Sally Jones a dopis od mrtvého

Velkolepý příběh o nezlomném přátelství od držitele ocenění Nejlepší švédská kniha pro děti! Vydejte se na dobrodružnou cestu kolem světa s neohroženou gorilou Sally, která vás zavede z lisabonského přístavu přes světová moře až na dvůr indického mahárádži. Poté, co je Sally společně s kapitánem jejich lodi vlákána do pasti, musí bojovat o holý život. Kapitán je odsouzen za vraždu, kterou nespáchal, a tak se ho Sally snaží za každou cenu zachránit. Jenže tentokrát má proti sobě opravdu mocné nepřátele. Uspěje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390117/sally-jones-a-dopis-od-mrtveho-dnW-390117.jpg 53
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Mörderans apa (2014)

Kniha Sally Jones a dopis od mrtvého

Lola_cte

Knížka je stejně zábavná jako předchozí Legenda o Sally Jones. A naprosto skvěle přeložená (překlad Helena Stiessová). Doporučuji dětem i dospělým.

Sofiamia

Super kniha která stojí za přečtení

OndřejMergl
31.10.2018

Málokde se vidí taková ukázka ryzí lidskosti jako u gorily Sally Jones, která nám vypráví dobrodružný příběh s detektivní zápletkou, atmosférou a grafickým zpracováním podobný verneovkám.

Parádní ilustrace začínají představením všech hlavních postav na začátku (což trochu mate, ale zpětně se k nim krásně můžete vracet) a provázejí nás celou knihou, přičemž stylem sedí k příběhu ze začátku 20. století. Ten se díky jednoduché gorilí mysli snadno čte a rychle ubíhá.

Velice příjemné překvapení a tato kniha by vás rozhodně neměla minout. Vhodné pro děti i dospělé!

pro chlapce pro děti od 11 let

Jakob Wegelius