Písky času

Písky času https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157167/bmid_pisky-casu-LEq-157167.png 4 18 6

Sága rodu zlatokopů série

< 6. díl

Kolem Gala Irvinga začnou jako supi kroužit lidé z Pentagonu, z ruských tajných služeb a dalších nepřátelských organizací, kteří chtějí využít jeho mimořádné schopnosti. To pro Gala není podstatné, je posedlý jedinou touhou – zjistit víc o svém otci. Právě někde v Austrálii hluboko v písku na něho čeká cosi zvláštního, co i pro něho bude těžké pochopit.... celý text

petr_
22.06.2021 2 z 5

Začátek knihy sliboval zajímavý děj, ale postupně (asi tak v poslední čtvrtině) se text stal snůškou filosofických a sentimentálních (a hlavně zbytečných) řečí. Přišlo mi, že se autor snažil napsat počet stránek domluvených s nakladatelem a tak například asi ne pěti stránkách popisuje rozhovor při uvedení do hypnózy. Často se v knize opakují, některé texty (asi proto aby si čtenář zapamatoval jejich genialitu). To samé je i v ději, kde jsou některé skutečnosti nejdříve naznačeny a pak dvakrát i vícekrát převyprávěny.
Také mi přijde neuvěřitelné, umístit do Austrálie civilizaci, která zná písmo a pokročilé technologie, a navíc písmo převzaté z Afriky.
Vůbec mi chybí rozvedení důvodu, proč byly artefakty zničeny, a jestli měly nějakou souvislost s Vatikánem, a popř. jakou.

PetaZ
07.07.2018 3 z 5

No prvnich 200 stran jsem si rikala, ze moc nechapu proc je vse az tak dukladne popsane, kdyz stejne tomu clovek laik nemuze az tolik porozumet a rychle zapomene detaily, dokonce jsem uvazovala, ze knihu odlozim, ale nakonec to byl v celku zajimavy pribeh,takze poslednich 150 stran jsem docetla na jeden zátah

janesy
10.04.2017 2 z 5

ne, ne a ne, tenhle autorův styl skutečně není můj šálek kávy :(.

3497299
06.03.2017 1 z 5

Jeden zajímavý nápad generuje potenciálně zajímavý a celkem originální syžet. Celé je to nicméně umrtvené špatně napsanou grafomanskou masou místy podivuhodně nekonzistentního textu. Cubeca čtenáře zpočátku navnadí na témata transhumanismu a umělé inteligence, aby jej pak po zbytek knihy naprosto otrávil opakováním banalit a vrstvením narativního salátu. Dokonce to není schopen ani smysluplně uzavřít. Na konci se autor chlubí, že knihu psal od 10. do 15. února, přičemž korektury se mu podařilo vtěsnat mezi 25. až 28. únor. Ve svém úžasném tempu za těch deset dní ovšem vytvořil jen čtyřsetpadesátistránkovou makulaturu.

Svoji zvědavost, jaké knihy píše člověk holedbající se IQ 200, jsem ovšem do značné míry ukojil. Pak Kostka je ovšem divný pták - takový, co má tuze barevné peří.

Mantikocka
24.01.2017

Totální intošský psychocanc. Již jsem přečetl kdeco, ale tohle je i na mě moc :(
Je vidět, že tento spisovatel má IQ 200 :(

tara68
08.09.2013

Těšila jsem se jak autor vygraduje zápletku z knihy Poselství času. Předem je sice upozorněno, že je napsána i pro ty, co předchozí knihu nečetli, ale pro mne to bylo moc. Několikastránkové citace. Zklamal mě závěr, mám pocit, že jsem skoro totožný již četla a byl také zasazený do Austrálie.

špionážní zápletka

Karel Cubeca (p)