Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1556 515

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Výborná!

bosorka
bosorka
20.07.2019 4 z 5

Moc dobrá detektivka/thriller. Čte se opravdu jedním dechem. Se zajímavými postavami na obou stranách barikády, jak těch, představujících zákon, tak těch záporných.

hanis2806
hanis2806
19.07.2019 4 z 5

Mám pocit, že kdybych napsala, že se mi kniha moc líbila, připadala bych si zvrhle, trochu asi jako Matka. Nicméně knihu jsem přečetla za dva dny, což svědčí o tom, že se četla krásně a bavila mě. Místy na mě byla dost drastická a nejednou jsem kontrolovala prostor pod postelí. Při čtení Deníku jsem si vzpomněla na rodinu Adamsových. Taky taková trochu ujetá rodinka. A v každém případě se těším na druhý díl, zajímá mě jak se vypořádá s Matkou.

Enny06
Enny06
17.07.2019 5 z 5

Kniha se četla sama. Výborné čtení.

martinka07
martinka07
11.07.2019 5 z 5

I přesto, že některé pasáže byly na můj vkus celkem drastické, hodnotím knihu plným počtem. Příběh měl spád a i když byl místy trochu přitažený za vlasy, moc se mi líbil.

SimonaP
SimonaP
11.07.2019 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, měla spád, byla napínavá. Vraha jsem neodhadla.

jaroiva
jaroiva
09.07.2019 4 z 5

Jo, tohle mě bavilo. Mezi Carterovýma knihama je to vhodná mezihra. Určitě se pustím i do další v pořadí.

karol.cadex
karol.cadex
09.07.2019 5 z 5

Po Keplerovi jsem byla velice detektivkami zmlsaná a popravdě jsem Barkerovi moc nadějí nedávala. Ale...! Byla jsem velice příjemně překvapena, chemie mezi postavami i mnou náramně fungovala, velmi jsem se bavila a mohu říci, že pokud by deníková část byla samostatnou knihou, vůbec bych se nezlobila! Takže já jsem spokojená.

Pavcitko
Pavcitko
04.07.2019 4 z 5

Kniha se mi do rukou dostala úplnou náhodou a příliš jsem jí nevěřila, nicméně nakonec jsem byla příjemně překvapena. Kniha má nápad, zajímavou zápletku, sympatického detektiva a vtáhne vás do děje takřka od první strany. Pak už ji zkrátka musíte dočíst. Jediné co mi tam chybí je nějaký "wow efekt" nebo překvapení ze závěru. Proto za mě čtyři hvězdy, ale doporučuji všem.

skyline
skyline
04.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Já jsem teda nadšená, mělo to spád.
Super konec.
Doporučuji a běžím pro další díl

KaiShun
KaiShun
04.07.2019 4 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity poněkud. Líbila se mi pointa a i vsuvka v podobě deníku, bylo to postaveno celkem věrohodně, takže se dal pochopit i motiv částečně. Nicméně, už někde ve třetině sem věděl která bije, přesto mile překvapení a nejspíš dojde i na další díl(y).

Petula.N
Petula.N
01.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělý !! Příběh plný zvratů a nečekaných událostí. Pro mě za poslední dobu jedna z nejlepších knížek :)

allebra
allebra
29.06.2019 2 z 5

Už se mi hodně dlouho nestalo, aby mi knížka tak nesedla a nebavila mě. Na Čtvrtou opici jsem se těšila, nalákalo mě vysoké hodnocení a chválící komentáře. Já se s nimi bohužel nemůžu ztotožnit, takže jsem zrušila rezervaci Páté oběti a raději se zase vrátím k osvědčeným rozečteným detektivním sériím.

Bíčko
Bíčko
28.06.2019 5 z 5

A to jsem si myslela, že po knihách Chrise Cartera jsem už na brutalitu zvyklá a nic už mě nerozhodí...:D Skvělá kniha, která mě bavila od první do poslední strany! Zítra si jdu hned pro další díl!

Susan94
Susan94
28.06.2019 4 z 5

Netradiční detektivka s velmi drsnými pasážemi nazvanými Deník. Některé věci byly mnohdy předvídatelné, celkový dojem to nezkazilo. Autor knihu velmi dobře otevřel pro další díl.

temuchin
temuchin
21.06.2019 4 z 5

Na plný počet to za mě není. Ještě cca v půlce jsem si říkal, co na tom všichni mají a bylo to tak na 3*. Mrtvá manželka truchlícího hlavního vyšetřovatele, oběť uvězněná kdesi ve sklepě, kterou je třeba zachránit...to už tady všechno bylo. Čtyři dávám za vrahův deník, který to celé trochu vytáhl. Dám šanci ještě druhému dílu.

clomba
clomba
20.06.2019 5 z 5

Pecka. 6*

Anita721
Anita721
16.06.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Závěr knihy nejlepší, který jsem kdy četla.

alzbeta4340
alzbeta4340
14.06.2019 4 z 5

Krvavá pohádka pro dospělé, čtení ideální na letní dovolenou. Místy hodně sadistické, ale až tak přehnaně, že jsem se už ani u čtení nebála. Autor si velmi dobře připravil prostor pro další díl, až budu mít chuť na krvák, možná ho taky zkusím.

Bee240
Bee240
14.06.2019 5 z 5

To byla jízda ... nikdy jsem nic podobného nečetla i když jsem četla spousty recenzí a názorů že je to stejné jako každý jiný thriller ale podle mě to tak není. I když má kniha více než 400 stran četlo se to velmi dobře a je to jen na pár dní což vyváží to že pokračování už existuje což je super. Nikdy nečtu díly po sobě ale tentokrát se hned pustím do Páté oběti....Deník vraha byl skvělí nápad a bylo to velmi dobře napsané. Kniha je celkově velice čtivá a dost zvrácená některé detaily stáli opravdu za to. Skvělá kniha která stojí za přečtení.