S tebou mě baví svět

S tebou mě baví svět https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21471/mid_s-tebou-me-bavi-svet-cpf-21471.jpg 4 149 48

Každoroční pánská jízda tří otců se vlivem razantního zásahu manželek stává něčím jako mateřskou školou v zimní přírodě. Ukáže se, že v jistých situacích jsou otcové lepšími mámami nežli mámy samé, což platí hlavně tehdy, když mámy nejsou v dohledu. Jejich výchovné metody jsou velmi svérázné a vyvolávají plno zmatků a úsměvných situací...... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , XYZ (ČR)

Sasha001
Sasha001
16.01.2023 5 z 5

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy 2023.
Pro mě klasika, která se neomrzí. Kniha je to útlá, ale plná humoru. Kdo miluje film, určitě se mu v hlavě budou při čtení promítat jednotlivé hlasy herců.
Velmi povedená oddechovka - jsem ráda, že se mi nakonec dostala do ruky.

Ticiana
Ticiana
09.01.2023 5 z 5

Tak a ja se rychle musim znovu kouknout na film. Moc me kniha bavila a jsem rada, ze jsem ji precetla. Hodne jsem se pobavila.

Česneksmedem
Česneksmedem
05.12.2022 5 z 5

Když jsme kdysi měli televizi, tak na filmové zpracování této knihy jsem se několikrát s chutí podíval. Tentokrát došlo v rámci mé poslední letošní nesplněné výzvy na knihu. Jsou v ní i fotografie z filmu, takže dialogy v hlavě slyšíte v podání oněch známých herců. A dozvíte se i něco navíc.
Země se sice nezachvěla, ale čtení je to parádní. A Matýskovi je dnes už přes čtyřicet.

Knihomolka506
Knihomolka506
22.11.2022 5 z 5

Asi nejslavnější filmová komedie všech dob. Ani netřeba představovat, ale pro ty, kteří opravdu neslyšeli, o čem je řeč...
Parta mužů z několika rodin přemýšlí, jak se vyvléct z rodinného výletu na hory s manželkami a dětmi. Co kdyby jeli jen chlapi? Nepůjde to úplně lehce, ženy jako chuťově umělecký prvek domácností mají své požadavky. Můžou jet sami kamaradi, ale musí vzít s sebou děti! Proč brát ty malý haranty? Fajn , ale Kačenku nebereme, protože je holka .
"Maminko, já už nejsem holčička."
Svérázné metody výchovy dětí, ale hlavně zábava a humor po celou dobu to je S tebou mě baví svět.

Knihu jsem četla snad ještě na střední cca před 2-3 lety, ale její hodnocení píšu dnes 22.11/22, kdy je autorka po smrti . Čest její památce️

miša63
miša63
12.08.2022 5 z 5

Při čtení si úplně živě vybavuji film, pohodové čtení

pidalka777
pidalka777
08.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Film zbožňuju a díky této knize vím i více podrobností. Například jak se kamarádi poznali. A taky jak Albert vyhlašoval soutěž o zlatou brusli na Utopenci, tak jsem vůbec netušila že Utopenec je rybník.
Opravdu to byla povedená oddechovka a já jsem se stejně bavila jako u filmu

-markéta-
-markéta-
02.05.2022 4 z 5

Moc fajn oddechovka.
Určitě, kdo viděl film (což je rozhodně drtivá většina), tak během čtení slyšel samotné herce, jak jednotlivé pasáže říkají a představoval si scény v hlavě více než kdy jindy.
Tím, že film je jeden z mých nejoblíbenějších českých, tak kniha ho nepředčila.
Příběh se četl sám, jednoduchá literatura, vtipné pasáže.
Neplánovala jsem knihu číst, ale když už se mi hodila do výzvy, tak jsem neváhala a jsem ráda.

