Saeculum

Saeculum https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219584/bmid_saeculum-rRB-219584.jpg 4 584 175

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich… Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les vůbec odejít?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Saeculum , 2011

Tucaka
12.05.2019 5 z 5

Knížku jsem četla z doporučení kamarádky, dlouho mi trvalo než jsem se k ní dostala ale sakra... stálo to za to. Napínavý příběh od začátku až do konce. Určitě se k ní časem znovu vrátím.

Hoshi
24.03.2019 5 z 5

Čtení Saeculum jsem již delší dobu odkládala, přestože jsem byla velmi zvědavá na obsah knihy. Nakonec jsem velmi mile překvapena. Příběh byl napínavý, čtivý a rychle ubíhal, jen u některých postav jsem měla sto chutí je praštit. Co se týče závěru knihy přála jsem si, aby to dobře dopadlo a lhala bych, kdybych napsala, že jsem to netušila. Musím uznat, že se mi Saeculum líbilo víc, než Pět.

LuciezOstravy
17.03.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila moc! Napínavý příběh, který nutil číst stále dál. Zápletka věrohodná, propracovaná. Určitě bych to nechtěla zažít na vlastní kůži, bála bych se tuze moc.

karantena
02.03.2019 1 z 5

Čtení pro náctileté.

keri.H
02.03.2019 5 z 5

Velice napínavé a musela jsem číst, protože v tom bylo tolik napětí a já byla zvědavá na to, co za tím vším je a jak to bude pokračovat. Skvělá kniha.

hanpari
18.02.2019 2 z 5

Z nějakého důvodu jsem si myslel, že jde o prvotinu polské autorky. Mýlil jsem se tedy dvakrát. Autorka pochází z Rakouska a má za sebou pár zářezů v pažbě. To nic nemění na tom, že Saeculum působí jako prvotina - na druhou stranu, pokud si dobře vzpomínám, četl jsem od ní jinou knihu a ta na mne působila stejně. Takže jde možná o úspěšnou autorkou celé řady prvotin.

Román, ve kterém houstne atmosféra a postavám tečou nervy po litrech - tolik k obsahu. Pokud se dokážete s některým hrdinou nebo hrdinkou ztotožnit, pak je mi vás upřímně líto.

kleo9554
21.01.2019 5 z 5

Trochu jsem podobnou pountu čekala, ale parádně jsem si to čtení užila!

Monni
20.01.2019 5 z 5

Na knize mě jako první upoutala obálka. Ta je prostě úžasná.

Podle anotace jsem si říkala, že to asi bude zajímavá kniha, ale dlouho jsem se jí vyhýbala. Bála jsem se co od ní mám čekat a to bya veliká chyba.
Kniha je naprosto úžasná. Okamžitě jsem se nechala strhnou dějem. Ze začátku jsem ji četla pomalu, protože nebyl čas, ale posledních cca 300-350 stránek jsem zhltla za jeden den. To se prostě nedalo odložit. Bylo to tak napínavé, že jsem musela číst dál a dál až do konce. Ty zápletky byly dokonalé a člověk prostě nevěděl jak to dopadne a nedokázal přestat číst. Já sem teda neměla tušení. Jsem ráda ... LEHKÝ SPOILER... že to autorka neukončila tím, že za všechno může kletba a duchové i když jsem si to chvílemi myslela...KONEC SPOILERU... a že to dopadlo,tak jak to dopadlo a absolutně jsem to nečekala. Ten konec byl pro mě prostě WOW.
Občas jsem si říkala proč neudělají něco tak a tak a kroutila jsem hlavou, ale byly to jen drobnosti a na hodnocení a celkovém dojmu z knihy to nic nemění.

