Hromobití

Sean Courtney je vášnivý a posedlý dobrodruh, který se vrací z divočiny jako boháč, o svůj majetek je však připraven a přichází také o svou milovanou dívku. Brzy zjišťuje, že konflikt jeho rodiny je horší, než jakákoli bitva v afrických stepích.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376284/hromobiti-HtG-376284.jpg 4.2175

Sága rodu Courtneyů 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Alpress

Sound of Thunder, 1966

Kniha Hromobití

čef

Romanticko-dobrodružný příběh plný extrémních citů, nevěr, pohrdání, vzteku a usmíření. Příběh se odehrává za 2. búrské války na začátku 20. století a věrně zachycuje těžký boj Búrů proti světové velmoci č. 1. Sága Courtneyů pokračuje se všemi svými zákruty a je zase zaděláno na spoustu tragédií a velkolepých činů.

Magrata15
08.05.2020

Kniha mě bavila až zhruba od druhé půlky, kdy to začalo být o něčem jiném než jen o válečné strategii. Sean mi často neskutečně lezl na nervy a Dirka jsem úplně nesnášela.
Konec byl napínavý a velmi mě překvapil. Dokonce jsem si i trošku poupravila názor na Seana.

konicekbily
13.04.2020

Děj je zasazen kolem roku 1900 do "Búrské války" na jihu Afriky. Autor se drží svého schématu, hlavní hrdinou je britský občan, člen rodiny, patřící do jeho ságy a většinou jemu věrní okolí. Hrdinovi autor hází pod nohy jednu překážku za druhou a tak je na světě dobrý dobrodružný román na historickém pozadí. Zkusím ještě jednu autorovu knihu, aby si o něm udělal komplexnější názor.

postrach
12.01.2019

Je to třetí kniha od tohoto autora.kterou jsem přečetla.Od první stránky mě zaujala.Dobře napsaným.napínavým příběhem.....Dirk.je hrozná stvoření.....Rodinné vztahy.majetek.Sváry ve vlastní rodině a mezi rody.Ty časy jsou dávno pryč a jsem ráda.

hossek
04.02.2018

Tento díl se mi líbíl víc než první, těším se na další.

debe
09.06.2017

Bezva jako vždy, ovšem tady ty boje byly trochu detailněji a hlavně zdlouhavě popsané. Nicméně pan autor nezklamal a přidal nakonec i trochu zamotaných vztahů a citových křivd napříč rodinami.

Elapheg
14.06.2016

Tento druhý díl ságy Seana a Garrycka se mi líbil méně něž díl první, Na život a na smrt, nebo také prvotina pod jiným názvem ( Když loví lev ), ale rozhodně se mi kniha Hromobití jako celkově také líbila. Kniha Hromobití je také dost emotivní a napínavá, člověk prožívá další osudy, radosti i strasti Seana a Garrycka i s jejich rodinami, lásku i nenávist, vzestupy i pády, lidskou slabost i lidskou sílu a líbí se mi, že člověk do poslední stránky neví, jak to vše vlastně dopadne. Jako obvykle je Wilbur Smith mistrem detailu a to jak v popisování při válce Búrů s Angličany, tak hloubkou popisu charakterů jednotlivých postav a zakoutí jejich myslí. Takže Wilbure ani tentokrát jsi mě nezklamal a těším se na další díl Ptačí vodopády. :-) Doporučuji ostatním si knihu Hromobití přečíst. :-)

lugh
16.11.2015

Pan Smith podle mě píše dle zavedené šablony - mladý úspěšný běloch, věrný černošský nebo jiný domorodý přítel. Hlavní hrdina prochází příběhem tak aby vždy vyšel jako klaďas. U toho mu sekunduje domorodý "Pátek", nezbytné osudové lásky. V této šabloně se odvíjí většina příběhů, občas z Afriky zabrousí na Starý kontinent nebo zpět do historie. Největším klenotem je soubor - Řeka bohů kdy v předposledním dílu Taitovi doroste penis i s příslušenstvím.
Knihy jsou sice psány čtivě, ale občas mám pocit, zejména při četbě rodinných ság, že kdo přečte dvě díla zná celou ságu. Tím nechci zlehčovat jeho tvorbu. Pouze sděluji své dojmy.