Sága

Sága https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242330/bmid_saga-yoa-242330.jpg 4 350 57

Sága série

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí. Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , BB art

Saga: Volume One , 2012

knidopel
17.12.2023 3 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale ke konci jsem se zase nemohla odtrhnout. Možná mi jen trvalo, než jsem si zvykla na styl vyprávění a kresbu. Nejspíš zkusím přečíst i další díl.

Pitbullka
22.07.2023 4 z 5

Nejsem úplný milovník sci-fi, ale první díl mě dost navnadilo v sérii pokračovat. Bylo to akční, čtivé a můj favorit je zatím lying cat.

Delphín
07.03.2023 4 z 5

Zajímavé postavy, dosazeny do zajímavého světa, který zatím autorovi funguje dost dobře. Jen občas jede možná zbytečně rychle.

Vixiene
05.03.2023 5 z 5

Skvělá kresba, poutavý příběh protkaný vtipem, sexem a smrtí. Sága mě pravděpodobně natahne poměrně spolehlivě ke čtení komiksů ve větším rozsahu :)

marketa3815
27.01.2023 4 z 5

Mě Sága celkem brala, nečetla jsem komplet. Kresba příjemná, příběh má spád. Nic víc od komiksu nečekám.

R47
20.01.2023 4 z 5

Skvělá série, které by možná prospělo být o jedno až dvě alba kratší, ale i tak. Imaginativnější než leckteré vychvalované nebo dobře hodnocené románové space opery. Autoři si hrají i se samotným námětem v podobě námětu v jiné knize, i se samotným jazykem komiksu, bublinami. Nechybí vtip, trochu erotiky, jedinečná vyprávěcí pozice z pohledu nemluvněte (které ale v průběhu děje dospívá) a fantastický závěr.

Grohlinka
06.01.2023 4 z 5

Tak tohle bylo dobre. Pribeh je originalni, vtipny, plny super napadu, ale i pouceni a hlubsich myslenek. Graficke zpracovani je taky skvele. Rozhodne doporucuji vsem, kdo maji radi sci-fi a fantasy. Super!

Frizer
19.12.2022 3 z 5

Hodnocení celé série....

No...na tenhle příběh jsem se docela těšil, protože má skvělé recenze a chtěla jsem jej přečíst celý na jeden zátah. První třetina je 5/5, je plný nových nápadů, má skvělý dojemný příběh s "téměř nadstandardními" postavami. Tuto první třetinu příběhu jsem uspěchal za pár hodin, zbytek mi trval docela dlouho. Od poloviny byla Sága pro mě docela nuda, protože se toho moc nedělo....ale i tak docela ok a poslední třetina kniha byla otřesná. Zjevně tam bylo tolik „věcí“, které mají být „šokující“, ale ve skutečnosti pro příběh nic nedělají. To znamená všechny ty „gay vztahy“, „transgender“, „potrat“ a další věci. Žádné z těchto témat mi vůbec nevadí, když slouží příběhu. Ale dát všechny ty věci do poslední třetiny příběhu?! Někdo se zbláznil a inspiroval všemi těmito tématy a hnutími a že teda „O tom nějak potřebujeme mluvit“. Ale nejsem v USA ani Kanadě, jsem v Evropě a všechna ta témata mnou tolik nerezonují. Škoda, protože začátek knihy byl úžasný. Takže dohromady by to bylo 3/5 za komplet sérii...

Dragonian
02.11.2022 5 z 5

Tohle si opravdu zaslouží čtenářskou pozornost. Parádní rozjezd série, která klade více dotazů než odpovědí.
Jak se někteří ohánějí tím, že je zde hodně sexu a sprostých slov. Já se ptám kde?

Atlantis
01.11.2022 5 z 5

Skvělé. Tím bych mohl klidně skončit, protože takhle přesně by se dal vystihnout první díl Ságy. Je to vtipné, svižné, plné fenomenálních nápadů. Design postav je unikátní, baví mě svět kolem, jen se bojím, aby se v budoucnu moc nepolitikařilo . Kresba je dost specifická, ale zvykl jsem si. Doporučuji.

Jizi
05.09.2022 2 z 5

Tisící padesátá osmá variace na Romea a Julii, aneb kterak čertík k děcku s netopýrem (?) přišel. Rasy interesantní, snaha šokovat a znechucovat (nebo co) sexuálním násilím na dětech otravná, děj se v zásadě nikam neposouvá, šukající televize mě nedojímají, představa sexu s pavoukem odpuzuje. Lžikočka dobrá, jednu hvězdu pro lžikočku, druhou pro kresbu. Zbytek díky, ne, už jsem jedla.

ArkAngel
10.08.2022 4 z 5

Sága přineslo do vědeckofantastického světa po letech konečně něco zajímavého a tak bizarní a propracovaný svět byste opravdu nikde jinde ani nenašli. Válka je zde vedena mezi dvěma rasami, kdy za jednou stojí robotičtí vládci s televizí místo hlavy. A hlavními hrdiny jsou milenci z těchto dvou ras, kteří mají dítě a pro porušení pravidel jsou na útěku. Nejzajímavější postavou je určitě Vůle, který ctí nějaké hodnoty a je schopný zabít pasáka, aby uchránil šestiletou holku před tím, aby se musela prodávat. Jo a prolhaná kočka je přímo skvělá, v reálném světě bych jí využíval ve velkém.

zandu
30.12.2021 3 z 5

Nevím přesně, co jsem čekala. Vím jen to, že jsem čekala mnohem víc.
Bylo to divné? Jiné? Kresba je skvělá. Děj - uvidím, co bude v dalších dílech. Zatím mám rozporuplné pocity.

