Propast

Propast https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8098/propast-8098.jpg 4 210 17

Sága prokletých série

Ve třetím díle se setkáváme s téměř dospělými dětmi Silje a Tengela. Dvacetiletá Sol se touží podívat na místo, kde se podle legend soustřeďují magické síly. Díky svým nadpřirozeným schopnostem se začíná dostávat do konfliktů se společností prohnilou pověrami a předsudky. Tengelova rodina však i nadále drží pevně při sobě. Dokáží překonat další nesnáze, které jim do cesty postaví osud a ostatní lidé? Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů! Přeložila Olga Zumrová.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sagaen om Isfolket 3 - Avgrunden , 1982

dpxcz
dpxcz
16.10.2023 4 z 5

Třetí díl se mi líbil o něco méně, než předchozí dva. Ale stále se jedná o pěkný příběh, tentokráte trochu více temnější. A závěr zase láká na další díl, který ihned otevírám...

Babo
Babo
20.06.2022

Po dvou předchozích dílech,odkládám třetí jako nedočtený.
Můj dojem se překlopil ze zklamání do nedočteno.
Téma mohlo být zajímavé a příběh pěkně temný a dramatický. Pro mě se nakonec stal čtením pro děti 15+ a to už bohužel mám hooodně dlouho za sebou .

Luigi1
Luigi1
17.02.2021 5 z 5

Opět moc pěkné čtení se smutným dějem.

postrach
postrach
21.06.2019 5 z 5

Tradicne dobre napsany dil.pokracovani rodinne sagy.Taky se tesim na 4 dil-zaver knihy.

takana
takana
10.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako předchozí díly.

1v8na
1v8na
22.12.2014 5 z 5

Příběh byl pěkný a moc smutný. Chudák Sol, je mi jí líto... jsem zvědavá na čtvrtý díl.

DariDerek
DariDerek
12.11.2014 5 z 5

Pane boze!! Nebo spis oooo satane???!!!!! Prokleti, omlouvam se vam, ze jsem si vas tak dlouho nevsimala!!!!!

lucie.8
lucie.8
21.06.2014 5 z 5

Povedený díl z výborné ságy. Potěšilo mě, že Sol dostala hodně prostoru.

Merlinit
Merlinit
20.03.2014 4 z 5

Nečtu sci-fi ani fantasy a neznám severské autory, I přesto, že tato kniha byla to jediné, co se mi z celé ságy (mj ságy také neoblibuji) dostalo do rukou, velmi příjemně překvapila.

adelinka
adelinka
29.06.2013 5 z 5

tretia časť tiež nesklamala....stále napätie, kde je dej zameraný už na takmer dospelé deti Silje a Tengela.....ich nevlastná dcére (Tengelova neter) sa učí ovládať svoje čarodejnícke schopnosti.....

Čarodějka0458
Čarodějka0458
23.08.2012

Tato kniha se mi líbila tak jako předchozí díly.. Bylo to napínavé. Hodně mě překvapilo že hlavní hrdninové jsou už starší, také mě velice překvapil smutný konec. Ale jinak doporučuji přečíst :))

Hanyuu-hime
Hanyuu-hime
01.07.2012 4 z 5

Nějak jsem si nedokázala představit, jak se bude příběh vyvíjet, když budou v popředí zase jiné postavy než dosud. Nakonec mě to bavilo zatím nejvíc, bylo to opravdu napínavé a konec jsem četla jedním dechem.
Pravda tedy je, že tam bylo podstatně víc sexu než v předchozích dílech (název dalšího dílu mě v této souvislosti spíš začíná děsit, ale uvidíme :D:D) ale zase to nebylo nic strašného, vlastně co vůbec by měl čtenář chtít od postavy, která uznává ďábla? Určitě ne spořádaný počestný život.

Ale kniha mě prostě bavila. Děj se posunul o kus dál, zatímco v předchozím díle bylo Sol, tedy v této knize postavě, kterou se zabývala asi nejvíc, 14 let, nyní už má 20 a chystá se svůj život uchopit do vlastních rukou. Malé Liv je zde už 16 let a plánuje svatbu...
Je zajímavé sledovat osudy všech postav :)

Maragad
Maragad
17.06.2012 3 z 5

Konec byl opravdu nečekaný..

Verrrunka
Verrrunka
13.04.2012 3 z 5

Už mi to přijde všechno na jedno brdo.. Tady teda bylo asi víc sexu a orgií než v předchozích. Konec mě překvapil, poslední stránky stály za to ;-)

Lenka 13
Lenka 13
20.03.2012 5 z 5

Třetí díl sády,opět napínavý děj,plný zvratů
a smutný konec Sol.
Doporučuji přečíst.

Pajos
Pajos
25.04.2011 5 z 5

je těžké když v knížce zemře dlouho oblíbená postava, ale jinak asi nejlepší díl ze zatím vydané čtyřdílné serie

Kermisee
Kermisee
30.11.-0001 5 z 5

Je zvláštní sledovat jak hlavní hrdinové (v rámci možností) stárnou.
Jak z malých dětí vyrůstají hrdí dospělí a všechno se zase promíchává.

norská literatura

Margit Sandemo