Šalamoun a královna ze Sáby

Šalamoun a královna ze Sáby https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11685/bmid_salamoun-a-kralovna-ze-saby-iUk-11685.jpg 4 49 9

Německý romanopisec se v historickém příběhu navrací do starověku, k osudům legendárních postav krále Šalamouna a královny ze Sáby. Bilkis Balmaka je nejen krásnou ženou, ale i uvážlivou a oblíbenou panovnicí říše Sába. Když se doslechne o nebývalé moudrosti židovského krále Šalamouna, okamžitě se za ním vypraví do Jeruzaléma, kde je velkolepě přivítána. Dvojice je k sobě přitahována vzájemnými sympatiemi a nakonec zahoří i láskou, rozloučení je však neodvratné a královna se navrací do Sáby s darem, který nosí v sobě. V historickém žánru se autor pohybuje bez problémů, takže i tato výprava do starověkého Jeruzaléma je napsána čtivě a přitom zasvěceně, se smyslem pro legendy i historická fakta.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Salomo und die Königin von Saba , 2004

andrii24
10.05.2022

Zříš, člověče. Pár, na kterém exotický šál vlaje. Říší šíří, kříží vášně modré krve, až se podaří oslabit ty hříšně rudé, zákeřně zakořeněné, horké jedy.

rampapa
30.04.2020 5 z 5

Krásný příběh.

denib
28.05.2017 3 z 5

Na jednu stranu cítím obdiv k autorovi, který jen ze střípků informací o údajné královně ze Sáby dokázal napsat takovou knihu. Na druhou stranu si toho podle mě přibásnil tolik, že se jí zdráhám nazvat historickým románem. I když jiná škatulka pro to asi není. Kniha je napsaná čtivou, srozumitelnou formou. U cizích pojmů čtenář nijak netápe, co znamenají. Některé věci mi ale připadaly natolik nepravděpodobné, nebo spí nepředstavitelné, že mě to vytrhovalo z děje a kazilo požitek ze čtení. Může to být mou nevědomostí. Nicméně budu hodně váhat, jestli si od autora přečtu i něco jiného.

jupiterka999
13.05.2017

Velké překvapení pro mě. Opravdu nádherně napsané, poutavé a navíc pravdivé.
Je až neuvěřitelné jak přesný tento příběh je popsán.
Jen mi tam chybí věštby, protože právě proto královna ze Sáby přijela k Šalamounovi. Bylo jí totiž divné, že všichni králové u ní byli kvůli předpovědím budoucnosti a on jediný nepřijel. Vztah se vyvinul samozřejmostí, protože tito dva prostě patřili a patří k sobě i nyní.
Možná se Vám, kteří čtete můj komentář budete divit jak to vím. Vidím minulé životy a rozhodně nepatřím mezi ty, kteří si na toto jen hrají.
Takže proto mohu potvrdit, že příběh v této knize je opravdu nádherně a pravdivě napsaný zkrátka až na ty věštby.

Jaruš7
23.03.2017 5 z 5

Titul je historickým pojmem, tak tajemství o jejich vztahu od romanopisce byl darem a stál za to, kouzlo historie je velmi působivé.

Anička.pa
13.03.2017 5 z 5

Díky muzikálu, který jsem letos navštívila jsem se rozhodla k této knížce. Muzikál byl nádherný a ani kniha nezklamala. Krásný historicky román.

DasaN
16.11.2016 5 z 5

Krásný příběh o historických postavách, který se příjemně čte.

Datecka
06.04.2016

Krásně psaný příběh od mého oblíbeného autora.

colis.72
23.03.2015 4 z 5

Parádní čtivý historický román ;)

starověk

Siegfried Obermeier