Ochránce Impéria – Otrok

Ochránce Impéria – Otrok https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30353/bmid_saga-o-imperiu-ochrance-imperia-otr-cr6-30353.jpg 5 203 12

Sága o Impériu série

První část druhé knihy trilogie Sága o Impériu. Fascinující příběh Mary z Acoma pokračuje – tentokrát se odehrává přímo na pozadí událostí, popisovaných v bestsellru Mág: Mara koupí vzpurného midkemijského otroka Kevina. Ten jí posléze prokáže neocenitelné služby poté, co Vojevůdce Almecho zahyne při konfliktu se Ctihodným Milamberem.... (citace: www.legie.info)... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

Servant of the Empire, Volume I. , 1990

alekis
23.08.2023 5 z 5

Konstatuji, že už mám asi paměť přeplněnou knihami a celkem životními událostmi (je třeba pořídit nový počítač - tedy, snad novou hlavu), protože jsem už dříve přečetla další sérii z Trhlinových válek a dokonce jsem k jednotlivým dílům (Mág ad.) psala komentáře! Že by skleróza? Nic si z toho nepamatuju a bylo to před třemi lety! Ó jé! Vjemy a dojmy asi smázly jiné záležitosti... No, každopádně, pokud vydržím do trnek, se k zapomenutému můžu vrátit...

Takže jak pokračuje opakování pozapomenuté Ságy o Impériu druhou částí? Skvěle! Proto to taky čtu podruhé. Nebudu natahovat - v závěru jsme vstoupili do výšin politiky... a naše přítelkyně Mara z Acomy tam nemůže chybět. Předtím ale musela přestát mnohá nebezpečí. Vydržela... i když mnozí její věrní, od důstojníků armády až po poslední služebníky ztratili životy při obraně její a jejího domu. Jo, je to boj!
Ale jak je známo, my ženy vydržíme hodně. Maro, fandím ti!
Je tu malý problém. Případní čtenáři, navnadění mými oslavnými ódami, by se mohli oprudit, dostat kopřivku a pod., protože by mohli zjistit, že je tu... nedej nejvyšší bůh fantasy... že je tu romance!!!
Lidi!
Ta "romance" zabírá asi 2% textu, sex je jenom naznačen a žádná uslintaná vyznání v této knize nenajdete! A buďme probůh přející! Mara žije ve stálém napětí, bojuje s ohrožením a zatím pořád přežívá, též díky lidem, které má kolem sebe! Dopřejme jí tu milující náruč! Dopřejme jí lásku muže... který, jak se zdá, ačkoliv je jen literární postavou, tak ve skutečnosti by stál za hřích a za potěšení :-).

Mabie
08.01.2023 5 z 5

Kniha velmi svižně navazuje na první díl - žádné protahování děje, do detailu propracovaný příběh rychle ubíhá, hlavní hrdinové prokazují nemalou inteligenci a cílevědomost. Popisy jsou překvapivě výstižné a říše Tsuranů je popsána tak realisticky, jako by skutečně existovala. Je to fascinující příběh o zradě a věrnosti, o cti a povinnostech, o politických i osobních intrikách. Opět je to příběh paní Mary z Acoma, která hájí nejen svůj život, ale i životy a budoucnost svých blízkých ve vražedné Velké hře tsuranské politiky.
Závěr je brilantní a celek nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

Hadati
22.04.2022 5 z 5

Mara se dostala z toho nejhoršího. Už není tak zranitelná, má konečně armádu a finančně se jí také daří. Desio z Minwanabi je však stále jejím smrtelným nepřítelem, o to víc, když formálně slíbí zničení jejího domu. Společně s Tasiem pak vymyslí plán, jak ji zničit. A jak jinak, než válkou a se zbraní v ruce.

Ale ani Mara neustrne na místě. Upevňuje svá spojenectví a vytváří nová. Její hlavní změnou v životě je však nákup midkemianských otroků. Mezi nimi je totiž jeden, který je natolik odvážný, že odmítá přijmout chování otroka, ale přitupuje pouze na roli vězně. Mezi Marou a tímto otrokem pak vznikne zvláštní vztah, který jí pomůže vidět tsuranskou společnost zcela jiným, odlišným pohledem, což jí v mnoha ohledech prospěje.

