S pozdravem Carter

S pozdravem Carter https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445406/bmid_s-pozdravem-carter-iZL-445406.png 4 579 110

Sincerely Yours série

Jsou kamarádi. Jenom kamarádi. Opravdu. Arizona je pouze Carterova nejlepší kamarádka. Je jeho nejlepší kamarádkou už od čtvrté třídy, přestože se tehdy nesnášeli. Byli tu jeden pro druhého při prvních polibcích i prvních „poprvé“ a navzájem se podporovali, když jim to ve vztazích s jinými nevyšlo. Dokonce chodili na vysokou školu kousek od sebe. Během těch let a navzdory tomu, co kdokoli říká, nikdy nepřekročili onu hranici. Nikdy je to ani nenapadlo. Nikdy o to nestáli. Až se jedné noci všechno změnilo. Nebo alespoň mělo… Jsou kamarádi, jenom kamarádi. Carter si to opakuje, než přijde na to, jestli je Arizona pořád „jenom“ jeho nejlepší kamarádka.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Sincerely, Carter and Sincerely, Arizona , 2015

Wabinka
12.12.2020 2 z 5

To bylo opravdu hodně naivní.Spousta nesmyslných věcí.
SPOILER:
Třeba ta,že Ari navštěvuje intenzivní několikaměsíční kulinářský institut v Paříži a nechává si poslat pro sebe suroviny v prášku? A nikde v knize nic nevaří a nepeče,teda jedna malá zmínka tam je.
Jediné,co můžu pochválit,je obálka.

petraLI
07.12.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si užila. Carter je takový ten dobrosrdečný sympaťák, Ari zase pohodářská holčina ačkoli její chování potom co odletěla do Francie, mi trošičku vadilo. Přesto se mi kniha moc líbila. Jak už se tady zmínilo je to četba spíše pro dívky, ale i tak skvělá odpočinková četba.

marta14
06.12.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za tento rok! Miluju to.

Anna195
03.12.2020 5 z 5

Tak toto čítanie som si užila. Veľmi vtipná oddychovka. Dialógy medzi Arizonou a Carterom sú zábavné. Oceňujem najmä vracanie sa do minulosti pomocou odkazov medzi hlavnými postavami, pretože ten nápad sa mi veľmi páčil. Obaja sa podporovali a pomáhali si aj pri zložitejších situáciách. Ich kamarátstvo bolo v knihe veľmi krásne spracované, jeden pre druhého by urobili všetko. Preto som bola na začiatku zvedavá ako autorka spracuje romantickú linku v príbehu, keďže mali medzi sebou tak skvelé priateľstvo. A musím povedať, že táto romantická linka sa mi páčila.Niekomu by sa to mohlo zdať rýchle, ale mne to do tohto príbehu sadlo a tá chémia medzi nimi. Musím pochváliť vedľajšiu postavu Josha, ktorý bol fakt zábavný a tie jeho reči. Síce Carter v určitej situácii konal tak ako konal, čo ma zamrzelo, ale neskôr zistíte pravý dôvod. A to, čo ku koncu Carter urobil u Gayle pre Arizonu tak to som nemala slov, nečakala som to a zamilovala som si to. Epilóg bol veľmi krásny.

Tento príbeh jednoznačne odporúčam, je to skvelá, vtipná oddychovka.

AliceTief
02.12.2020 4 z 5

Autorka opravdu dobře píše, příběhy se skvěle čtou, ale tato tématika už mi přijde strašně ohraná....

Lenka_S
30.11.2020 4 z 5

Tuhle jednohubku jsem si užila. To, že je u tohoto typu knih předem jasné jak to skončí, to asi všichni víme, ale moc mě bavilo špičkovaní hlavních postav i věrné vykreslení přátelství mezi nimi. Hezky popsané bylo i to, jak si pomalu přiznávali to, co jejich podvědomí dávno vědělo.

maafa
27.11.2020 3 z 5

Tak přesně musím říct, že je to typická young adult, prostě dívčí románek. Asi jsem moc nečetla anotaci, a předchozí dvě knihy, vydané u nás byly pro ženy, takže mě to překvapilo. Nicméně dějem a postavami mě nepřekvapilo nic. Přečteno rychle, ale mrzí mě to, za mě žánrový průměr. Věřím ale, že mladým holkám se líbit bude.

