Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1565 516

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

No tak tohle bylo super. Knížka vás vtáhne do děje a nepustí. Za mě 5*. Doporučuji

knihyKeMne
28.10.2021 5 z 5

Hustý! Připomínala mi "Já, poutník" jak strukturou, tak napětím, čtivostí a taky šlo o čas. Moc se mi líbila i přesto, že jsem nevykoumala, jak si nahá osoba v naprosté tmě může změřit tep na 15 vteřin. A jsem ráda, že existuje pokračování, podívám se po něm.

Majuš333
27.10.2021 5 z 5

Tak toto bola naozaj parádna jazda :) Veľmi som si obľúbila Sama Portera a jeho bandu. A pravdupovediac 'Opičáka' tiež aj keď to bol vrah... Hneď sa púšťam do pokračovania :)

'Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka.'

pakoshka
17.10.2021 3 z 5

Achjo, zas pro mě tuctová detektivka... A to jsem ji dostala jako tip, když jsem se chtěla bát.

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Kniha Čtvrtá opice si označení bestseller opravdu zaslouží. Jak píše na obálce knihy Jeffrey Deaver:"Nádherně zvrácené!" a měl naprostou pravdu. Příběh v knize nemá jediné slabé místo, kniha má dvě časové roviny. Vynikající část byla psána jako deník. Otec a matka v deníku se autorovi neskutečně povedl, to jsem hltala slovo od slova. Kniha je z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Knihu rozhodně doporučuji.

Evina74
08.09.2021

Napínavá detektivka tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Obzvláště deník vraha-psychopata byl velice působivý. Opravdu nic pro slabší povahy.

Didi15
06.09.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem chystala už dlouho , ale až nyní se mi podařilo se k ní dostat . Sakra, to byla ale jízda . Autora jsem si ihned oblíbila a doufám, že zanedlouho zas něco vydá .
Moc se líbilo prolínání minulosti a současnosti, deník byl zvrácený ale zároveň super počteníčko . Parta vyšetřovatelů velmi sympatická , vrhám se ihned na další díl :)

janastok
01.09.2021 5 z 5

Tak to byla pekelná jízda. Velmi dobrá, napínavá a docela originální detektivka. Sympatický vyšetřovatel i celý tým. Hned jdu na další díl.

Fanda74
31.08.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Myslím, že s příběhy na podobném principu se roztrhnul pytel, ale toto je dobře napsané, napínavé, nedá se od toho odtrhnout, takže určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

archivářka115
29.08.2021 2 z 5

Nevím, jestli je to tím, že jsem poslední dobou četla jenom detektivky a už si od nich musím odpočinout.Tato knížka mě zaujala názvem, ale byla jsem zklamaná.

Atak
29.08.2021 5 z 5

Tak jsem si sehnal i tento díl této trilogie. Byl jsem sice ochuzen o napětí co se stane jelikož jsem četl pátou oběť, ale i tak to mělo spád a napětí.

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Kniha má dynamiku, náboj, živelnosť, bez problémov vás vtiahne do deja. Zaujímavé bolo striedanie prítomnosti - reality (vyšetrovanie) s minulosťou - denníkovými zápiskami. Tak toto je "šupa" a určite sa zaradí k obľúbeným knihám tohto žánru.

Pavlina50
05.08.2021 5 z 5

Tak toto se dost povedlo.
Další dostatečně ujetý vrah vyrůstající v rodině totálně zvrácených psychopatů, kde dostal opravdu „slušné“ základy pro svou psychiku a vůbec celý život. Proti němu sympatická parta detektivů, mezi kterými dostatečně funguje chemie a kteří brutalitu kolem sebe vyvažují jemným a ironickým až sarkastickým humorem mezi sebou.
Do děje jsem byla vtažena okamžitě, příběh odsýpal, hodně tomu pomohly krátké kapitoly střídající se s deníkovými zápisky vraha, které mě možná bavily ještě víc, než samotný klíčový příběh.
Zápletka je tentokrát postavena na vcelku často oblíbeném základu, kdy si pachatel činů cíleně a promyšleně pohrává s hlavním detektivem jak kočka s myší a víceméně sám vede jeho kroky k vyřešení celého případu (drobná narážka v knize na film „Sedm“ vybízí k předsvědčení, že autor se možná tímto dílem nechal vzdáleně inspirovat). Nicméně, připadalo mi, že tentokrát byl pachatel podstatně chytřejší než celá parta detektivů, byť byli sebesympatičtější. K posunu ve vyšetřování a k rozřešení dílčích indicií totiž nedospívali vlastními úvahami a logikou, ale většinou objevovali jen to, co jim vrah naservíroval až přímo pod nos. Nicméně vůbec nijak mi to nesnižovalo hodně dobrý dojem z knihy.
Trochu jsem přemýšlela o důvodu vsuvky osobního, smutného příběhu hlavního detektiva, připadal mi tam tak trochu zbytečně vložený, ovšem závěr knihy mi jeho smysl dostatečně zdůvodnil. Je patrné, že autor měl zřejmě moc dobře promyšlenou nejen zápletku této knihy, ale už i všechny další díly této série. Hezky to na nás vymyslel a posledními odstavci chytře docílil toho, že málokdo nemá ihned chuť otevřít další díl. Já na něho tedy rozhodně jdu!

EliskaD
02.08.2021 5 z 5

Nic pro slabé povahy. Ten deník z dětství psychopatického vraha byl vážně zvrácený! Trochu mi však zastínil děje odehrávající se v přítomnosti. Celkově však vyvážená, svižná a hlavně napínavá knížka, kterou nelze jen tak odložit. Námět byl důmyslně vymyšlen a dotažen do všech detailů. Velice kladně hodnotím i sympatickou partu detektivů v čele se Samem Porterem.

Jaruš7
28.07.2021 5 z 5

Balancující pocit na hraně autor dokonale zvládnul.
Děsivosti nebývale kruté šmahem vyladí.
Není to jen tak něco, má to náboj s ukrytým smyslem pro pravidla tradiční spravedlnosti.

Audiokniha celá v superlativech.

jarin58
28.07.2021 5 z 5

Vynikající thriller,líbilo se mi prolínaní Deníku a reality.Snad poprve se mi zalíbil i pachatel.

Adél784
19.07.2021 5 z 5

Chvílemi nechutné a zvrácené čtení, ale rozhodně stojí za to si přečíst. Opičího vraha jsem neuhodla.
Obzvlášť psychopatické jsou scény z deníku Opičího vraha, jakože ta rodina, kde vyrůstal je jedno velké psycho. Obzvlášť scéna s jedním jejich hostem a krysou...
Ono celkově v téhle knize těch krys bylo hodně.
Tým pod vedením detektiva Sama Portera je skvělý a to jejich vzájemné škádlení je super:)
Celkově můžu tento psycho/krimi thriller doporučit:)
Těším se na další díl:) 4,5/5

Jeanine8
18.07.2021 5 z 5

Detektivka super, autor umí psát opravdu velice poutavě....Ty úryvky z deníku byly neskutečně napínavé a zvrácené :-)

Česneksmedem
16.07.2021 5 z 5

Tak tohle je opravdová lahoda. Obzvláště si jistě čtenář pochutná na deníčku malého synka. Občas je to sice dosti hutné, ale čtenáři detektivek asi nebude činit problém si při čtení něco zakousnout.
Knihu samozřejmě doporučuji a přidávám ještě jeden citát z knihy:
Jeho právník už slintá, jak je natěšený na to, co všechno mu naúčtuje. Podle mě už si vybírá novou chalupu na břehu Ženevského jezera.

amanda99
02.07.2021 4 z 5