Správce Impéria - Vrah

Správce Impéria - Vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30355/spravce-imperia-vrah-30355.jpg 5 185 8

Sága o Impériu série

První část třetí knihy trilogie Sága o Impériu. Ochránce Impéria lady Mara z Acoma se sice zbavila svého úhlavního nepřítele, rodu Minwanabi, leč zášť lorda Tasaia jde vskutku za hrob. Spolek nájemných vrahů Hamoi se chystá vyplnit odkaz zemřelého lorda. A v pozadí se již šikují další nepřátelé – například Jiro z Anasati… Nyní tedy Mara zoufale potřebuje získat nové spojence a tak neváhá při jejich hledání upřít svou pozornost ani za hranice Tsuranského císařství. (citace: www.legie.info)... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Wales

Mistress of the Empire, Volume I. , 1992

alekis
07.09.2023 5 z 5

I při druhém čtení mě tato sága nesmírně baví!
Zajímavé je, že většina, možná všechny rody - šlechta v Císařství - mají svoje špehy, kteří špehují ostatní. Všichni se špehují navzájem a to hned od první části, prostě pořád.
Paní Mara zatím stále žije, ačkoliv na ni její zavilí nepřátelé posílají vyvrhele všeho druhu, s cílem ukrátit ji na životě. Má to těžké, takto žít... Žádná pohoda.
Možná by raději chtěla být nenápadná obyčejná žena, na kterou není upřená pozornost mocných - ale toto je to její osud a s ním se musí vyrovnávat. Jak jen to jde.

Hadati
17.05.2022 5 z 5

Mara se sice zbavila svého největšího nepřítele – domu Minwanabi, to však neznamená, že by neměla další. Jiro z Anasati je jejím dalším nepřítelem, a to jak ze zášti, tak i z politických důvodů. S Jirem by si to dokázala vyřídit. Sice by došlo ke krvavým bojům, ale tím by to skončilo. Shromáždění mágů však takový otevřený konflikt zakáže, což dostane Maru do velmi nevýhodného postavení.

Rozhodne se tedy zjistit, jak se vypořádat se Shromážděním, které brání změnám v politice říše, díky čemuž její národ stagnuje v krvavých politických válkách.

Než se ale bude moci vypořádat s touto hrozbou, musí se vypořádat s dalším nebezpečím. Spolek Hamoi se ji už mnohokrát pokusil zabít, kdy často to mělo pro ni tragické důsledky. Proto se rozhodne, že se s touto hrozbou musí navždy vypořádat.

Přestože Feist v dalších sériích ze světa Midkemie často přehání, když stále hledá čím dál mocnější nepřátele, se kterými se musí jeho hrdinové vypořádat, zúčtování Mary z Acoma s nepřáteli ze strany Spolku Hamoi a ze strany Ctihodných v pokračování Spráce Impéria dokonale sedí. Jsou i logickými protivníky nahrazující právě dům Minwanabi, který Mara díky svým schopnostem s konečnou platností porazila.

Luigi1
05.08.2020 5 z 5

Skvělé pokračování a boj o moc.Doporučuji

alekis
11.01.2020 5 z 5

Vlivní, mocní a bohatí to mají vlastně hodně těžké. Jsou často na úderu, médií, vyděračů, nepřátel. To, co se stává v realitě, se mnohdy odráží v knihách. I fantasy vychází z reality.
Mara, paní bohatého a silného domu Acoma, je podle všech měřítek velmi schopná, chytrá a svým vnitřním založením, svou povahou, slušná žena.
Ovšem, smečka, která stojí proti ní a chce ji zničit, vymýtit celý její rod, nezná milost a nezastaví se absolutně před ničím. A proto Mara i v této části schytává jednu ránu za druhou.
Nepomáhá nastavit levou tvář, když je udeřeno do pravé... Na jednu ránu je potřeba odpovědět dvěma. Proto Mara, přes všechna úskalí svého života, přes bolesti, které ji hrozí zlomit, jde dál po své cestě. Bojuje, s podporou a pomocí lidí, kteří jsou jí věrní a milují ji. Přemýšlí, hledá východiska... a doufám, že je v poslední knize i nalezne. Bude to opět velmi zajímavé, to je mi jasné už teď.
Jak je níže psáno, v tomto dílu není Mařin vrchní špeh Arakasi jen člověkem, který se objeví odnikud, k nepoznání přestrojen, a přinese závažné zprávy. Zde konečně poznáme jeho nevídané schopnosti. Jeho postava a činy dodávají příběhu mimořádné napětí a barvitost.

parxel
18.05.2016 5 z 5

A jede se do finále. Mara zpočátu schytává jednu ránu za druhou. Ono to vlastně ani jinak nejde, protože se prostě stala moc silnou a je potřeba jí trochu srazit hřebínek. Do hry zasáhne shromáždění mágů a Mara tak musí rozehrát Velkou hru proti jejich nezpochybnitelné moci.

Ovšem to nejlepší na prvním dílu záveřečné části je, že konečně dostal prostor vrchní špech domu Acoma - Arakasi. Z postavy, která do té doby byla na vedlejší koleji, se tak stává hlavní tahoun děje. Vůbec tu část, kdy Arakasi pronikne do domu nájemných vrahů, jsem si z celé knihy užil asi nejvíce.

Plný počet hvězd.

Eldar80
27.07.2014 4 z 5

Ikdyž ze začátku se už neubráníte dojmu, že čtete knihu s nastavovaným dějem a hlavně s vypočítavými zvraty v ději, postupně se kniha vrací vysoko nad průměr. Ikdyž už nepřináší nic nového, dál rozvíjí životní osudy Mary z Acoma. Kniha je tak jakousi spletí lásky, cti, intrik, odvahy a hrdinství. Příběh opět (až se tomu nedá věřit!) postupně graduje k otevřenému závěru - logicky však zakončení celé ságy bude v poslední knize. Jsem velmi napjatý. 80%

MiaVa
13.12.2013 5 z 5

100% :-)

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

Autoři knihy

Raymond E. Feist