Kniha pak končí mou oblíbenou scénou z Trhlinové války (z knihy Mág – mistr), kdy se Milamber na císařských hrách rozhodne ukázat svou moc, kdy už nevydrží snášet tsuranskou krutost vůči zajatcům. Je zajímavé sledovat tuto epickou událost znovu, ale z jiného úhlu.

Luigi1
04.08.2020 5 z 5

Další díl ságy opět nezklamal.Mara ani nevěděla jaké neocenitelné služby pro ní udělá otrok Kevin kterého koupila.

alekis
03.01.2020 5 z 5

Dvojka Ságy o Impériu navazuje na první v nezmenšeném tempu. Děj se valí kupředu a jedna dramatická událost střídá druhou.
V náruči otroka, urostlého zrzavého barbara Kevina (který je ale ve skutečnosti šlechtickým synem a válečníkem) nalezne Mara, paní domu Acoma, konečně lásku. Přesto nikdy nepouští ze zřetele svůj jediný úkol: udržet panství pro sebe, potažmo pro svého synka a dodržovat nepřekročitelná pravidla cti, která jsou pro ni důležitější než její city.
V prvním díle musela překonat nebezpečí, která se v druhém ještě znásobila. Mara má nepřátele, ale přes své mládí také velmi bystrý rozum. Je statečná. Má pomocníky a poradce, kteří jsou zároveň jejími přáteli. A má, a naštěstí i já s ní, před sebou ještě tři knihy. Tohle čtení se mi moc líbí :-).
V závěru této části sledujeme naprostý chaos a rozvrat v hlavním městě říše, což přiblíží citace: "Nezůstalo žádné právo, kromě práva silnějšího".

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Druhý díl mě bavil asi ještě víc než ten první. Mara je prostě příjemná postava.

protokol
16.05.2019 5 z 5

pohodové čítanie celej série

acrev
18.02.2018 5 z 5

První část druhé knihy této trilogie byla opět napínavá. Je pravdou, že první kniha měla o proti tomuto dílu o něco rychlejší spád. Ochránce Impéria je už trochu volnější, co se akčnosti týče. Na rozdíl od prvního dílu jsou zde i pasáže z pohledů nepřátelů Mary z Acoma, což mě osobně poněkud vadí, protože nemám ráda, když takto autor (v tomto případě autoři) mění styl. Na druhou stranu tyto pasáže jsou také skvěle napsané a neznamená to, že se děj opakuje ze dvou pohledů. Naopak události plynou a odhalení plánů nepřátelů neznamená, že jsou pak další řádky předvídatelné. Děj se postupně stupňuje a překvapující a strhující konec je zároveň krásným úvodem druhému dílu Ochránce Impéria.

parxel
22.04.2016 5 z 5

Tato kniha je pokračováním příběhu Mary z Acoma. Ke slovu se dostává úhlavní nepřítel Mary a čtenář tak může sledovat co se děje v obou znepřátelených rodech, což knize podle mého názoru jednoznačně prospívá.

Naopak mi neseděl poněkud rozvláčný úvod. Mara v něm na rozdíl od prvního dílu vystupuje dosti pasivně a spíše je zde kladen důraz na její vztah s otrokem Kevim. Nicméně i přes tuto drobnost se děj nakonec rozjede a ke konci nabere pořádné obrátky. Za mě plný počet hvězd.

Eldar80
19.07.2014 4 z 5

Příběh postupně nabírá na obrátkách a ke konci se stupňuje. Kniha velmi dobře využívá letmých odkazů k Midkemii a ikdyž skromně - těží z toho maximum. Žádný nastavovaný a protahovaný děj se nekoná. Kniha důstojně navazuje na první díl a postupně ho mírně překonává. Před čtenářem se otevírá obrovská starobylá říše Tsuranů popsána jako by skutečně existovala. Pokud se vám první díl líbil, nebudete zklamáni z dalšího děje, ale spíše mu zcela propadnete. Závěr je brilantní a musel jsem okamžitě sáhnout po pokračování. Trhlinové sáze lze vytknout dětské chyby, ale tomuto snad jen to, že mi je intrikaření nepříjemné. Přestože se děj Trhlinové války dotýká skutečně jen okrajově, je nutné být s jejím dějem obeznámen, aby bylo možné plně docenit tohle dílo a hlavně si je vychutnat. 90%

MiaVa
30.11.2013 5 z 5

dávám 100%

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

intriky fantasy

Autoři knihy