Dravec

Dravec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14446/bmid_dravec-H1W-14446.jpg 4 374 51

Sága rodu Courtneyů série

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Birds of Prey , 1997

p.pavlina
13.01.2018 5 z 5

Není to má první kniha od tohoto autora a musím tedy říct, že mě opět nezklamal. Vzal mě na dobrodružnou plavbu, kde jsem všechno prožívala společně s Halem a jeho posádkou. Autor dokáže skrze knihu vyvolat emoce, které příběhu dodávají to správné kouzlo. Skvělé čtení.

denib
24.11.2017 4 z 5

Piráti, bitvy, Afrika, zrada, pomsta, láska, únos, otroci, souboje, poklad ... prostě výborná kniha z exotického prostředí, která je nabitá napětím a akcí od začátku až do konce. Můžu jí jen doporučit. Skvěle čtivý příběh, který vtáhne do děje, i když úplný konec mi přišel trochu nevěrohodný a zbytečně přislazený. Mám jen dvě výhrady, kvůli kterým nemůžu dát plný počet hvězdiček. Dost mě štvala ta sadistická nymfomanka Katinka. Plně chápu, že bylo třeba dát do příběhu pořádnou potvoru, ale myslím, že nebylo třeba v takové míře popisovat její choutky. Bez toho bych se obešla. A druhá se týká českého vydání (r. 1997). Neuvěřitelně mě iritovalo rozdělení slov pomlčkou uprostřed řádku a stejně tak špatné pády podstatných i přídavných jmen, někdy podivné výrazy a slovosled, jako by šlo primárně o doslovný překlad. Rušilo mě to při čtení, je to škoda. Přes to všechno mi kniha učarovala a těším se na další díl.

ferda16
23.11.2017 5 z 5

Našla jsem si seznam, jak mám číst knihy po sobě a tato tedy byla má první. Knížka byla úžasná. Příběh pohltí a drží napětí až do konce. A ještě se dozvím tolik zajímavých dobových a hlavně námořních detailů. Těším se na další díl tohoto rodu.

items
06.07.2017 4 z 5

Vynikajúce dobrodružné čítanie! Tých vyše 500 strán však už bolo trošku moc, úplný súhlas s komentárom kyssling.

jana5843
07.06.2017

Napínavé dobrodružné čteni ,super popis všech scén a trochu lásky nenávisti a pomsty ..doporučuji

zd0981
02.03.2017 3 z 5

Bez toho soft porna bych se obešel ...
Mnozí spisovatelé si myslí, že bez toho to nejde, nebo prožili nějaká psychická traumata a takové psaní jim uvolňuje vnitřní pnutí ....

gossipavlina
19.02.2017 4 z 5

WS má skvělý vyprávěcí talent. Jeho knihy čtenáře obohacují, jak příběhem, tak slovem.
Kniha Dravec nás vtáhne do dobrodružství na palubu lodi, mezi muže čestné, ale i mezi zloduchy. Trochu dokořeněné touho po pomstě, ale i touhou po ženě s city a s láskou, které se nebáli dávat najevo. Ze začátku mi přišlo, že těch vztyčených bradavek a vlhkých klínů je zbytečně moc. Myslela jsem, že kvůli tomu knihu odložím. Z mého pohledu to bylo nepatřičné a rušící, jak červená knihovna. Nicméně později od toho autor už ustoupil a věnoval se především ději jako takovému a Halově cestě životem.
Kdo má rád dobrodružné knihy, tak doporučuji. Já si nejsem jistá, že budu zrovna v této sérii pokračovat.

Simi
16.02.2017 5 z 5

WS prostě naučí milovat Afriku. Nejenom tu současnou, ale i tu minulou. Příběh plný dobrodružství, napětí, hrdinů i pirátů. Také poučení o historii pro nás trochu vzdálené, ale o to víc tajemné. První díl ságy o rodu Courteney, anglických šlechticích, jejichž krev je tak vroucí a modrá, až začíná u tohoto divokého kontinentu nabývat barvy ebenu.

