Leopard loví v temnotách

Leopard loví v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2801/bmid_leopard-lovi-v-temnotach-xbe-2801.jpg 4 140 15

Sága rodu Ballantyneů série

Caig Mellow, poslední z rodu Ballantyneů, opustil rodnou Rhodesii. Z rodinného bohatství si neodnesl nic, naopak v zoufalých bojích za zachování svobody a existence civilizovaného státu přišel o nohu. Nyní se vrací s tajným posláním. Společně s mladou fotografkou, vedenou ekologickými snahami, se snaží odhalit příčiny a mechanismus černého obchodu se slonovinou, do něhož jsou zapleteny nejvyšší vládní špičky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Leopard Hunts in Darkness , 1984

manka71
25.07.2023 5 z 5

Je smutné, že román je psaný na podkladu skutečných událostí. Bohužel to vypadá i jako návod pro R. Mugabeho, protože v době po napsání románu genocida v Zimbabwe ještě sílila. Tak jak řekl jeden Afričan "Když si pro tebe přišli bílí, tak jsi šel do vězení, když si pro tebe přišla africká organizace, tak jsi byl mrtvej."
Skvělá kniha, napětí končí až na posledních stránkách.

JAnlauf
18.02.2022 5 z 5

Jeden z nejlepších Smithových románů. Příběh je napínavý od začátku do konce a lze ho číst i bez znalosti předchozích dílů. Časová osa knihy je celkem příjemně vyvážená, nic není uspěchané (podle mě autorova největší slabina). Afrika (skoro)současnosti je mi milejší, než např. 19. století, a Smithova znalost reálií posouvá knihu na úplně jinou úroveň. Jen popravdě nechápu, jak se Craig Mellow může po událostech minulého dílu dál přátelit s Tungatou. To jediné mi v příběhu trochu skřípe, jinak opravdu skvělé.

čef
21.03.2021 5 z 5

Zimbabwe to je krajinka s milým Robertem Mugabe, kde se se spravedlností moc nepářou, hlavní kmeny jsou na nože, a když se k tomu ještě přihrnou Sověti, katastrofa je na světě. Naši hrdinové bojují o život a je to vždy jen tak tak. Prostě napětí od začátku do konce.

Karkri
21.07.2019 5 z 5

Do prvních dvou dílů jsem se musela nutit. Třetí mnohem lepší a tento poslední díl jsem přečetla tahem.

Kika65
10.09.2017

Škoda, že je konec série.

Zmitko.m
04.07.2017 5 z 5

Tuhle knihu mám rád...je tam tolik zvratů, že člověk rozhodně nemá chuť odejít od knihy...nejdřív pomoc vládnoucího režimu, pak zas boj proti vládním silám, a mezitím samozřejmě láska, síla přátelství a dobrý konec...Hoodně dobře je napsaná část setkání Craiga s terouši. Tam jsem se nasmál :-)

JanaBalunova
17.10.2016 5 z 5

Klasický Wilburovský styl. Příběh byl velmi napínavý a protkaný historickými událostmi z dějin země. Jazykově pestré a místy až nadýchané, ale pro ty jež milují hlavně tvárnost českého jazyka je to velká inspirace. Kniha opět nahlíží do koutů rasismu a tribalizmu, ale rozhodně také i těch světlých stránek člověka. Přátelství až za hrob a bezmezná láska, občas lítost a zoufalství. Prostě příběh jak má být. Za mě tedy všechny *.

joki
23.06.2016 4 z 5

Klasický Wilbur,sice jsem čekal jiný konec,ale jinak velmi dobré.

Chaki
26.07.2015 5 z 5

Nevím ale asi mi připadá že je tato kniha patří k těm lepším v Ballantineovské sérii... Afrika je prostě kontinent který je ve své kráse i krutosti po přečtení takovéto knihy je zas o poznání bližší.

Rup
26.05.2013 odpad!

Velmi špatný thriller (rodokaps) se strašlivým překladem.

Rup
21.05.2013 odpad!

DB knih používám již dlouho, ale teprve tato kniha mě donutila se zaregistrovat. Nikdy jsem neviděl její originál, ale jestli je napsaná tak strašně jako je přeložená, pak nechápu hodnocení. To snad je slohová úloha desetiletého žáka základní školy a nejspíš pomocné. Kdybych mohl, tak dám -5 hvězdiček.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

kryspin66
06.01.2013 4 z 5

Vcelku napínavý příběh. Vtáhne do děje a čas při čtení letí jako voda.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012 4 z 5

Poutavé, napínavé, bavil mě jako vždy. Je zde popsána surovost života, o které nemáme ani potuchy.

Afrika ságy dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021
1997  89%Dravec
1997  86%Řeka bohů II
2001  82%Čaroděj
1994  90%Když loví lev
2014  75%Bůh pouště

Kniha Leopard loví v temnotách je v