Sedm minus jedna

Sedm minus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342827/mid_sedm-minus-jedna-FmB-342827.png 4 208 61

Nejprodávanější skandinávský autor v nové sérii Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah.Ostatní kolegové se mu jen vysmívají. Allan, jeho šéf, má pramalé pochopení pro Bergerovy riskantní sóloakce. Jednoho dne Sam Berger objeví stopy, které jej zavedou do opuštěného starého hausbótu, kde jej přepadnou staré vzpomínky. Hluboko v Bergerově minulosti se skrývá něco, co jeho samého spojuje s brutálním zločinem. Něco, co celou dobu vypadalo, že nemá žádný smysl… Sedm minus jedna je začátek nové kriminální série, v jejímž středu stojí duo vyšetřovatelů Sam Berger a Molly Blomová - psychologie rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Utmarker , 2016

SuperSojka
29.06.2019 3 z 5

Aaa, tak to je podraz. Tuhle knihu jsem četla v němčině a kvůli tomu ji louskala opravdu neúměrně dlouho a ten částečně otevřený konec mi nepřijde fér. Zas tak dobře napsané to není, abych chtěla číst ještě další díl. Občas to pozvedne zajímavý zvrat v ději, ale jinak je to trochu přitažené za vlasy a vrcholná konfrontace s vrahem trvá asi tak dvě stránky. To mi přijde trochu málo. Severský detektivní žánr druhé jakosti.

petrpospa
18.06.2019 2 z 5

Dřina! Sice jsem to přečetl během tří dnů, ale dost možná i proto, abych to měl za sebou. A párkrát jsem si u čtení i zdříml, zejména v první části knihy, kdy se příběh líně převaluje odnikud nikam, což mému soustředění nepomáhalo. A když konečně se děj rozhýbal, bylo to jako když pejsek s kočičkou pekli dort a narvali do něj vše, co jim přišlo pod ruku. V tomto případě to byli islamisté,policie, tajná policie, minulost a přítomnost, živí a mrtví, technické neuvěřitelnosti, nervy drásají stříhání drátu vedoucího k roznětce na jaderné bombě, které tady bylo nahrazeno rozborkou a sborkou švýcarských hodinek na čas.... A vůbec bych se nedivil, kdyby si hlavní hrdinové u otevřeného konce, "nenásilně" lákajícího na zakoupení dalších dílů série, ještě spolu zašukali. Naštěstí se tak nestalo. To by potom bylo ještě o jednu hvězdu míň...

Eicherik
10.05.2019 3 z 5

Něco tak překombinované a nevěrohodné jsem ještě nečetl.

jiri77
17.11.2018 2 z 5

Kniha do které jsem se nemohl začíst a chvílemi jsem se ztrácel v překombinovaném ději. Hlavní postavy si u mně příliš sympatií nezískali ,a tak v sérii pokračovat asi už nebudu.

MisaPok
04.11.2018 2 z 5

První ze série. Dá se napsat, ujde. Děj místy napínavý, místy pro mě hůře srozumitelný. Ale četla jsem i další díl ze série...Takže jak píšu, ujde.
Jen souhlasím s některými, co psali o překladu. Opravdu jsem nepochopila pár slovních spojení a výrazů. Někdy to až ruší při čtení, člověk začne přemýšlet, proč tohle překladatelka použila a jak na to přišla. No když budete číst, tak schválně...:-)

Vik40
19.09.2018 4 z 5

Jsem na tom podobně jako Heluše852.
Až na závěr, který skončil až moc otevřeně je kniha opravdu čtivá, napínavá.
Někdy sice na můj vkus až moc líčící detaily, ale s tím se dá vyjít.

Heluše852
12.09.2018 4 z 5

Nejdřív jsem se do ní nemohla začísta a pak jsem se nemohla utrhnout. Nedá se nic dělat, pořídím si i další díl ;o)

BlaFre
24.08.2018 4 z 5

Trošku moc překombinovaná zápletka, ale kniha samotná se mi četla až na pár momentů dobře.