Ran
28.08.2021 5 z 5

Tento komiks je excelentně zpracovaný a styl psaní a vyprávění je výborný. Příběh byl vypointovaný a velmi čtivý.

špulo
11.02.2021 5 z 5

Rozjazd veľkej série. Predomnou už všetci všetko pekne rozpitvali, ja vypichnem len dve, pomerne často spomínané, veci: hrubá mluva a sex.
HRUBÁ MLUVA
Dej sa odohráva počas dlhodobého vojnového konfliktu. Postavy, ktoré sa nám tu potulujú sú vojaci, duchovia obetí oného konfliktu, tajní agenti, nájomní vrahovia a pod. Naozaj niekto očakáva, že v súčasnom komikse budú takéto postavy slušňáci dodržiavajúci jazykový bontón? Veru ťažko. A prehnané to určite nebolo.
SEX
Kniha má 168 strán rozdelených na cca 1-6 panelov. Našiel som AŽ dva, nech tri, panely so sexmotívom. Bez nejakých zásadných detajlov. Noooo, porno jak sviňa. Toto nekreslil Milo Manara, ani Paolo Serpieri. Naozaj, viac sexu si užijete na TV obrazovkách v nedeľu doobeda.
Tož, odomňa len toľko. Prvé dva diely som zvládol hneď za sebou. Prečo som si Ságu neobjednal naraz celú???

Sandor
05.02.2021 5 z 5

Wow, tak tohle jsem nečekal. Sága se mi válela na disku v elektronické verzi asi 3 roky, než jsem na ní nedávno omylem narazil a úplně mě to vtáhlo! Nádherná kresba a originalita zasazení příběhu z toho stříká do všech stran. Jdu hned na další díl.

ludek.n
22.08.2020 4 z 5

Slavná a vysoce oceňovaná Sága začíná. Rozkročena někde mezi science-fiction a fantasy, nabízí drsný humor, kvalitní příběh, vynikající scénář i vpravdě geniální nápady. Brian K. Vaughan vede dějovou linku přímočaře a neochvějně k cíli, s přehledem sobě vlastním balancuje na rozhraní poetiky, romantiky, dobrodružství a akce. Fiona Staples ho mistrně doplňuje, když přistupuje ke kreslení takovým tím tradičním staromilským způsobem, aniž by se však vzdávala prvků moderny. Základem jsou ostré, jasné a přehledné panely s dokonalým figurálním prokreslením a přiměřeným množstvím detailů. Člověk se v nich neutopí a nemá ani důvod stěžovat si na nějaké přílišné zjednodušování. Problém jsem měl snad jen se ztvárněním některých „monster“. Jestliže mi Izabel přišla kouzelná, Stopu či sextilionské krásky jsem rozdýchával opravdu těžce. První Sága mě bavila tak, že pátá hvězda celou dobu cinkala o okraj sklenice.

sgjoli
16.08.2020 4 z 5

Tak tenhle komiks mne velmi příjemně překvapil. Slyšela jsem o něm leccos, ale pořád jsem nevěděla, co vlastně čekat a jestli se mi to bude vůbec líbit. A nakonec se mi to líbilo dost.
Výborná kresba, řízné postavy, svižný děj, akce, skvělé dialogy - to všechno tu je. Někomu by možná nemusely vyhovovat vulgarismy a explicitní sexuální pasáže, ale mně to tu nějak extra nepohoršovalo a nevadilo mi to.
Tenhle komiks jsem si dost užila. Jednu hvězdu jsem ubrala, jelikož doufám, že další díly budou ještě lepší a že ten úvodní svazek byl skutečně "jen" rozjezd.

Katania
12.06.2020 5 z 5

Tak tohle mě baví !!!

INCOGNITOREADER
19.05.2020 5 z 5

Dnes mi přišel první díl, a tak jsem si řekl, že do něj jen nahlédnu jak kresba vypadá...
A už jsem ho nedokázal odložit a přečetl na jeden zátah!
Už jen první věta: Posrala jsem se!
To vás prostě nutí číst dál!
Kresba je zajímavá s málo detaily na pozadí, ale to vůbec nevadí.
Jedná se o mix fantasy a scifi s trochou erotiky a sem tam sprostým slovem.
Probíhá válka mezi rasou z planety, která používá hlavně technologii a rasou z měsíce, kteří zase používají hlavně magii. Protože obě tělesa na sebe vzájemně působí gravitační silou a jejich poškození by vedlo ke skáze se obě válčicí strany rozhodnou přesunout boje jinam. Kam? Do celé galaxie.
Sledujeme příběh dezertérů z obou táborů, kteří se do sebe zamilovali. Což se samozřejmě ani jedné straně nehodí do propagandy a ještě k tomu, že jsou schopní počít spolu dítě.
Opravu skvělé. Pokud bych měl po ruce druhý díl, už ho čtu taky.