Roklina hromu

Roklina hromu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100162/roklina-hromu-100162.jpg 4 37 5

Bojištím 31. století vévodí mamutí stroj na zabíjení: Obrněný Bitevní Robot, zkráceně OBR. A jejich piloti, kterým se říká warrioři, tvoří elitu společnosti. Grayson Smrt Carlyle se připravoval na dráhu warriora od svých deseti let, ale konec studií přišel dříve, než čekal. Jeho přátelé a rodina jsou mrtvi, pluk jeho otce je v troskách a mladý Grayson zůstal sám na nepřátelské planetě. A zde musí podstoupit tu nejtěžší zkoušku: musí pochopit, že i když se naučí řídit OBRa, nestane se automaticky warriorem. Aby si mohl říkat warrior, musí napřed jeden z těchto vražedných strojů polapit holýma rukama. A nesmí se přitom nechat zabít.... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Altar

Decision at the Thunder Rift , 1986

Patrik02
01.02.2021 5 z 5

Pryč od hororu, zpět ke sci-fi. A proč ne rovnou mezi hvězdy a obří kovové roboty? Při čtení Rokliny hromu jsem měl velmi podobné pocity, jako u příběhů se Stenem. Výborně napsané, poutavé, čtivé, s promyšleným světem a postavami. Proč jen tato kniha není mnohem známější?
Battletech a OBRy je opravdu jednoduché si oblíbit. Obří stroje prostě mají něco do sebe a drsné potyčky kov na kov zkrátka baví.
A pokud snad někdo váhá, zda se do knihy pustit, rozhodně doporučím film Pacific Rim, který s myšlenkou obrovských strojů více, než koketuje.
Zpět ke knize, za mě 5/5 a hurá na pokračování.

Radous
03.12.2019 5 z 5

Rychlá, svižná, velmi čtivá záležitost. Zmáknul jsem to za tři dny, po pár hodinách denně. A ne na prvyraz - poprvé jsem ji přelouskal asi tak před dvaceti lety. Je to žánrově z oblasti, kterou osobně nazývám „reálná sci-fi“, a na tu já si potrpím.
Kniha je dílem ze světa battletechu (BT), který jsem si tehdy okamžitě oblíbil. Kdo BT zná, ví, že se točí kolem tzv. OBRů (Obrněný Bitevní Robot) a lidí, jež je pilotují. Primárně jde v tomto konkrétním románu spíše o člověka a ve zbylých dvou knihách (ano, jedná se o trilogii) také. A je to skutečně paráda.
Knih z onoho universa jsou doslova desítky, nicméně z 90% v AJ. Oficiálně byla do češtiny přeložena jen výše uvedená trilogie Legie Šedé Smrti. I tak se to ale dá v té angličtině číst, to z vlastní zkušenosti mohu říct. Až na technikálie to není těžká literatura. Dokonce jsem jednu knihu přeložil (bohužel jsem nestihl korekci, tak se mi to stále válí rozpracované v "hranaté" češtině), na druhé pracuji.
Pokud byste někdo měl zájem, dejte vědět. Můžeme spolu v tomhle směru něco vymyslet.

milan9325
06.04.2017 5 z 5

Napínavá kniha a poutavě napsaná. Bitvy OBRů jsou skvěle popsané. Těším se na další knihy

Kolbaba71
22.09.2013 5 z 5

Tato série se mě velice líbila. Bohužel u nás vyšly pouhé 3 svazky. :(

RadunkaH2112
30.01.2012 5 z 5

Je skvělá! Mám jí moc ráda :-)

válečné sci-fi

William H. Keith Jr.