Sága 2

Sága 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288176/bmid_saga-2-m1U-288176.jpg 5 244 34

Sága série

Maličká Hazel už za těch pár týdnů života prožila kdeco: unikla nájemným zabijákům, několika větším i menším armádám, nočním přízrakům i aristokratickým robotům s televizorem místo hlavy, ale teď ji čeká to nejpodivnější setkání vůbec… setkání s dědečkem a s babičkou! Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví… a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

Saga, Volume 2 , 2013

Delphín
09.03.2023 4 z 5

Příběh zatím nadále pokračuje ve stanoveném tempu. Máme zde sice dost návratů do minulosti postav, právě díky tomu nám ale do sebe vše začíná zapadat. Jestli potom na autorovi něco mega obdivuji, tak to, s jakým citem a lehkostí zvládá psát o nelehkých věcech, které se dějí mimozemšťanům i skutečným lidem.

Vixiene
05.03.2023 5 z 5

Vyloženě mě mrzelo, že mi čtení tak rychle uběhlo. Potřebuju víc! :)

Ran
21.01.2023 5 z 5

Příběh plynul moc hezky a celá kniha se četla výborně. Styl jakým je příběh vytvořen je skvělý a hodně se mi líbila i grafika.

Grohlinka
14.01.2023 4 z 5

…ani mraky…nepronásleduji…vitr…

Druhy dil pokracuje presne tak, jak zacal prvni, dejove i kvalitativne. Kresba vynikajici. Pribeh zajimavy, dojemny, vtipny. Neuveritelne napady tykajici se jednotlivych ras a sveta. Wow, tahle serii si zatim zaslouzi veskere ceny a kladna hodnoceni, ktera, zejmena v zahranici, sbira.

,,Nikdy si nelam hlavu tim, co si o tobe mysli druzi, protoze nikdo druhy na tebe nikdy nemysli.”

Atlantis
07.11.2022 5 z 5

Tak naštěstí vysoce nastavená laťka z prvního dílu pokračuje i dál. Bavím se opravdu královsky, kresba mi už ani v nejmenším nevadí a ty šílené nápady a návrhy jednotlivých ras... no je to vpravdě paráda. Moc se těším na pokračování, tak ho prosím někdo urychleně vraťte do brněnské Mahenky :D

Jizi
18.09.2022 4 z 5

Málokdy se mi stává, že by u -logií byly další díly výrazně lepší než ten první (nebo ty předchozí). Sága je nicméně výjimkou potvrzující pravidlo, kterou si musím zapamatovat, abych se jí mohla propříště ohánět.
Druhá díl je dějově sevřenější, chování postav dává podstatně větší smysl a usilovná, otravná snaha šokovat šlápla prudce na brzdy. Kresba pořád boží. Inu, nezbývá, než zjistit, na kterou stranu se přidá poslední díl.

ArkAngel
15.08.2022 4 z 5

Dějové linky Ságy se po první knize ve velkém rozjíždí a na scéně s objevují i nové postavy, které nejsou nezajímavé. V první řadě tu máme rodiče Marca, kteří se mihli už na konci první knihy a dorazí i jeho bývalý snoubenka Gwendolyn. Flashbacky o setkání Marca a Alany postavy rozhodně prohloubilo a byť zde dědeček moc času nepobude, tak si jej oblíbíte. A planeta jakožto vejce je fakt super nápad, autoři jsou skutečně originální duo.

Kate18
03.07.2022 5 z 5

Hodně dobře rozjetá série. Naši hrdinové dál prchají, ale na pomoc jim přijdou nečekaní pomocníci. Příběh se rozvíjí i u jejich pronásledovatelů. Jsem zvědavá, jak to bude dal.

zandu
31.12.2021 4 z 5

Druhý díl vtáhne a nepustí. U prvního jsem byla trochu na rozpacích, ale je to čím dál lepší. Těším se na další :-)

špulo
11.02.2021 5 z 5

Parádne pokračovanie. Dnes ráno som vstal a bez váhania si objednal zvyšok série komplet...

ludek.n
22.08.2020 5 z 5

O druhém pokračování Vaughanovy Ságy se dá říct v podstatě to samé, co jsem už prohlásil o jeho předchůdci. Opět je to komplexně uchopený příběh, promyšlený do všech detailů se zápletkou, která strhává a baví. Na scéně se objevuje už v prvním díle zmíněná Gwendolyn a hned se pouští ostře do akce. Žádné váhání, žádný sentiment, žádné ohledy. Staří známí se nám připomínají slovy i činy, přičemž někteří z nich dostávají i širší prostor k vyjádření svých pocitů a myšlenek. Zabrousíme také do minulosti, abychom odkryli něco z pozadí současných událostí. Ani jeden z autorů nijak neubral na imaginaci a představivosti, spíše naopak. Dočkáme se proto ještě nahuštěnějšího a sevřenějšího děje, v němž je stále co objevovat a hlavně na co koukat. Je to zábavné, zatraceně nápadité, neokoukané a originální představení.

sgjoli
18.08.2020 5 z 5

I druhé setkání se Ságou mne dost bavilo - ještě víc než to první. Děj se svižně vyvíjí kupředu, zároveň se čtenář dozví něco z minulosti hlavních postav. Nestojí to na místě, žádná hluchá místa, pořád se něco děje. Děj působí navíc komplexně a je patrné, že autoři přesně vědí, kterým směrem se chtějí ubírat. To je paráda! No a samozřejmě kresba opět vynikající.
Autoři opět nešetří vulgarismy a ani graficky explicitní sexuální scény nechybí, i když ty se tu vyskytují v menší míře než v prvním svazku. Ale očividně je to bráno jako přirozená součást téhle série a čtenář s tím musí počítat.
Opět je tu dost akce, krev tu teče velmi často. Nechybí zajímavé dějové zvraty.
Baví mne, jak jsou ty hlavní postavy propracované. Autoři nemusí používat nějaké zdlouhavé popisy. Stačí trefné hlášky a skvěle propracované grafické vyjádření, aby se tu dobře poodkryl charakter, postoje, nálady, emoce...
Jo, tohle je komiks podle mého gusta.

