Sám kolem světa svérázně

Sám kolem světa svérázně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433855/bmid_sam-kolem-sveta-sverazne-Xqa-433855.jpg 4 5 3

Martin Doleček (nar. 1984) je mezi jachtaři znám také jako "námořní svéráz" díky svým plavbám. Poslední jeho "akcí" bylo obeplutí světa solo na malé plachetnici, tuto plavbu ukončil úspěšně na jaře 2019. Cestou ho potkalo mnoho hezkého, krásná místa, mnoho nových přátel, ale také hromada smůly a neustálý souboj nejen s oceány, ale také s financemi. Plachetnice Alya je amatérsky postavená malá loď, vhodná spíše na jezerní jachting, Martin s ní několikrát přeplul Atlantik a pak se vydal na sólo plavbu kolem světa. U východního pobřeží Austrálie ztroskotal na mělčině v naprosté pustině, už myslel, že je konec jeho velkého snu, dokázal ale s pomocí skoro pohádkových náhod a postav loď zachránit a opravit a celou plavbu na jaře 2019 teprve jako druhý Čech v historii dokončit.... celý text

Bastien581
04.03.2022 5 z 5

O jachtaření toho vím pramálo, o to víc se mi kniha líbila! Dobrodružné i napínavé čtení.

Sandalkar
03.03.2022 4 z 5

Obdivuhodna cesta. Malo financi, smula (ikdyz, vite jak se to rika, kdovi, co by...), ztroskotání, otrava rybou tesne pred cilem (co to vlastne bylo?). Vyvazeno odhodlanim, pevnou vuli, zrucnosti.
Musim se ale trochu pridat k predchozimu. Za me by pomohlo vice cestopisu a trochu mene "odbornych" casti.

tereza1198
24.05.2020 3 z 5

Kniha o plachtění, kde je moc řečí o plachtění. Příběh nádherné a dobrodružné cesty kolem světa. Za mě ale totálně nudně napsané. Vzbudil jsem se, udělal tohle, koupil mango, omotal provaz tam, řetěz spustil sem. Oproti knize Idioti na plavbě kolem světa o ničem. Dnes je cestovatelů už tolik, že nestačí jen popis toho, jak cesta probíhala. Chce to něco navíc a to tahle kniha nemá.

Autorovy knížky

Martin Doleček
česká, 1984
2020  84%Sám kolem světa svérázně

Kniha Sám kolem světa svérázně je v