Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14446/bmid_dravec-H1W-14446.jpg 4 374 51

Sága rodu Courtneyů série

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Birds of Prey , 1997

spojitost
03.09.2013 5 z 5

Nevěřila bych, že mě bude bavit kniha o pirátech. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji!

lucifuk
14.06.2013 5 z 5

Skvelý dobrodružný román, hemžiaci sa pirátmi a statočnými kapitánmi, bojujúcimi o skryté poklady a o srdcia vyvolených dám.

Yorika
23.05.2013 3 z 5

Pěkná kniha.Ale od tohoto autora jsem četla už i lepší.

otula
27.02.2013 5 z 5

Krásná kniha, která mi několikrát vehnala slzy do očí, což se mi moc často nestává.

klokan.1905
27.02.2013 5 z 5

Byla skvělá! Doporučuji!

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

klokan1905
21.12.2012 5 z 5

Naprosto famozní!!! Byl jsem smutný, když jsem dočetl nakonec... Naštěestí bylo další pokračování!!!

rokofak
01.09.2012 5 z 5

Nemůžu víc napsat,než že táto kniha je jedna z nejnejlepších Smithovích knih.

neznama.87
07.12.2011 5 z 5

Výborný román, který mi nedovolil odtrhnout se od něj. Začetla jsem se do knihy náhodou a hned jsem si oblíbila hlavního hrdinu, jenž musel rychle dospět v muže a převzít roli kapitána. Strhující děj, od určité části rychlý spád, surovost scén a nádherný popis nejen přírody, ale i života námořníků a bojů.

Kvothe
10.04.2011 5 z 5

Dravec má jistě své nedostatky - lze říci, že se poměrně pomalu rozjíždí, než zjistíme co bude vlastně hlavní děj nebo, že je psán typickým Wilburovských stylem - tedy také určitý okopírovaný příběh, který se opakuje v jiném obalu atd....
Přesto patří tato knížka k těm nejlepším podobným dobrodružně-historickým románům a čte se výborně. Scény jsou velmi skutečné a občas dost nechutné - což jen ponouká k dalšímu čtení. Katinka je skutečně na zabití - tolik nenávisti - bylo mi z ní až špatně :-)) - přesto v tom uměla chodit. Pohodové a kvalitní čtení, které není ztrátou času!