Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1567 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

anetka.repova
09.03.2022 5 z 5

Tak a jsem v háji. Ja nevím co napsat. To se mi ještě nestalo. Bylo to boží a nechutné zároveň. To ja můžu. A jak to bylo čtivé, ty krátké kapitoly Vás nutili číst dál a dál. Zkrátka nešlo knihu odložit. Autor skvěle vykreslil postavy a nechutnosti, až mě z nich mrazilo. No a ten konec, ... co víc k tomu dodat. Našla jsem dalšího autora, který píše zvrácené knihy a to je něco pro mě.

Pokud milujete Chrise Cartera jako já, tak si nutně musíte přečíst tuto knihu. Carter u mě stále vede, ale tento autor mu slušně dýchá na záda.

veru_nedvedova
08.03.2022 5 z 5

Panebože, tohle si musíte dát. Napínavé jak kšandy, které prasknou na poslední chvíli. Baví mě, že čím víc se blížíte ke konci, tim víc jsou kratší kapitoly. Konec má tak rychlejší spád a vy se nemůžete odtrhnout.
Ale nejvíc mě dostal ten konec. Už jen kvůli tomu konci si to musíte přečíst! :D

martina2540
04.03.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá, neměla žádné slepé místo, určitě si přečtu další díly.

ujira
03.03.2022 3 z 5

Neuvěřitelně drsné, psychologicky bohaté vykreslení zla, zločince a zároveň nezvyklé vyústění kriminálního příběhu. Ale i přes napínavost příběhu nemohu říci, že bych byla unesena.

Nuttelka
20.02.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Jedním slovem PECKA !!! Tohle mělo grády a vůbec jsem se nemohla odtrhnout... I když je to místy "chuťovka", nedoporučuji u toho jíst :-))) Sam Porter v podání Vasila Fridricha a "Opičák" v podání Kajetána Písařovice mě k poslechu doslova přilepili a hltala jsem jednu kapitolu za druhou. Z každé kapitoly deníku mi naskakovala husí kůže, ani si vůbec nechci připustit takové chování sociopatů... Je to hodně "strašidelné".
Vrhám se do dalšího dílu a momentálně jsem jaksi frustrovaná, že 3. díl ještě není v audio verzi :-/

galinek
19.02.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé,....a přitom šíléné a zvrácené, ....komu se toto honí v hlavě?.... Napsané tak, že už to asi ani napínavější být nemohlo..... někdy mi vadí přechody v ději, tady to ale právě popohánělo příběh kupředu,... Je to první kniha od autora, která se mi dostala do rukou, každopádně budu pokračovat.... d o p o r u č u j i !

LeNÍk32
17.02.2022 5 z 5

Kdybych mohla dát víc hvězd tak neváhám, letos první kniha, která mě doslova,, vystřelila z bot,, Jelikož tohle byla skutečně jízda. Neuvěřitelne čtivé nešlo přestat.
Jdu na pátou oběť

irefir
09.02.2022 4 z 5

No, žádný "čajíček" to tedy nebyl. Velice čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout, ale jeden kousek jsem musela přeskočit, protože to už na mě bylo moc:) Teď jsem hned začala číst další díl série, takže jsem moc zvědavá...

snimcibdim
06.02.2022 5 z 5

Poněkud ujetá záležitost ve stylu filmů Sedm nebo Saw, ale jako tento typ žánru to funguje bezchybně a dokáže i překvapovat.
Je zde dost mučení a různého násilí, ale drtivou většinu nechává autor odehrát ve čtenářově hlavě - explicitně popisuje buď až výsledek nebo schylování se k činu. Strach a nechuť nechá pramenit z fantazie, co bylo, bude nebo by mohlo být.
Zajímavost všemu dodává nečernobílý mix zvráceností a morálních apelativů - včetně důrazu na rodinné hodnoty v rodině, kterou fakt nikdo nechce.
Spíš než "série" je to třídílný triller a vřele doporučuji přečíst všechny tři díly v nepřerušené návaznosti. Děj je totiž nakonec docela komplikovaný a prošpikovaný velkým množstvím jmen a názvů a pro dobrou orientaci v příběhu je dobré mít vše v čerstvé paměti.

