Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8100/touha-8100.jpg 4 203 25

Sága prokletých série

< 4. díl

Čtvrtý díl vypráví o poslední generaci rodiny Prokletých. Mezi potomky Sol, Liv, Daga a Area začínají vznikat vztahy, které vzhledem k rodinné kletbě nevěstí nic dobrého. Odkaz zlého Tengela se vrací a zdá se, že jejich prokletí nikdy neskončí. Navíc řádí mor a v Evropě se schyluje k válce. Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů! Přeložila Olga Zumrová.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sagaen om Isfolket 4 - Lengsel , 1982

Hanyuu-hime
07.08.2012 4 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém zorientovat se ve všech postavách, protože se mi jich v jednu chvíli zdálo najednou nějak moc. Ale během pár stran se mi to povedlo a já mohla bez problémů číst zajímavý příběh, který se posunul zase o takový kus dál.
Možná v této knize čas letěl o dost rychleji než v předchozích, nebo se mi to jen zdálo, ale i tak se mi vážně líbil a jestli už se nikdy nedočkáme pokračování, mohla bych zkusit přelouskat alespoň ty dva další v angličtině... Norsky neumím, bohužel, takže zbytek nepřipadá v úvahu.

Verrrunka
29.05.2012 4 z 5

Tak po minulém dílu, který byl trochu slabší, se to zase vrací do normálu :-) Spousta zvratů, hodně mrtvých... A jak mě štve, že nejsou další díly v češtině!!

Lenka 13
20.03.2012 5 z 5

Celá sága se mi moc líbila.
Pěkné čtivé,místy smutné.
Doporučuji přečíst.
Souhlasím s Kermisee a doufám že bude více dílů v ČESKÉM JAZYCE.

Pajos
28.04.2011 4 z 5

Psal sem fragmentu a dobrou zprávou je, že s k tomuto titulu možná zase vrátí.
Nevím ,ale tento díl mě bavil o hvězdu mín, pokud to má patřit do červené knihovny, tak oproti předchozím dílům je tento víc do červena, je tu mín cestování a víc se řeší vztahy, závěr jasně napovídá ovšem slibné pokračování :-)

Kermisee
30.11.-0001 5 z 5

Poslední vydaný díl v ČR.
Cela sága mě nesmírně zasáhla a chytila za srdce. Nečekané zvraty, smutné konce a loučení se s oblíbenými postavami, neobyčejné lásky.
Doufám, že nějaké nakladatelství ( anebo nějaký amatérský překladatel) se zhostí překladu dalších dílů, jelikož si myslím, že je velká škoda z tolika dílů přeložit jen pouhé čtyři.

norská literatura

Margit Sandemo