Co se týče postav tak na Bastiana jsem měla ze začátku takové smíšené pocity, ale potom jsem si ho oblíbila. Sandru jsem neměla ráda už od začátku. Doru bych liskala hned od první její věty stejně tak i Ralfa? (zkrátka ten co byl za rytíře :D). Iris jsem si naprosto zamilovala. Kamínek a Bradavičák byli roztomilí. Lisbeth mi byla tak nějak jedno. Georga jsem neměla ráda. Arno mi byl šumák. Alma ze začátku taky ale ke konci jsem jí měla plné zuby. Larse jsem měla celkem ráda a pak sem ho nesnášela. A Nathan byl ustašený blb
No a Paul? Co k němu říct. Ze začátku jsem ho úplně zbožňovala, ale na konci jsem už jen říkala ty hajzle :D. Nevím jak bych se zachovala na jeho místě a v jeho situaci, ale na jednu stranu jsem ho chápala a bylo mi ho líto a na druhou stranu jsem měla chuť ho zaškrtit. A největší záchvat smíchu jsem měla .... SPOILER...když jsem si myslela, že je gay a je zamilovaný do Bastiana a nakonec se ukázalo, že mu chtěl říct, že jsou bratři :D :D KONEC SPOILERU... za to teda autorce veliký palec nahoru to bylo dokonalé zmatení :D.
Ale každá postava tam měla své místo a dokonale to k sobě sedělo :).

Každopádně autorka pše skvěle, hrozně mi její styl psaní sedí a jestli jsou všechny její knihy tak dokonalé jako tato, tak se na ně neskutečně těším.
Akorát přemýšlím jestli je tohle opravdu určeno pro děti a mládež.

Závěrem knihu rozhodně doporučuji!!!!!

Tyrkysovka
19.01.2019 5 z 5

Kniha byla super,napětí od začátku do konce.Četla se moc dobře.

1bublina
31.12.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než mě kniha začala bavit - nemám moc ráda hraní na hrdiny. Příběh byl skvěle vymyšlený a pořád mě to táhlo číst, i když jsem měla dělat něco jiného :) Sandra mi od začátku byla nesympatická a Doru bych nejradši profackovala několikrát během knihy. To je nejspíš důkaz toho, že Ursula umí krásně vykreslit postavy i to, jaký k nim má mít čtenář postoj. Ke konci už jsem tušila, kdo za tím vězí, ale jen proto, že to autorka víc než jasně naznačila.

Evžen82
31.10.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Zajímalo mě, jak se děj bude posouvat dál. Kniha je napsaná svižně, žádné dlouhé popisy. Zdlouhavá mi přišla pouze část z jeskyně. Jen z konce jsem byla zpočátku rozpačitá, ale nakonec mi tohle vysvětlení přišlo lepší než nějaká duchařská historka.

Atak
20.10.2018 5 z 5

Zajímavá zápletka dotažena k naprosté dokonalosti.

střapatá
06.10.2018 2 z 5

Z Erebos a Pět jsem byla nadšená, ale Saeculum mi dalo zabrat. Kniha byla psaná velmi rozvláčně, tudíž jsem se dokázala pořádně začíst až na úplném konci. Vím, že se jedná o knihu určenou pro mládež, ale na rozdíl od Erebos nemá Saeculum žádný přesah, díky kterému by zaujalo i dospělého. Škoda..

IvikaS
08.09.2018 4 z 5

Napínavé, žádná hluchá místa.

MíšaS.
29.07.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, a těšila na další děj, ale jakmile jsem pochopila o co to tam vlastně jde, strašně mě to zklamalo a ten konec je příšerný.

Mergirus
21.07.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která i když je pro teenagery, tak mě dost vystrašila.

verussh
21.07.2018 3 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Napínavý příběh plný zvratů.
Jediné co bych této knize vytkla je za mě trochu nepovedený konec.

Ennie
09.06.2018 3 z 5

Za mě tedy průměr. Kdybych byla mladší kluk, tak by mě kniha bavila více, ale i tak měla své nedostatky. Za mě spíše Erebos, i když byl cílen na mladší čtenáře, tak byl vážně super.

Lucek
06.06.2018 3 z 5

Napínavé to bylo, o tom žádná. V poslední třetině knihy mě už ale všechny postavy začínaly pěkně sr..
Celkový dojem dobrý, takže za 3.

kulatina
07.05.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem původně odkládala, měla jsem obavy, že mě z pohledu padesátileté čtenářky děj skupiny dětí nebude bavit. Ale vsadila jsem na oblíbenou autorku, a ona opět nezklamala. Do děje se snadno ponořite, a žasnete, jak jsou děti v touze po dobrodružství ochotni zajit daleko a riskovat. Kniha mi přirostla k ruce, zapomněla jsem na zahradu :-), a četla a četla. Děkuji za obohacení, co kniha od Ursuly Poznanski, to perla.