Stone
08.08.2016 5 z 5

Po delší době, kdy se vracím ke čtení jsem hledal nějaké zajímavé tituly od tohoto autora, který mne uchvátil svou Řekou bohů. A Dravec, byl opravdu zajímavý a splnil vše co jsem očekával, napětí, dobrodružství a výborný čtivý příběh. Dříve jsem byl rád, že jsem přelouskal 200-300 stránek, tu jsem litoval, že u 500-té stránky budu za chvíli končit.

jana5843
07.07.2016

super moc napínavá

jitvav
01.06.2016 4 z 5

Četla jsem ji s odstupem času již podruhé, abych si oživila ságu rodu Courtneyů. Nedávno totiž vyšel druhý díl této ságy - Zlatý lev. Bavila mne stejně, jako před časem, jen na mne trochu hůř působilo to množství krutosti, proto jen čtyři hvězdy.

kyssling
04.04.2016 3 z 5

Dal bych o kříž víc, ale závěr už byl příliš pohádkový a takový "uspěchaný". Klidně si mohl autor "Etiopii" nechat na další knihu ....

warspite
23.03.2015 5 z 5

Pri čítaní mi bolo jasné že autor nie je odborník na námornú tematiku. Objavil som niekoľko technickým a faktických chýb. Niektoré postavy (zväčša záporné) nekonajú v určitých momentoch logicky podľa charakteru ktorý im dal autor, ako aj dej je v určitých pasážach ťažko uveriteľný s ohľadom na predchádzajúci vývoj. Z toho je zrejmá autorova snaha román dramatizovať. Erotické scény na mňa pôsobili ako by boli určené pre iný typ literatúry. No napriek tomu sa jedná o výborné čítanie. Román vás drží v napätí až do konca a po celý čas fandíte hlavným hrdinom. Knihu som prečítal cez víkend, prakticky bez väčších prerušení. Dostanete slušnú porciu zábavy a o to hlavne ide. Napriek uvedeným chybám mám podobný typ románov vo veľkej obľube. Hodnotím na 90% a zvážim kúpenie ďalších dielov.

kocour_mikeš
16.08.2014 4 z 5

Jako odpočinková četba na dovolené dobré, jsem zvědav na pokračování. Dávám 80%

BlodyFox
07.04.2014 5 z 5

Dravec, Monzun a Modrý horizont je naprosto strhující trilogie, kdy se čtenář setkává s rodem Courtneyů od Franka do dalších třech generací tohoto rodu. Všechny knihy mají spád, dobrodružný děj, tradičně nechybí lehká erotika, roztomilé popisy smrtících úderů a pochopitelně spisovatelova oblíbená a milovaná Afrika se všemi svými krásami a záludnostmi. Bohužel, v dalších dílech mi chybí návaznost na tyto tři díly, když kniha Když loví lev je jeho prvotinou a vstupujeme zde do rodu Courtneyů bez zmínky a vysvětlení o tom, co se dělo alespoň s dalšími dvěmi generacemi. Což je pochopitelné, protože když vznikl Sean, nebylo známo, že jednou vznikne jeho prapraděda Frank.

nina87
28.01.2014 5 z 5

Četla jsem spoustu knih od pana Smithe, začala jsem Řekou Bohů :-) . Nádherná tetralogie, ale Dravec, jakožto prvotní kniha o sáze rodu Courtneyů, je zatím bezkonkurenční. Ještě mám spoustu titulů před sebou, ale na tuhle vzpomínám s velkým nadšením. Vlastně je to kniha, kterou si pamatuji od začátku až do konce. Těším se na další tituly a nevím co budu dělat, až všechny dočtu. asi s nimi začnu znova :-)

vlasta7
02.12.2013 5 z 5

napínavá kniha až do konce. Od tohoto autora zatím co jsem četla všechny knihy napínavé

astroweb
31.10.2013 4 z 5

Perfektní, napínavé, dobrodružné, lehká odpočinková četba.

astroweb
26.10.2013 4 z 5

Výborné, skvělé, napínavé.

kryspin66
18.10.2013 4 z 5

Super kniha plná děje. Těším se na další díl.