série „Čtvrtá opice“.
"Pud sebezáchovy a strach jsou dva nejsilnejší lidské instinkty. Porter si nebyl jistý, jestli chce poznat člověka, který ani jeden z nich nemá."

Jean-Paul
04.09.2022 4 z 5

Maličko se posouváme v čase, máme zde další vraždy, ale vypadá to, že se před námi začíná odvíjet příběh „jiného“ vraha a pouze na pozadí vyšetřování těchto nových vražd se jako stín stále vznáší opičí vrah alias Anson Bishop, kterému se na konci prvního dílu podařilo policii uniknout. Jeho případ nyní vyšetřuje FBI. A na vlastní pěst i Sam Porter, který ještě netuší, co jej v následujících dnech všechno čeká. Stín opičího vraha se však začíná pomalu zhmotňovat i u nově vyšetřovaných vražd. Strhující příběh, který se s každou další přečtenou stránkou zamotává víc a víc a pak přijde dokonalé rozuzlení v podobě „pokračování příště“. No ještěže mám třetí díl hned k dispozici, protože Samova minulost mně zajímá čím dál tím víc… O něco lepší než první díl. (85 %)

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker