Skrytá říše

Skrytá říše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3969/bmid_saga-sedmi-slunci-skryta-rise-sQM-3969.jpg 4 92 12

Sága sedmi sluncí série

Jeden z nejúspěšnějších současných amerických spisovatelů, je autorem již dvaceti sedmi bestsellerů, z nichž se bezesporu nejpopulárnější staly Hvězdné války a díky úspěšnému televiznímu seriálu potom zejména Akta X. U čtenářů ho však ještě více proslavila pokračování kosmické ságy Duna, která napsal se synem původního autora Franka Herberta Brianem. Není proto divu, že se Kevinu Andersonovi žánr SF zalíbil a rozhodl se, že se do jejího hájemství vydá také samostatně. Učinil tak velmi úspěšně románem Skrytá říše, který má být prvním dílem rozsáhlé galaktické Ságy sedmi sluncí.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Hidden Empire , 2002

zd0981
08.02.2023 4 z 5

Takové mile naivní a sentimentálně narůžovělé čtení. Dobrý příběh.
Už jsem to četl asi před 15léty. Opáčka nelituji otázkou je, zda budu pokračovat, uvidíme...

AlexandraBane
05.10.2022 5 z 5

Tuhle sérii mi tak před deseti lety doporučil kamarád. Teď jsem se k ní vrátila a miluju jí, je to naprosto úchvatný příběh a miluji ho pořád stejně. Můžu jenom doporučit a jdu se vrhnout do pokračování

Racek213
23.08.2022 5 z 5

No jo, kdysi jsem si to koupil a nějak mi nebavila... Žil jsem ještě divokým profesionalnim životem a prace mi ubirala času na hltani knih... No jo. Holt clovek chce mit ten krajíc namazanej a misto zemljamky preferuje domeček... Jasně, ted uz cas mam a objevuji krasu scifi a fantasy ság s uz nectu tolik kulhankoviny a kotletoviny, že.. takze prvni dil úžasnej a 6 dalsich čeká, ejchuchu! Ještě barvitější než Hamilton...

Robin87
17.11.2019 4 z 5

Hodnotím celou ságu (7 knih, komentář zde u prvního dílu) – už ten fakt, že mě příběh celou dobu bavil až do úplného konce, a těch 7 knih taky není úplně na jeden víkend, mě přivádí k tomu, jak fajn čtení to bylo. Mělo to skvělou dynamiku i metodu vyprávění. Hlavní postavy byly dobře propracované a čtenář si k nim najde cestu – ať už jsou to postavy „klaďasů“ nebo „záporáků“. U celého díla mě bavilo, jak hezky balancovalo mezi tou věčnou debatou sci-fi vs. fantasy – byť se z mého pohledu Sága sedmi sluncí snaží být orientovaná spíš jako sci-fi, od pozdějšího vstupů vesmírných elementálů a odkazů na nějaké historické války se to přetáčí spíš jako fantasy, ale v tomto případě vůbec ne ke škodě. Symbióza funguje moc dobře, a o zábavu je na delší dobu postaráno.

Pátá hvězda chybí snad jen proto, že jsem během celé četby těch ca. 3982 stránek co nám J.K. Anderson naservíroval, tajně doufal, že ještě přijde nějaká vyšší entita, která nastolí pořádek…

Ládja
10.10.2018 4 z 5

Komentář může, obsahuje spoilery:

Nemohu si odpustit a musím si rýpnout. Našel jsem docela dost podobností s Dunou, kde si Anderson vzal velkou inspiraci. Tuláci=Fremeni, Ekti=Koření a podobné. A i řazení knihy a kapitol mi přišlo úplně stejné jako v Duně. Ale to nic nemění na tom, že se mi příběh líbil a jdu hned na další díl. Zajímavé nápady, občas tedy nějaká nelogičnost(třeba když jsou na těžeru holubi a lítají mimo loď a nějak jim nevadí, že jsou v plynném obru). Aby přeci jen nebyl jen negativní. Skvěle se četlo a je několik zajímavých rozjetých dějových rovin. Snad to bude lepší a lepší. 4*

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Svého času příjemné překvapení, kdy Anderson ukázal spoustu dobrých nápadů - čtenář nadšeně objevuje lidské frakce a jejich zvláštnosti, telepaticky ovládané Ildiranské impérium a černé broučí roboty, o samotné Skryté říši ani nemluvě. Asi jediný díl celé série, který mohu s čistým svědomím doporučit.

Hudis
11.10.2015 5 z 5

Mám za sebou první díl ságy a jsem překvapen, že mi až dosud takto výborná sci-fi unikala. Občas jsem si říkal, že mi ty stránky vůbec neubývají a najednou byl konec. Autor pěkně představil postavy, svět a celkově příběh, takže se hned vrhám na druhý díl.

Malefisto
18.06.2015 5 z 5

Velmi čtivé a hlavně návykové. Jsem nadchnutý z toho, jak autor dokázal rozpracovat jednotlivé osudy tak, aby ke konci gradovaly a vytvořil tak skvělou vesmírnou mozaiku. Teď už jen cítím nutnost se okamžitě pustit do dalšího dílu.

Ellbereth
01.04.2015 5 z 5

Výborné sci-fi, přečetla jsem celou sérii dvakrát a po přečtení první knihy zapůjčené v knihovně jsem se rozhodla pro koupi. Tohle prostě chcete mít doma. Jediné co nechcete, aby příběh skončil. Po Duně je to pro mě nej sci-fi. A pokud nejste zrovna vesmírný badatel, tak příběh rozhodně uvěřitelný je. Je to sci-fi a ne reality show.
Mohu jen doporučit :-)

flippercz
11.07.2014 5 z 5

Dech beroucí příběh se spoustou zvratů. Super.

Jarrimund
17.04.2013 3 z 5

Pro mne osobně velké zklamání. Jsem milovníkem space opery, ale tento vesmír je pro mne absolutně nestravitelný. Autor umí fabulovat (za což jsem dal oněch 60%), ale není to pro mne uvěřitelné. Logiku to dílem postrádá a dílem je až humorná. Teprve později jsem postřehl Andersonovo autorství Hvězdných válek a Akt X. Takže už se svému zklamání tolik nedivím.

OctOpusDei
27.08.2012 5 z 5

Sága sedmi sluncí patří mezi mé nejoblíbenější série.Po přečtení tohoto prvního dílu jsem byl polapen a okamžitě jsem chtěl mít celou ságu.Čekání na vydání dalších dílů bylo utrpením.

space opera

Kevin J. Anderson