Dravec

Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14446/dravec-H1W-14446.jpg 4.5267

Sága rodu Courtneyů (1.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

Birds of Prey (1997)

Kniha Dravec

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Šungitka

Strhující kniha, jen - pro mě - by tam ty erotické scény být nemusely.

EricNor
24.07.2018

Naposledy jsem od Wilbura četl Řeku bohů a pak se snažil číst knížku, v jejímž názvu se vyskytuje liška, ale to mě přestalo bavit. Tady jsem se rychle začetl a už se těším na pokračování. Námořní dobrodružství mladého Courtneye a jeho spolehlivé partičky klaďasů. Úplně se mi vybavily mayovky, kde všechno bylo jen černobílé, ale proč si to vlastně komplikovat a vymýšlet složité mnohovrstevné charaktery, když to čtenáři takhle milují. Na druhé straně se nám sešla parta extrémních záporáků. Takhle špatné vlastnosti pohromadě se jen tak nevidí. Konec byl hodně zkratkovitý. Já čekal pořádný závěr na 100 stránek, ale nekonalo se. Vše se v dobré obrátilo.

Honzula76
08.07.2018

Wilbur Smith je můj oblíbenec a proto nemůžu jinak než chválit. doporučuji přečíst.

p.pavlina
13.01.2018

Není to má první kniha od tohoto autora a musím tedy říct, že mě opět nezklamal. Vzal mě na dobrodružnou plavbu, kde jsem všechno prožívala společně s Halem a jeho posádkou. Autor dokáže skrze knihu vyvolat emoce, které příběhu dodávají to správné kouzlo. Skvělé čtení.

denib
24.11.2017

Piráti, bitvy, Afrika, zrada, pomsta, láska, únos, otroci, souboje, poklad ... prostě výborná kniha z exotického prostředí, která je nabitá napětím a akcí od začátku až do konce. Můžu jí jen doporučit. Skvěle čtivý příběh, který vtáhne do děje, i když úplný konec mi přišel trochu nevěrohodný a zbytečně přislazený. Mám jen dvě výhrady, kvůli kterým nemůžu dát plný počet hvězdiček. Dost mě štvala ta sadistická nymfomanka Katinka. Plně chápu, že bylo třeba dát do příběhu pořádnou potvoru, ale myslím, že nebylo třeba v takové míře popisovat její choutky. Bez toho bych se obešla. A druhá se týká českého vydání (r. 1997). Neuvěřitelně mě iritovalo rozdělení slov pomlčkou uprostřed řádku a stejně tak špatné pády podstatných i přídavných jmen, někdy podivné výrazy a slovosled, jako by šlo primárně o doslovný překlad. Rušilo mě to při čtení, je to škoda. Přes to všechno mi kniha učarovala a těším se na další díl.

ferda16
23.11.2017

Našla jsem si seznam, jak mám číst knihy po sobě a tato tedy byla má první. Knížka byla úžasná. Příběh pohltí a drží napětí až do konce. A ještě se dozvím tolik zajímavých dobových a hlavně námořních detailů. Těším se na další díl tohoto rodu.

items
06.07.2017

Vynikajúce dobrodružné čítanie! Tých vyše 500 strán však už bolo trošku moc, úplný súhlas s komentárom kyssling.