Sedm minus jedna

Sedm minus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342827/mid_sedm-minus-jedna-FmB-342827.png 4 208 61

Nejprodávanější skandinávský autor v nové sérii Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah.Ostatní kolegové se mu jen vysmívají. Allan, jeho šéf, má pramalé pochopení pro Bergerovy riskantní sóloakce. Jednoho dne Sam Berger objeví stopy, které jej zavedou do opuštěného starého hausbótu, kde jej přepadnou staré vzpomínky. Hluboko v Bergerově minulosti se skrývá něco, co jeho samého spojuje s brutálním zločinem. Něco, co celou dobu vypadalo, že nemá žádný smysl… Sedm minus jedna je začátek nové kriminální série, v jejímž středu stojí duo vyšetřovatelů Sam Berger a Molly Blomová - psychologie rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Utmarker , 2016

Princezna_V
01.03.2018 2 z 5

Mě osobně se v knížce špatně orientovalo, než sem pochopila jak na co přišly. Chování vyšetřovatelů mi přišlo dost nereálné. Tenhle autor asi nebude můj šálek kávy :))

Danago
12.02.2018 3 z 5

Kriminální komisař Sam Berger jistý , že právě probíhající vyšetřování zmizení15tileté dívky má spojitost s předchozími případy ztracených dívek. Je si jistý , že musí hledat sériového vraha. Bohužel jeho nadřízení s ním nesouhlasí.
Příběh měl spád a byl plný akce a napětí. Plný náhlých zvratů a je velice rafinovaný. Možná je tam všeho moc, až tak že mě to unavovalo. Připadalo mi to hodně moc překombinované a dost nevěrohodné.

bgott
23.01.2018 3 z 5

Rozporuplné pocity. Do poloviny lehký zmatek v postavách, ději a flashbacích, místy mě napadala i "kacířská" myšlenka, jestli to snad není trochu nuda. Od poloviny zlepšení a dočteno na jeden zátah. Tak asi zkusím ještě další díl.

TheSarcasm
22.01.2018 4 z 5

Není to špatná knížka, ale ani žádný zázrak. Musím souhlasit s komentářem Modriny níže, že i mě to občas připadlo takové trochu praštěné. Moc jsem nepochopil jakou roli v tom vlastně hrála ta tajná služba. Co mě ale překvapilo nejvíce je skutečnost, že ve Švédsku asi neznají pláštěnky. Každou chvíli je tam někdo promočený deštěm, divím se, že jsem z toho sám nenastydl :-)

estwen
18.01.2018 3 z 5

Kdyby nebylo konce, byla to docela podprůměrná detektivka přitažená za vlasy. Jsem ráda, že je to za mnou.

Modrina
17.01.2018 2 z 5

Jsem trochu na rozpacích. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, pak mi přišla nějaká praštěná. Dočetla jsem ji bez mučení, ale rozhodně nemám chuť si koupit další.

zdendula31
07.01.2018 5 z 5

Naprostá bomba....těším se na další díl.

adaba
27.12.2017 5 z 5

Knížka měla trochu pomalejší rozjezd, ale pak dostal děj spád. Bylo to napínavé na každé stránce a nedokázala jsem knížku odložit. Závěr byl hodně povedený a nutně potřebuji další díl :)

Hella
07.12.2017 3 z 5

Hodnotím bohužel průměrně. Střídaly se u mě chvíle, kdy jsem byla z knihy nadšená a hltala jsem ji jedním dechem a chvíle, kdy se to neúměrně táhlo a nemohla jsem se donutit ke čtení. Nějak jsem zkrátka nedokázala uvěřit tomu zlomu v první třetině knihy, kdy se role obrací a nejhorší je, že mi to bylo nějak i jedno.
Jasně, na konec jsem nakonec pracně doskákala, ale ani tady u mě žádné nadšení.

Vlasta155
02.12.2017 5 z 5

Byla jsem opravdu mile překvapená. Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky a rozhodně nelituji.

Arsi007
19.11.2017 5 z 5

Moje nova oblibena detektivni dvojice. Melo to spad, udrzelo vas to v napeti a oba byli velmi sympaticti. A ten uplny zaver?? Boze, ja uz chci dalsi dil! :-O

ArwenAragorn
03.11.2017 5 z 5

Skvělý thriller, kterému nechybí skutečně nic- napětí, akčnost, spád, dramatické finále. V četbě série Berger a Blomová budu určitě pokračovat a knihu doporučuji!

pswat
26.10.2017 5 z 5

Skvele napsana detektivka, zacatek trosku pomalejsi, ale jakmile na scenu nastoupi Blomova, tak se pribeh rozjede.
Psychopat co unasi patnactilete holky, hodiny jako mucici nastroj a minulost, ktera pomalu vyplouva na povrch mezi obema detektivy

Ceeca
03.10.2017

zpočátku jsem se tak nějak nemohla začít, asi měsíc jsem ji odkládala rozečtenou do 60str, předevčírem jsem se odhodlala dát ji ještě jednu šanci... musím říct, že bavila nakonec a závěr překvapil

Richardson
03.10.2017 5 z 5

Velice milé překvapení!

veronika9143
16.08.2017 5 z 5

Fantastická kniha, nečekala jsem to a docela mě to rozhodilo. Těším se na další díl, doufám, že bude co nevidět. Moc knihu doporučuji, super detektivka.

josska
06.08.2017 4 z 5

První knížka od tohoto autora,překvapila,napínavá,drsná,otevřený konec ,těším se na další díl

kachenbooklover
29.07.2017 4 z 5

Kniha mě docela překvapila.Nečekala jsem ,že to bude tak dobré.Dostalo mě to natolik ,že jsem knihu přečetla za několik dní...za mě dobrý?:D

Maxillor
01.07.2017

Kniha pro mě byla skvělým zážitkem. Přečetla jsem ji za dva dny, tak moc mě příběh vtáhnul. Dokázala ve mě vyvolat pocity napětí, což se mi při čtení obyčejbě nestává. Měla zajímavou zápletku a poutavý příběh, ovšem jisté věci mi přišly až moc přitažené za vlasy. Každopábě se mi zalíbil otevřený konec, který mě hned donutil se pídit po pokračování. Knihu jedině doporučuji.

luky08
18.06.2017 4 z 5

První kniha z nové série mě příjemně překvapila. Určitě důvod koupit si další díl. Předchozí série knih o Skupině A s posledními dvěma díly trochu upadala v napětí (četla jsem je ze setrvačnosti) a tak jsem byla v očekávání s čím novým a zajímavějším autor dokáže přijít. Začátek na standardní úrovni tohoto typu krimi, střed možná pro někoho méně napínavý, ale pro mne čtivější, skládá střípky příběhu, konec na můj vkus překombinovaný, ale pozitivem je otevřený konec. Není to druhý Adler-Olsen, ale s touto novou serií by mohl být.