Šachové koncovky v praxi

Šachové koncovky v praxi https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140417/bmid_sachove-koncovky-v-praxi-140417.jpg 5 7 1

Velmistra Pachmana asi není potřeba české veřejnosti představovat. Jeho publikační činnost mu vynesla přední místo v piedestálu šachových autorů. Učebnice koncovek velmi pěkně ukazuje, na co se má zaměřit šachista který chce výkonnostně růst. Naučit se zahájení podle Pachmana určitě zlepší výsledky, ale pochopení koncovek kromě toho rozvine i kombinančí a strategické schopnosti každého hráče.... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Pliska

Azmodan
25.12.2018 5 z 5

Kdo tohle dostane do hlavy bude se muset bát jen opravu silných šachystů. Pokud se mu tedy podaří dostat až do koncovky :o)
Kniha je tématicky a systematicky seřazena tak, aby člověka studium vedlo od jednoduchého ke složitému. Chybí už jen druhý díl s diagramy k řešení, aby si člověk nabyté vědomosti také procvičil. (Což řeší série knih o koncovkách Richarda Biolka a kolektivu. Dle mě je tato serie lepší a to zejména díky své daleko lepší přehlednosti a testovým úkolům!)

šachy

Kniha Šachové koncovky v praxi je v