Majulle
30.01.2022 4 z 5

Skvělý psychothriller, některé věci jsou pro čtenáře příliš nechutné ale to k této knize bohužel patří. Od začátku do konce napínavá, četla se jedním dechem :) doporučuji přečíst

Tereez8662
26.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Dlouho jsem tak dobrou nečetla.

bcmike
20.01.2022 5 z 5

Naprosto super! již delší dobu jsem se snažil najít dalšího autora, který by mě sedl a bavil od začátku do konce. A konečně se mi to povedlo! Autor píše prostě skvěle. Zbytečně se nezdržuje popisováním zbytečností a pořád má celý děj spád. Proplétání dvou časových linií je také skvělý nápad a nemohl jsem se vždy dočkat pokračování. Rozhodně všem doporučuji.

IHT
17.01.2022 5 z 5

Vynikající! střídal jsem četbu a audioknihu - obojí skvěle funguje :)
Příběh je zajímavý, vyšetřování napínavé, deník naprosto úchylný. Nepovažoval bych to tak úplně za detektivku, jako spíše thriller - detektivní linie zase tak moc zajímavá nebyla, respektive nebyla příliš věrohodná (čtenář od začátku tuší, jak to je s identitou chlápka v klobouku). Už se těším na další díly :D

lalela
03.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak poutavou knížku, tak skvělý thriller. Nemohla jsem se dočkat, až zase budu moci číst. Strašně mě to pohltilo. Tuto knížku rozhodně doporučuju a dávám plný počet hvězd

lucakuca
03.01.2022 5 z 5

Ptáci ustali v letu. Psi ustali v štěku. Tráva přestala růst a já přestala dýchat!
Joooooooooooooooooooooooo!!!!

Satalin
02.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Nešlo se odpoutat. Děj má švih a spád, postavy jsou sympatické a prokreslené. Rozdělení na 4 linky (hlavní hrdina, jeho pomocníci, oběť a pachatel) se osvědčilo. Každá linka byla napínavá sama o sobě. Také rekapitulace z jejich flipchartu je skvělý nápad. Ihned jdu na další díl.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Parádní detektivka. Nejvíc mě bavily deníkové zápisky, ty byly opravdu krásně zvrácené, to musím ocenit :)) Už mám v knihovně objednanou Pátou oběť a jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Joyce24
15.12.2021 5 z 5

Tak to tedy bylo něco. Místy dost zvrácené a přesto nešlo se od knihy odtrhnout. Děj plynul jako voda a stále v něm docházelo k nečekaným zvratům. Nemůžu jinak, než se pustit do dalšího dilu.

janina66
09.12.2021 5 z 5

Drsná, napínavá a velice čtivá kniha. Nemohla jsem ji odložit. Pachatel je zvrácený pošuk.
Ale kniha je návyková, takže se těším na pokračování.

ArwenAragorn
05.12.2021 5 z 5

85%
...Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka.

Parádní kousek! Přečetla jsem si thriller znovu, protože mám před sebou další dva díly a moji oblíbení čtenáři tady na databázi upozorňovali na to, že je dobré číst knihy těsně po sobě. Stejně jsem si tuto už moc nepamatovala. Fascinující je deník Opičího vraha, ale i události kolem Opičího vraha v současnosti. Příběh je krásně čtivý a napínavý, i když docela brutální. Sam Porter a ostatní vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí. V tomto díle je jejich hlavním cílem kromě dopadnutí Opičího vraha zachránit jeho poslední unesenou oběť. A moc se mi v závěru líbil dárek, který věnoval Opičí vrah Samu Porterovi.
Určitě knížku znovu doporučím.