Olous1
18.08.2018 2 z 5

Bohužel musím říct že se mi kniha a styl psaní nelíbil...bylo to takové překombinované a chvilku jsem se ztrácela v ději.Další díl už číst nebudu.

prestiggio
14.08.2018 4 z 5

Napinave a zamotané tak ako to mam rada. Koniec bol... Našťastie mám k dispozícii ďalšiu časť tak sa hneď môžem do nej pustiť.

konicekbily
04.07.2018 3 z 5

Autor asi s cílem "co nejvíce překvapení" to trošku přehnal, zamotal tam mnohé: válku policajtů, vzpomínky na dětství, psychologii, atd. Domnívám se, že méně by bylo více.

kap66
25.06.2018 2 z 5

Hodnocení jiné série Arneho Dahla je spíše průměrné, u této jsou čísla lepší, zkusila jsem se tedy seznámit s autorem prostřednictvím Sama a Molly.
Je to podle mě ale lehce horší průměr. První stránky hodně drhly; mám ráda, když mě detektivka spolkne a na konci vyplivne, ale tady jsem zpočátku přežvykovala podivné, trochu mimoběžné dialogy (Sam a jeho šéf Allan) a podivná slovní spojení (spíše věc překladatelky) - několikrát opakovaná "bezmezně možná budoucnost" mě škrábe v krku ještě teď. Napětí je dost postaveno na nespolupráci Sama a Allana a především na totální nespolupráci policie a tajných - až to bylo přitažené za vlasy; snaha o originalitu převážila nad věrohodností (stačila by mi minimální). Hlavní postavy (i některé vedlejší) jednaly občas proti obrazu, který jsem si o nich vytvořila na základě předchozích činů. Vyšetřování ani postavy tak nedržely pohromadě - a stejný pocit mám z celé knížky. Škoda.

JiříM
05.06.2018 3 z 5

Začátek jsem nějak nechápal, byl strašně nepřehledný. Ale vím že si další díl rád přečtu.

akina
27.05.2018 3 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst a chvílemi jsem se ztrácela. Příběh byl však dobrý, proto jsem se prokousala až k napínavější části a dočetla. Nevím, zda si přečtu další díl, ale možná ano, protože už vím, co čeho jdu.

veronika5879
29.04.2018 4 z 5

Začátek knihy mi přišel takový vlažný. Nešlo o mou první knihu od tohoto autora, dala jsem jí tedy šanci. Udělala jsem moc dobře. Několik zvratů, které jsem skutečně nepředvídala a naprosto dechberoucí závěr, to je přesně to, co od knížek tohoto žánru chci. Jen to vypořádání se s "mučitelem" mě celkem zklamalo. Rychlé a nudné, bez napětí. Čekala jsem od toho víc. Nicméně knihu celkově hodnotím velmi pozitivně a určitě si přečtu další díly série.

dasvos
06.04.2018 3 z 5

Začetla jsem se až po třetině, kolem tajné služby zbytečně komplikované, do konce už to mělo spád. Zkusím ještě další díl.

Lotka
26.03.2018 2 z 5

Zmatené, chvílemi jsem se neorientovala v ději, závěr už byl o něco lepší, ale celkově jsem se v ději ztrácela.

bugatti06
14.03.2018 1 z 5

Vzdávám to, fakt se do toho nezačtu. Je mi jasné, že tento autor nebude můj oblíbenec.

Roubas
07.03.2018 4 z 5

Chvilku trvalo, než jsem si zvykl na Dahlovo styl psaní. Poté jsem se poměrně lehce nechal pohltit, jelikož kniha má vynikající spád. Je to typický zástupce severské krimi, jelikož pořád prší, postavy jsou kromě pár ran do zdi poměrně chladné a vrah dostatečně děsivý. Problém mám s tendencí v samém závěru šokovat, někoho zabít, nebo otevřít si dvířka pro další díl. Kdyby tohle Dahl vypustil, bylo by to za pět. Těším se na detektivku, která skončí po vyřešení případu poměrně v poklidu. Největší plus za vynikající autorovu slovní zásobu a nezvyklá spojení.

pipa36
03.03.2018 4 z 5

Dlouho jsem uvažovala, jak tuto knihu hodnotit. Z jedné strany to byla neuvěřitelná jízda, jakou už jsem dlouho nezažila, z druhé strany mi v knize přebývaly až vadily neustálé vhledy do psychiky hlavních postav (popisy momentů, kdy se zapomenuté vzpomínky dostávaly opět na světlo, nebo momentů, kdy hlavní postavě mělo něco "dojít"). Některé hlavní posuny v knize autor vyřešil právě těmito psychedelickými výjevy, které ne zcela dostatečně a logicky vysvětlovaly, jak hlavní hrdinové (vyšetřovatelé) dospěli k tomu či onomu závěru – není zde třeba popsáno, jak došli ke jménům jednotlivých potenciálních obětí. Na základě čeho? Koukli do databáze a to jméno samo hups, zakřičelo na ně „tady jsem!“?
Nicméně knihu jako celek hodnotím velmi kladně a jdu do dalšího dílu!