SkiEver
SkiEver
27.04.2022 5 z 5

Krásně napsaný příběh. I když se v 99% shoduje s filmem a během čtení vám naskakují před očima filmové scény, má kniha určitě přidanou hodnotu. Film je super, ale až dostanu příště chuť se k téhle partě vrátit, sáhnu spíš znovu po knize.

Mikanadeta
Mikanadeta
11.04.2022 5 z 5

Prostě klasika :-) nenáročná, zábavná kniha, která se čte sama. Film jsem viděla snad stokrát a u čtení jsem si přesně představovala dané scény, hlasy, intonaci.

Marla
Marla
30.01.2022 5 z 5

Svižný a vtipný příběh, stejně jako je vtipný a svižný i film. Muži jsou prostě z Marsu a ženy z Venuše :)))

georginaa
georginaa
29.01.2022 5 z 5

Další nádherná nestárnoucí komedie od mé oblíbenkyně Marie Poledňákové. Příběh je plný humorných situací a každý by to určitě chtěl zažít. To kamarádství, zamilovanost a dětský smích. Vždy se ráda vracím do dětských let a tyto příběhy od této spisovatelky mi to vždy připomenou.

Amneris
Amneris
29.01.2022 5 z 5

Film S tebou mě baví svět mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá na knihu, kterou stejně jako film napsala paní Poledňáková. Ani minutu jsem se nenudila, hned mi před očima naběhly filmové scény. Co se mi moc líbilo, že v knize bylo přidáno pár momentů, které ve filmu nebyly. Za mě je to super kniha, která člověku zlepší náladu.

ivoiro
ivoiro
23.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla velká zábava. Při čtení se mi před očima odvíjela filmová verze.

tabaluga
tabaluga
06.01.2022 5 z 5

Dávám vysoké hodnocení, protože film opravdu mám moc ráda. Ale čekala jsem, že v knize bude více myšlenek a lépe vysvětleno, co se komu honí hlavou. Takto mi to připadá pouze jako prepsaný text filmu. Pokaždé jsem si ten film představila, což je trochu ochuzeni čtenáře o jeho vlastní představy. Ale psané ctivě a svizně:-) oddechove čtení

kamila5406
kamila5406
01.04.2020 5 z 5

Film i kniha super

nicolettkaa
nicolettkaa
23.01.2020

Nejde nesrovnávat s filmem. Ten patří mezi naše TOP filmy. Kdyby jsem ho neznala, asi by mi kniha dala víc. Takto si z ní ale nic neodnáším. Při čtení mi hlavou probíhaly filmové scény a části jsem mohla přeskakovat, protože jsem přesně věděla, co přijde. Příště radši film.

Bublinka.
Bublinka.
13.06.2019

Asi kdybych filmovou předlohu neznala snad slovo od slova, možná bych měla z knihy větší dojem, takhle jsem pořád měla v hlavě herce a všechny scény bez prostoru pro fantazii. Je to prostě rozšířená verze o pár scén či pocitů nebo pohledů postav, pár věcí konečně do sebe zapadlo, oddechovka to byla příjemná, ale pořád budu mít radši film.

saez
saez
11.06.2018 5 z 5

Kniha nabízí o kapku víc než film a film zase nabízí o kapku víc než kniha.

Endy17
Endy17
25.12.2017 5 z 5

Samozřejmě se nabízí srovnání se skvělým filmem, ale rozhodování tady není tak jednoznačné jako v jiných případech. Knižní příběh je na několika místech trochu mělčí a bez znalosti filmu těžko pochopitelný, jinde jde naopak mnohem víc do hloubky nebo do minulosti (viz seznámení Michala s Dášou - tuhle skvělou pasáž film nenabízí).

Damato
Damato
17.10.2017 5 z 5

Potřebovala jsem si přečíst něco "ext" pozitivního a tahle kniha fakt nezklamala, nemusela jsem u ní přemýšlet, jen jsem si vychutnávala knihu jako takovou a protože jsem viděla film, samozřejmě, že jsem měla před očima i děj z filmu. Na naprostou relaxaci určitě doporučuji.