Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1053 340

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Iva B.
Iva B.
06.03.2024 5 z 5

Skvělé, neskutečně čtivé, napínavé.. co k tomu ještě dodat!!!

Dajine
Dajine
24.02.2024 5 z 5

Ještě lepší, než první díl. Těším se na finále.

Janisss
Janisss
15.02.2024 5 z 5

Druhý díl této série mi zamotal hlavu snad ještě víc než první - v tom nejlepším slova smyslu - baví mě neustálé zvraty a posuny v ději - už se těším jak to v trojce dopadne, neskutečně napínavé a promyšlené čtení!

Privilegius
Privilegius
06.01.2024 5 z 5

Výborné pokračování trilogie. Otevřený konec nevadí, naopak - už se těším na finále.

veronika4001
veronika4001
03.01.2024 5 z 5

Modus operandi: Nečiním zlo.
Další psychopat/sociopat = vrah?
Je to zajímavější než Čtvrtá opice; tady jde o nezletilé dívky. Líbí se mi, že s výjimkou "výjimek" Portera a Nashe nejsou všichni policisté stejní. To je přesně to koření, které by mělo v detektivkách, thrillerech být a které J. D. Barker dávkuje postupně. Poole je jiný, téměř jako Porter, řekněme podobný. A je na jeho straně. Jenže je trochu slabší, prozatím.
Jedna stopa ve Čtvrté opici nebyla dořešena, o ni se příběh jen otřel. Teď se naplno rozjíždí. Pátá oběť je dokonalejším pokračováním Čtvrté opice. Je propracovanější, více zavádějící, zaujatější, vášnivější.
Jane Doe a Sarah Wernerová, například.
Zní to možná až neuvěřitelně, ale jednu chvíli jsem si myslela (kolem 300. strany), že advokátka Sarah Wernerová je ta, která tahá u Bishopa a Matky za nitky; ta, která vše inscenuje. Možná...
Jinými slovy, Porter jí věřil, já ne.
Na druhou stranu se jejich formální vztah pomalu schyloval ke vztahu neformálnímu a řekněme více než přátelskému.
Líbilo se mi, že vyšetřování případu probíhalo v několika směrech a dimenzích, a že se policisté domluvili a každý z nich vyšetřoval jistý díl. Co mě mátlo, byla nevyjasněná role zvláštního agenta Hurlesse, u kterého jsem si začínala myslet, že i on je do případu nějak zapletený; vynořují se zde další zvláštní agenti a agenti, až si říkáte, jestli to už není moc, protože je to více zmatečné a vy nevíte, kterému přisoudit jakou roli. Znáte jeho funkci, postavení ve společnosti, ale psychologii nepoznáte, protože se nijak neprojevuje; sem tam se vynoří a pak zase ustane, když vystoupí nějaká akce, dá se mu pokyn, aby něco vykonal, a zase je vsunut do pozadí. Mnoho osob v příběhu na tom takhle je.
Příběh je vzat zeširoka, pohrává si s psychologií postav a se čtenářem. Tohle asi autor chtěl; chtěl, aby případ Opičího vraha rozkvetl a byl zase posunut na jinou úroveň a do jiného světla a hlavně za všech, spíše "dalších" okolností (vzhledem k tomu, že po Páté oběti následuje třetí vydání pod názvem Šesté dítě), nejen tak, jak byl sledován menším množstvím policistů ve vydání Čtvrté opice. Rovněž oceňuji přehodnocování již vyšetřených skutečností v případu, v jeho soukolí a též v případech řešených v minulosti, které nakonec mají/mohou mít byť prapodivnou návaznost. To, co se jeví za neskutečné, neznamená, že neskutečné je a stát se nemůže.

Lukáš987
Lukáš987
25.12.2023 5 z 5

Pátá oběť:
Svět temnější než si dokážete představit.
Do dopr....tak tohle byla opět neskutečná jizda. Jestliže Čtvrtá opice nastavuje laťku napětí vysoko Pátá oběť ji skvěle přeskočila. Budování napětí, rychlé kapitoly, deník V40. Tohle vše je tak perfektně do sebe zapojené, že 566 stran přečtěte jedním dechem. A touto knihou, zdaleka to hutné napětí nekončí. Opravdu dokonalá kombinace Jefferyho Deavera, Stephena Kinga a Thomase Harrise. Jako fanoušek Krimi Thrillerů jsem nadmíru spokojen.

dlabikk
dlabikk
14.12.2023 5 z 5

Jako slušné pokračování Čtrvté opice. Ale co ten konec? Nejdřív jsem si řekla, že mne okradli a kniha není celá :o) Díky vašim komentářům už vím, že mi nezbude, než si koupit díl další. Knihu s takto otevřeným koncem jsem snad ještě nikdy nečetla. A taky už vím, že číst Barkerovu sérii jen s měsíčním odstupem je dost dlouhá doba na to, abych se z počátku ztrácela. Napínavé, čtivé, výborné :o)

kyssling
kyssling
26.11.2023 4 z 5

Pokračování svižné, překvapující, ale podle mě už příliš přitažené za vlasy dějem. Jsem opravdu zvědav, zda autor ustrne jako Chris Carter, který sice píše skvěle, ale vykrádá se a s každým novým příběhem jen více šokuje brutalitou ...

