Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1561 516

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

postrach
05.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda!Super psycho!Deník mě dost bavil.A to odhalení závěr.Vážná konkurence pro Cartere.Jdu na další!

evilunicorn
01.08.2022 5 z 5

Jak je sakra možné, že mi tenhle autor a potažmo kniha tak dlouho unikala!? Tohle bylo naprosto skvělé. Strhující tempo,sympatický vyšetřovatel i jeho tým,pohled do minulosti díky deníku..a na druhé straně bravurně vykreslený zločinec.. Tohle se četlo jedním dechem,knihu řadím k tomu nejlepšímu v thrillerovém žánru.

Aya81
22.07.2022 4 z 5

Dobře vystavěná zápletka, svižné tempo, výborné prolínání současnosti s deníkovými zápisky, napínavé.. ale něco mi brání dát 5* Asi ta až přílišná zvrácenost, zbytečná krutost. Vím, že jsou jí lidé schopni, ale není přece nutné stavět knihu na snaze čtenáře co nejvíc šokovat.

_Brunetka_
21.07.2022 5 z 5

Musím vám říct, tohle stálo sakra za to! Autorův styl psaní je neskutečný. Knížka je totiž neskutečně čtivá,návykovější něž kdejaká droga a bez zbytečných omáček! Vážně tady ty stránky jen frčí. Jediný problém jsem měla s tím,že mi přišlo,že autor trochu vynechal popis postav,co se týče vzhledu. Asi chce popustit uzdu naší fantazii? Navíc se nám tady s přítomností prolínají deníkové záznamy z minulosti Opičího vraha, což ještě přispívá k čtivosti, prostě torpédo hadra. Vyšetřovatelský tým mi sedl,nebyl tu žádný namachrovaný hlavní hrdina, naopak tu byl sympaťák,který kupodivu nemá žádnou temnou minulost,ani nezlobí tím,že by neposlouchal svého šéfíka a předpisy pro něj nic neznamenaly. Dále tohle má naprosto skvělou zápletku a originální námět! I když se totiž v deníkových záznamech dovídáme něco o vrahově minulosti, konečné suprové rozřešení najdeme až na samotných posledních stranách. Zvraty tu byly taky a vraha jsem neodhadla. Nechybí tu ani ten správný humor a špičkování mezi kolegy. Musím říct,že u téhle knihy jsem se po delší době i trochu bála, bylo to vážně správně děsivé,jak by měl thriller/detektivka být! Konec byl taky naprostá špička. A i když jsem si myslela, že tahle kniha na to nedosáhne a bude jen další z řady ,,fajn thrillerů", překvapila mě. Byla naprosto skvěle promyšlená, napínavá a komplikovaná tak, jak já to mám ráda!

Evelin
19.07.2022 5 z 5

Na knihu jsem byla zvedava a musim rict, ze me uchvatil cely pribeh a konec knihy byl fakt zajimavy. Takze jdu cist dalsi dil ;-)

AngeliS
11.07.2022 5 z 5

Hnusnej, nechutnej humáč. Úplně zvrácenej příběh. J.D. musí být totálně vyšinutej magor. Ale dost psaní hodnocení, musím se okamžitě vrhnout na další díl!

Jean-Paul
08.07.2022 4 z 5

Na obálce knihy bylo napsáno „nádherně zvrácené“ a „mezinárodní bestseller“, když k tomu přičtu zdejší velmi vysoké hodnocení (90 %), tak mi z toho vychází doporučení, které se dá jen těžko ignorovat. A tak jsem se vypravil do knihovny a začal číst… A musím přiznat, že kniha mě od prvních stránek chytla do svých spárů a už nepustila. Po přečtení se mě však zmocnit takový pocit, že autor si vymyslel rafinovaný příběh, který rozehrál na výbornou, ale v závěru tomu jaksi docházel dech. Vysoké hodnocení zde v databázi přikládám té na obálce inzerované „zvrácenosti“, která je v dnešní době tak IN, přesto si nemyslím, že je to taková pecka, jak by se podle toho hodnocení dalo soudit. Ale i tak jsem zvědavý na pokračování, přece jenom, kam se poděla matka. (75 %)

Bakana
27.06.2022

Vzdávám a nedočítám, proto ani nehodnotím.
Čím jsem starší, tím víc mi vadí týrání lidí a zvířat, zvlášť když u toho autor popisuje, jak oběť brečí a prosí o milost. Panebože, jak někdo může něco takového psát?
Takže takhle jedu odpoledne autem a představuju si, že si zase otevřu rozečtenou knížku… a došlo mi, že je hnusná a vůbec se mi ji nechce číst dál. Takže konec, na světě je spousta jiných knih.

marketa1860
10.06.2022 4 z 5

Parádní detektivka, která otevírá sérii Sama Portera. Zajímavá zápletka, sympatický detektiv. Četla se mi moc dobře, hezký jazyk i pochopitelné souvislosti.
Chvíli jsem byla napjatá, zdali se oběť zachrání a přiznám se, že by mě to příjemně šokovalo, ale autor zachoval klasickou linku a nechci mu to vyčítat.
Jako milovnice Chrise Cartera musím ubrat jednu hvězdu, ale jinak knihu všem doporučuji.

CharlesWard
09.06.2022 3 z 5

Tak Vám vlastně nevím. Kniha se četla dobře, pořád se něco dělo, ale závěrečný zvrat nepovažuju za úplně nejpovedenější. Asi zkusím i další díly, ale proložím to zase něčím jiným.

