Monzun

Monzun https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2804/monzun-2804.jpg 5 267 31

Sága rodu Courtneyů série

Mistr námořnického řemesla Hal Courtney se po čtyřleté přestávce chystá na svou poslední a nejnebezpečnější výpravu. Pod záštitou Koruny vyplouvá za posláním, která má jen dva možné výsledky - slávu, nebo smrt. Hal však musí myslet také na osud svých čtyř synů. Všichni čtyři sehrají důležitou roli v boji Courtneyovy rodiny o kořist, která daleko přesahuje sny každého z nich.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Monsoon , 1999

Gity
02.02.2014

Knížka je velmi obsáhlá. Její děj trvá mnoho let, zachycuje osudy mnoha postav. Moc se mi líbila - mé největší sympatie získal Tom, který se během románu proměnil z divokého mladíka v charakterního, silného, chytrého muže.

kryspin66
18.10.2013 4 z 5

O tomto druhém dílu mohu říct totéž co o prvním.

Red_Fox
30.06.2013 5 z 5

Kniha mě pohltila hned na začátku a od čtení mě neodradil ani fakt, že jsem měla před sebou neuvěřitelných 600 stran. Nelituju ale toho času, který jsem jí věnovala. :)

corvo
28.06.2013 4 z 5

Dramatickodobrodružný příběh námořníka Hala Courtneye a jeho čtyř synů - z nichž někteří jsou pěkně bezohledný prospěchářský parchanti - odehrávající se na moři i na souši, převážně v exotickém prostředí Indického oceánu při africkém pobřeží a na Arabském poloostrově, v němž nechybí odvážní a silní muži, tvrdé pěsti, zvonící meče, podlí a úkladní zbabělci, žádostivé a smyslné ženy, žhavé sexuální scény, ale hlavně napínavý děj a místy zvratový a tragický osud některých postav. Pravdou je, že některé dějové linie (na rozdíl od předchozího románu Dravec, který mi připadal celkově svižnější a dynamičtější) se mi zdály vleklejší, ale celkový dojem z tohoto dobrodružství je víc než dobrý.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Čte se krásně, všem doporučuji.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

karelspevak
29.12.2012 5 z 5

Super kniha - čte se úplně sama.

klokan1905
21.12.2012 5 z 5

Začal jsem číst hned po Dravci... Skvělé!!! Doporučuji všem!!!!

rokofak
01.09.2012 5 z 5

Monzun navazuje na romám Dravec a je to další vinikajíci román z pěra mistra Smitha.

pavlinapavlina
14.07.2012 3 z 5

Moc krásná, čte se samo. Nosíte ji všude sebou a litujete ji odložit.

Kvothe
10.04.2011 5 z 5

Ještě lepší než skvělý Dravec :-)) - hodně se mi líbilo spojení Islámského a křesťanského pohledu na svět - celkové pojetí příběhu v několika velmi dobře samostatně fungujících linkách je výborné a napínavé. Doporučuji.