Timkim
Timkim
20.11.2023 3 z 5

Asi jsem měl velké očekávání díky komentářům níže, takže přišlo zklamání. Celý příběh mi přišel hrozně chaotický a nějak jsem tam nenašel pointu. A pokud to byla ta banální věc spojená s nemocnicí, tak je to hodně slabé. Víc mi to přijde jako nastavovaná kaše. Prostě protažení dílu prvního. Popravdě nemám už ani chuť shánět další díl. Když ho najdu, poslechnu, ale dokážu bez toho žít. 65%

m2056
m2056
10.11.2023 4 z 5

Super pokračování předešlého dílů nenechá čtenáře v klidu a chtějí dál a dál číst jak příběh dopadne Kniha se čte skoro sama.

petraj30
petraj30
22.09.2023 5 z 5

Tohle byla parádní jízda. Ani jsem nečekala, že všechny díly budou spolu úzce souviset, ale o to zajímavější je sledovat další další zápletky kolem hlavního pachatele. Proto jsem již nebyla překvapená, že kniha byla zakončená velmi zajímavým stylem, ne s otevřeným konce, nýbrž nedokončenou větou.
Někdy to začínalo být až překombinované a byly tu velké shody okolností a náhod, ale nemohla jsem se odtrhnout, i když pár věcí bylo vyloženě do očí bijících.
Líbilo se mi to mnohem víc, než úvodní díl a velmi se těším na pokračování.
Možný spoiler:
I když se mi všichni vyšetřovatelé velmi zamlouvají, jsem hodně zvědavá jakou roli hraje můj oblíbenec Sam. Že bych se spletla v úsudku?
A musím uznat, že Bishop je fakt borec. I když jsem vyhrazená vůči takovým zvěrstvům, je to velmi zvláštní člověk.

Palus
Palus
20.09.2023 5 z 5

Luxusní počteníčko, ale tohle je jakože konec?? Okamžitě pokračuji dalším dílem...

Adrim
Adrim
12.08.2023 5 z 5

Za mě skvělé pokračování a druhý díl. Svižný příběh, kterýje opět dobře psaný. Jen ke konci knihy mi to přišlo už trochu moc zamotané ... nu uvidíme, co ukáže třetí díl.

milena8281
milena8281
09.08.2023 5 z 5

Ups! To jako opravdu otevřený konec? No tak to je teda zklamání
Tenhle díl je lepší než první. Jsem úplně zmatená a vůbec netuším, co přijde.
Skvělá kniha, napínavá, občas se objeví něco, co vás překvapí, výhybka, kterou nečekáte a která posune děj jiným směrem. Já jdu určitě číst poslední díl.

bumble
bumble
24.07.2023 4 z 5

Trpím. Toto je konec knihy? Otočil jsem ji ve snaze najít chybějící stránky :-( U "Opičáka" byly prakticky jenom dvě linky, tady jich je mnohem víc a někdy až trochu zamotané. Člověk se musí hodně soustředit, aby vše pobral. Ale jinak vynikající kniha plná napětí, zvratů, děsu a očekávání.

Arev122
Arev122
19.06.2023 3 z 5

Tato detektivka mě zklamala, trochu to bylo chaotické, nevěrododné a občas i trochu "přitažené za vlasy".

Jana.Kuc
Jana.Kuc
31.03.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé... Až na to "Pokračování příště..." :-D

Miriam
Miriam
20.03.2023 5 z 5

Pokračování honu na opičáka mě nezklamalo, právě naopak. Napínavé od začátku do konce, žádná hluchá místa, jen samá překvapení. A jdeme do finále, já otevírám rovnou poslední díl.

juliesze
juliesze
20.01.2023 4 z 5

Pokračování bylo lepší než první díl. Nicméně trochu kovbojka, která je pro mě trochu nepředstavitelná. Podle komentářů se trochu bojím, jak bude vypadat třetí a závěrečný díl série.

TeaPeter
TeaPeter
14.01.2023 2 z 5

Za sebe dokážu knihu popsat jen jako hrůzný chaos bez konce. A to doslova. Frázi "Pokračování příště…" na poslední stránce považuji za nepovedený vtip. Autor psal, a když už měl dost stránek, tak to nechal na jindy. Tak to prosím ne. Vůbec nevím, jestli mám uvažovat o čtení dalšího dílu.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker