Dcery nové doby

Dcery nové doby https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421851/bmid_dcery-nove-doby-E8Y-421851.jpg 4 147 44

Sága jednoho století série

Příběh čtyř přítelkyň narozených kolem roku 1900 a žijících v Hamburku je bohatou rodinnou ságou odvíjející se na pozadí dvou světových válek a tragických německých dějin 20. století. Dcery nové doby jsou prvním dílem trilogie, která pokrývá celé 20. století. Po vydání knihy v roce 2016 se v Německu podle žebříčku časopisu Spiegel stala více než rok bestsellerem č. 1 a podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Camen Kornová bývá označována jako „německá Ferrante“.... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , Prostor

Töchter einer neuen Zeit , 2016

Melanka
26.01.2020 4 z 5

Čekala jsem původně něco podobného Geniální přítelkyni. Tahle kniha byla jiná, nešla tak do hloubky myšlení a emocí postav. Přesto mě vhled do života obyčejných Němců bavil. Jen časté přeskakování z rodiny do rodiny mi dělal trochu chaos ve jménech, musela jsem se hodně soustředit na to, kdo je kdo.

katynais
17.01.2020 4 z 5

Krásně se prolínající osudy lidí, sledování jejich životů a osudu.. jen trochu moc postav, chvílemi jsem tapala

Felidae
06.12.2019 5 z 5

Sága osudů čtyř kamarádek na pozadí sto let Německa, konkrétně Hamburku. První díl sleduje události let 1919-1948. Trochu mne mrzelo, že roky druhé světové války byly brány letem světem, přesto se těším na druhý díl, který má nakladatel v plánu na jaře 2020.

bookcase
15.11.2019 5 z 5

Mně se to líbilo moc. Mám ráda ságy, tahle je navíc z Německa, takže ukazuje i pohled na obyčejné lidi, kteří nechtěli válku. Zároveň oslavuje přátelství a poukazuje na několik společenských témat, které byly ve své době tabu.