Sakramiláčku

Sakramiláčku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28343/sakramilacku-28343.jpg 4 35 4

Básnická sbírka známá i z hudebního zpracování s autorovými ilustracemi a kolibřího formátu.

Poezie
Vydáno: , Maťa

Radoľa
21.04.2021 4 z 5

Veľmi vkusne vyvedená knižná miniatúra. Čitateľ si ju môže šuchnúť do akéhokoľvek vrecka, bez toho, aby z neho vytŕčala alebo vadila. Pretože okrem toho, že je maličká, je aj ľahučká. Oko potešia autorove ilustrácie, trefne sprevádzajúce jednotlivé básne. Ich obsahom je citlivá a rozorvaná autorova duša. V priliehavých a presných básnických metaforách a opisoch dáva najavo svoje vášne a zamilovanosti, ktoré sú vysoké i vášnivé, no zväčša pomerne rýchlo končia. Smútok z týchto rozchodov sa následne odráža v Topolovom nemiernom obrážaní barov a krčiem a zádumčivom premieľaní, prečo sa to všetko stalo tak, ako sa stalo. Poetický jazyk je trefný a priliehavý, číta sa to ľahko a predsa nejde o nejakú verklíkovanú romantickú pózu na efekt. Jednoducho: dá sa tomu uveriť, ako autentickému výkriku duše, zraňovanej neustálymi zaľúbeniami a následnými rozchodmi.

-Pečivo-
29.01.2017 4 z 5

Osobní zpověď Filipa Topola ve veršované formě. Až mi prišlo chvílema nemístný to číst na hajzlu. Neobsahuje ani jeden text Psích Vojáků a tak sem si to na hajzlu moc nemohl pozpěvovat. Což je vlastně v pořádku, protože vstávám dost brzo ráno a nerad bych někoho budil. Doufám, že až bude Jáchym Topol českej prezident, tak bude jeho bratr blahořečen.

WEIL
20.08.2011 2 z 5

Dost syrové básně.

Nicolettes
07.08.2011 4 z 5

Pak přijede vlak.

Vždycky se najde nějakej snaživej blbec,
kterej ten vlak dokočíruje zrovna tam, kam nemá.

A ty asi odjedeš...

Filip Topol