Knižní střípky
17.05.2022 5 z 5

Budu hodnotit celou sérii.

První díl ČTVRTÁ OPICE, ve kterém se seznamujeme s detektivem Samem Porterem a jeho kolegy byl skvělý. Druhý díl PÁTÁ OBĚŤ byl ještě lepší, ovšem skončil tak, že čtenáře málem trefí šlak a akutně potřebuje trojku ŠESTÉ DÍTĚ. Já již naštěstí toto nezažila a mohla číst rovnou. Kdybych byla hooodně velký rýpal, tak bych asi musela napsat, že ten třetí díl byl už až moc překombinovaný, ale kupodivu mi to nevadilo. Nicméně celkově tu sérii hodnotím v rámci žánru jako nadprůměrnou. Byla jsem přikovaná k ději od samého počátku, díky krátkým kapitolám to frčí jak blázen, nemá to hluchá místa, zvratů habaděj. Autor to měl fakt perfektně vymyšlené, vždy, když jsem si myslela, že už vím, vzápětí jsem zjistila, že vím houby. A byly i situace, kdy jsem měla pocit, že mně z toho guláše praskne hlava, až tak to v tom třetím díle bylo zamotané. Nicméně i přesto jsem nadšená a moc spokojená. Bylo to zvrácené, místy nechutné, ale geniální!a

Mihal27
16.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Jednoducho "WAU". Neskutočný príbeh a tak neskutočne som hltal kapitolu za kapitolou a čakal čo bude dalej. Sam Porter je sympaťák ale neviem si pomôcť ale aj Bishopa obdivujem. Áno možno som divný ale co už...
Denník Bishopa sa mi neskutočne páčil ako nám rozprával príbeh z jeho detstva a čo všetko ako rodina zažívala. A čo mu otec vštepoval má niečo doseba.

" Jestli má padnout král, je treba obětovať pěšáky"

"Nečiním zlo"

Tupoun
14.05.2022 5 z 5

Mňam, mňam. Po přečtení akčně nabité knihy Volající, se mně zachtělo poznat více z díla J. D. Barkera. Tak jsem skočil po Čtvrté opici a věřte, podle mého soudu, si nálepku mezinárodní bestseller opravdu zaslouží. Oproti knize Volající je děj spíše poklidnější, přesto ani trochu neztrácí pořádnou dávku napětí a bezcitné drsnosti coby správný detektivní thriller. Nechybí špetka humoru a oblaží nutnost používat logiku při řešení přítomnosti, zatímco v alternativní lince sledujeme v retrospektivě minulost možná ještě krvavější. Loví detektivové a loví i vrah. Kdo z koho? Je naprosto logické, že vám napíšu, jak na mě zapůsobila další kniha v sérii Pátá oběť.

evask
02.05.2022 4 z 5

Bylo to hodně napínavé, ale ta část “deník”, tak to teda bylo až příliš. Nemám tohleto líčení krutostí ráda.

Terka18
17.04.2022 5 z 5

Tohle byla síla a to doslova a dopísmene. Hlavní postava, detektiv Porter byl super a jeho kolegové taky. Příběh mě chytil od první strany a četl se moc dobře. Jen v polovině jsem musela přestat číst části z deníku,protože se mi dělalo vážně zle.m a nedávala jsem to. Možná mi něco uniklo, ale z celého příběhu mi to asi nic nevzalo a vím vše.

KKK
02.04.2022 5 z 5

Za mě supr, moc se mi libila, doporučuji. Jdu na další.

Freemantle
23.03.2022 3 z 5

Průměrná detektivka s celkem zajímavým antihrdinou a složitým příběhem. Když si člověk zvykne na tvorbu Chrise Cartera, těžko se pak hledá něco, co by se vyrovnalo jeho kvalitám. Ano, bylo to čtivé, člověka to motivuje obracet stránku za stránkou, ale že bych se kvůli tomu radostí škubal v luftě? Bohužel ani jedna z postav vyšetřovacího týmu si nedokázala získat nějaké hlubší sympatie. Kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Oceňuji absenci pravopisných a gramatických chyb v českém překladu až na jednu výjimku.

JerryDexter
15.03.2022 5 z 5

Napínavý thriller, který jsem přečetl na jeden zátah. Čeká vás napínavý příběh, zajímavé postavy a solidní atmosféra. Detektiv Sam Porter se vrací k případu vraha, který v něm vyvolává noční můry. Příběh se odehrává během pouhých dvou dnů, které vám utečou, aniž byste si to stihli uvědomit.

Pavlnka
10.03.2022 5 z 5

Výborné, napínavé, přečteno za jeden den. Okamžitě jdu na druhý díl

anetka.repova
09.03.2022 5 z 5

Tak a jsem v háji. Ja nevím co napsat. To se mi ještě nestalo. Bylo to boží a nechutné zároveň. To ja můžu. A jak to bylo čtivé, ty krátké kapitoly Vás nutili číst dál a dál. Zkrátka nešlo knihu odložit. Autor skvěle vykreslil postavy a nechutnosti, až mě z nich mrazilo. No a ten konec, ... co víc k tomu dodat. Našla jsem dalšího autora, který píše zvrácené knihy a to je něco pro mě.

Pokud milujete Chrise Cartera jako já, tak si nutně musíte přečíst tuto knihu. Carter u mě stále vede, ale tento autor mu slušně dýchá na záda.