Evangelium podle Matouše

Evangelium podle Matouše https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127098/bmid_evangelium-podle-matouse-tCV-127098.jpg 4 4 2

Sacra pagina série

Řada nazvaná Sacra Pagina („Posvátná stránka“) přináší nové překlady novozákonního textu a jeho moderní výklad. Jednotlivé komentáře jsou dílem mezinárodního týmu katolických biblistů a mají posloužit především těm, kdo se zabývají Biblí na odborné úrovni, teologům, kněžím, učitelům nábožentsví a v neposlední řadě všem těm, kdo chtějí hlouběji poznat novozákonní poselství. Oproti Malým stuttgartským komentářům je zde čtenáři předložen překlad novozákonního textu, který je dílem vykladače. Poté následují podrobné poznámky takřka ke každému verši a na ně navazuje výklad, který zasazuje danou pasáž do širších biblických, historických a teologických souvislostí. Nechybějí odkazy na další literaturu. České vydání bude navíc obsahovat i výčet příslušných knih a článků, které jsou dostupné v češtině.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Gospel of Matthew

watta
21.03.2021 5 z 5

Podrobné teologické a antropologicko-historické dodatky a výklad nadmíru erudovaného k autora k době vzniku Matoušova evangelia a samotnému dílu, které vysvětlují, proč v něm autor zaznamenává to či ono a proč to zaznamenává zcela konkrétním způsobem. S mnoha překlady původně užitých slov, které, jak víme, většinou zasazením do dobového kontextu i víceznačností sebe sama text známých statí pootevřou někdy ve zcela novém světle. Must have pro každého čtenáře evangelia.

josca
05.03.2021 3 z 5

Podrobný komentář k Matoušovu evangeliu. Kniha je rozdělena podle kapitol. U každé kapitoly jsou nejprve okomentovány jednotlivé verše a poté je text vyložen jako celek. Uvádí mnohé zajímavé souvislosti, možných otázek k textu je ale tolik, že je kniha nemá šanci obsáhnout. Často jsem našel odpovědi na otázky, které jsem si nekladl a naopak, co jsem se chtěl dovědět jsem zde hledal marně.

exegeze Bible Nový zákon biblické komentáře evangelia

Daniel J. Harrington