Zomy
26.11.2020 4 z 5

Tohle bylo trošku jiné než předchozí knihy od Whitney G., s jednodušší zápletkou, s mnohem více erotiky (až zbytečně moc), s více klišé (a to je po Výpovědi co říct:-) )
Ale přesto mě to neskutečně bavilo, dialogy jsou vtipné, živé. Průstřihy do minulosti formou dětských vzkazů jsou báječné - krátké, takže nenudí, ani nezdržují děj - a skvěle ukazují, jak se vztah mezi Arizonou a Carter postupně prohlubuje.

rajcatko
26.11.2020 1 z 5

Tak to bylo hooodně kýčovitý. Hlavně ten konec.

Elize
26.11.2020 4 z 5

Moc pěkná knížka, zpočátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale pak to moc hezky odsýpalo a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo delší. Hlavní postavy pěkně vykreslené a moc pěkně zpracované flashbacky do dětství postav (výjimečně mě nijak nerušily a nasmála jsem se u nich, jinak to většinou nemám ráda, když to autoři pletou do knížky). Hezky napsaný příběh i závěr se mi líbil, jak byl zpracovaný, nic složitého, ale zápletka pěkná. Klidně bych se ke knížce po čase zase jednou vrátila. Pěkný romantický příběh.

Blanka29
24.11.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od skvělé autorky :) Příběh sice nepřinesl nic nového, co už bych nečetla, ale byla napsána vtipně, svižně až jsem litovala, že už je konec. Opravdu více takových knih :)

ivetapl
19.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Autorka se zařadila k mým oblíbeným. Předchozí knihy jsou také bomba

georginaa
15.11.2020 5 z 5

Většinou kamarádství skýtá něco víc, náklonost, přátelství, říct si vše co máte na jazyku a nestydět se za to, nebo bát se co řekne na to ten druhý, aby se nenaštval. Pravé přátelství je vzácnost, ale pokud to člověk začne cítit v něco víc, je to jen o tom jak ty dva to ustojí. Nedokáže je pak ani rozdělit vzdálenost. Příběh byl poutavý a když jsem se zamyslela, kolik takových pravých přátel jsem měla nebo mám, opravdu je jich poskrovnu.

JanuldaN
13.11.2020 3 z 5

Odpočinková, zamilovaná, čtivá kniha. Arizona, Carter a jejich dialogy - boží! Popichování, humor, dopisy, láska, přátelství... Krása. 3,5*

Myška43
13.11.2020 4 z 5

Byl to pěkný příběh, bavila jsem se, nejlepší byla poslední třetina, ale Turbulence u mě vede. Každopádně se těším na další knihy této autorky a teď přemýšlím, že si udělám vafle mňam.

jeny-v
11.11.2020 4 z 5

Jejda, nějak nám naše milované spisovatelky přitvrdily. I tady je nutné se na začátku příběhu prokousat vibrátorem, tampónama a holením třísel. Co napsat ? Carter měl v sobě živelnou jiskru a Arizona byla ta uvážlivá. Nesnášeli se ve čtvrté třídě ( nebo snad páté? ), aby se z nich postupem školních let stali nejlepší kamarádi a prošli spolu tímto vztahem až do promoce. A pak přišla "Epická událost".... Spíše než obsah knihy se mi tentokrát líbil styl vyprávění, popis hlavních postav, bohémského Joshe, nezodpovědné Nicole, "vševědoucí" maminky, ale i toulky po pláži a U Gayle jedna objednávka belgické vafle s vanilkovým jogurtem a jahodami a s nastrouhanou čokoládou a ta druhá vaflová věž s čokoládovým jogurtem a burákovým máslem, posypaná nadrobenými sušenkami Oreo a bonbon navíc.

lusitta05
10.11.2020 4 z 5

Akože super čítanie, mám také rada, ale som sa pristihla, že sa sem tam nudím, hlavne zo začiatku. Ale koniec mi to vynahradil, Carter bol skvelý, aj Arizona.

LenRan
10.11.2020 4 z 5

Bylo to pěkné, ale žádná bomba. Pro mne pořád numero uno Turbulence.....

milst
09.11.2020 5 z 5

Bylo to nádherný.

peitho.1
09.11.2020 4 z 5

Upřímně, jsem trošku zklamaná, od autorky jsem po jejích předchozích knihách čekala mnohem víc.
Sice to bylo milé a čtivé, ale příběh byl až příliš jednoduchý a něco mi tam prostě chybělo.
Námět nejlepších přátel, kteří se do sebe zamilují tu už byl mockrát, což by mi ani nijak zvlášť nevadilo, kdyby se ho autorce povedlo nějak odlišit nebo něčím ozvláštnit, ale bohužel.
Takhle mi brzy zapadne v paměti a za pár týdnů už budu horko těžko přemýšlet, o čem že to vlastně bylo.
Za mě 3,5*.

Whitney G. (p)