INCOGNITOREADER
25.05.2020 5 z 5

Jak napsat recenzi na druhý díl, když vlastně skoro stačí překopírovat text z recenze na první díl? Opět skvělé. V druhém díle se jede hodně na vlně flashbacků. Návratů do minulosti je tu hodně a většina pomáha dovytvářet hlubší charaktery postav, nebo vysvětluje události, které předhází prvnímu dílu. Jen kdyby ty díly byly delší! :-)

Terva
29.04.2020 5 z 5

Marko, nikdy nezapomeň na ten nespočet
hrdinů, kteří toho tolik obětovali.
A co ještě důležitějšího, nikdy nezapomeň
na ty zlé okřídlené hajzly.....
Ahoj mami a tati – tohle je moje žena....

Ano, setkání se svými rodiči Marko celkem zvládnul, hlavně když jim představil tu „okřídlenou bestii“, co se stala jeho ženou a má s ní dítě. Co lepšího a humornějšího by jste chtěli mít na začátku dalšího dobrodružství Marka a Alany... Sankta fek. Jenom jsem chtěl, aby všichni byli v obraze, než pokročíme dál.

Citát: Tak moment, ta mrcha, co rozprášila Izabel na atomy, je tvoje matka?

Ano, i Alana má k tomu co říci.
Víte, už jsem si v prvním svazku začal zvykat na výstřednosti a obličeje a tvary některých příchozích tvorů, ale obr Fard mě překvapil. Musím si zvykat, že v tomto příběhu je možné vše a čtenář na to musí být připraven. Fard mě dostal do kolen. A to není jediná výstřední postava v této knize. Kanadská kreslířka Fiona Staplesová se tu pořádně vyřádila. Myslím, že ona a scénárista Brian K. Vaughan se opravdu našli.

Malá ochutnávka:
Vůbec to není milostný příběh, že ne? Je to o nás, o válce mezi pevninou a Girlandem. Ale proč ty „jinotaje“? Proč autor rovnou neřekl, o co mu jde? Co když autor naznačuje, že válka nikdy neskončí, že to je perpetum mobile, cyklus zbytečných surovostí, který se dá „zastavit“ jedině dalším válčením?

Obsahově jsem se moc daleko nedostali. Je tu spousty flashbacků do dní souloží a pomalého vniknutí spermatu (ty ses udělal ve mně!) do Alany, čímž vznikalo podhoubí pro narození Hazel. Té Hazel, která vlastně tento příběh vypráví. Pár skoků do minulosti ještě nikoho nezabilo. Vím, že to nebude hračka, ale co může být lepší symbol, pro ten mír, než je dítě dvou znepřátelených stran? A abych citoval sexy Alanu: „Prosím, prosím, nastříkej to do mě“. Inu, ještě bude sranda.

Citát: Nojo, máma a táta spolu kdysi souložili. Co jako myslíte, že vás rodiče vyrobili silou vůle?

PS – Možná bych i uvítal, kdyby nám někdo do Češtiny přeložil řeč Girlandu. Nějak se o to nikdo nestará, že jo pane Richarde Podaný. Nojo, víte, jak se to říká: Čtenář náš poslední spolupracovník.

KubaHanzelin
12.12.2019 5 z 5

Nemám slov..skvělé!

Jass
04.10.2018 5 z 5

Mohutně si vyčítám, že jsem si v knihovně vzala jen první dva díly... No, vážně, co to bylo za neprozřetelný záchvat skromnosti?! A nezajímá mě, že bych měla taky číst něco do školy... Druhý díl je zkrátka stejně návykový jako ten první. Veškerá chvála, kterou jsem napsala k tomu prvnímu se dá aplikovat i tady.

blazkoma
28.07.2018 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že by se mi Sága tolik zalíbila, je značně návyková.

Alethea_k
18.07.2018 5 z 5

Tohle je ještě lepší než první díl! Pomalu ale jistě se ze mě stává milovník Ságy. Musela bych se ale opakovat. Dokonalé postavy, propracovaný svět, humor,... Ráda bych viděla filmové zpracování. Celý svět mě fascinuje a nemůžu se dočkat dalších dílů.

Wojta777
05.07.2018 5 z 5

Vůbec nevím, jak mám odlišit tuto recenzi od mé minulé u prvního dílu. Tento komiks má takový potenciál, že i totální nečtenář fantasy či sci-fi komiksů, by jsi to měl přečíst. Opět zde sledujeme příběh malé rodinky, která se teď rozrostla o jednoho člena, poté tu je zase lovec odměn Vůle a jeho kočka + nový záhadný člen s rohama. A naposledy tu máme prince Robota IV., který také hledá rodinku, jinak se nemůže vrátit ke své zaslíbené. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

memphisz
24.06.2018 4 z 5

V čem je druhá Sága jiná než první? Asi v ničem. Pocity jsou podobné jako při čtení komiksu Živí mrví, jednotlivé díly se v zásadě příliš neliší (maximálně podílem akce), protože o to nejde. Podstatné je prohlubování vztahů mezi protagonisty a postupné odhalování jejich minulosti a tím objevování motivů jejich činů. A jelikož Sága má celou řadu zajímavých postav, tento přístup vydrží na hodně dlouho.

Kulisa vesmírného fantasy románu, shakesperovská zápletka a vkusně začleňované společenské problémy jsou jen doplňky, které ovšem fungují na jedničku.