Sám neprojdeš

Sám neprojdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59117/bmid_sam-neprojdes-59117.jpg 4 5 2

Autor popisuje osudy vysokoškoláků zavřených po 17.listopadu v koncentračních táborech Sachsenhausen a Oranienburg. Ukazuje,že hrdinství spočívalo v něčem jiném než obvykle, a to v umění po léta žít nelidských podmínkách a přitom neztratit důstojnost.

dagmar5477
04.04.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, velmi čtivá.

Abia
22.03.2019 4 z 5

Autobiografická kniha Jiřího Koukolíka je jeho jedinou knihou. Přesto je kniha napsána čtivě, dobře se čte a není suchopárná. Autor se snaží, aby vše vyznělo pozitivně, snaží se po celou dobu zachovat optimismus a ten mu pomáhá vše přežít. Jak sám píše v úvodu, vyhýbá se drsným popisům, spíše chce ukázat soudržnost studentů v lágru a vzájemnou pomoc. Přesto samozřejmě nemůže schovat hrůzu lágru. Často popisuje i vtipkování a přizpůsobivost mladých lidí.

Velmi zajímavá kniha, kterou pro mě ještě ozvláštňuje to, že je v ní napsáno věnování od autora dědovi mého muže: Milému spoluvězni, který zůstal až do hořkého konce, pochodu smrti.

Neskutečné, co dokáže člověk přežít a zároveň, co dokáže jeden člověk druhému dělat.

koncentrační tábory vzpomínky vysokoškoláci

Autorovy knížky