S osudem v zádech

S osudem v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45640/mid_s-osudem-v-zadech-nVo-45640.jpg 3 54 7

Patnáctiletý David Case má od jisté chvíle pocit, že si s ním Osud pohrává jako kočka s myší. Rozhodne se proto pozměnit identitu, aby se mu ukryl. Změní si jméno, image, nakonec i odejde z domova, a zaplétá se do sítě podivných nehod a náhod. Zamiluje se do starší dívky. Má svůj život pod kontrolou? A pokud ne, kdo ho tedy má v rukou? Vynikající příběh o dospívání, přirovnávaný k slavnému románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Příliš nenadchlo

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
03.08.2020 2 z 5

Tak tohle byla dost zajímavá psycho slátanina, i pár let po přečtení knížky nevím, jestli je David psychicky nemocný, debílek nebo něco jiného. Na druhou stranu souhlasím, že dospívání je "těžké a komplikované období" a většina věcí co David udělal je příčinou toho, jak "nevyrovnaný a zmatený" je. Proč jeho maminka působí jako blbka prvního stupně? Jeho mladší bratříček má více rozumu než všichny postavičky dohromady (včetně úchylného sledovatele)

SkayArttos
SkayArttos
23.04.2020 4 z 5

Tuto knihu musíte pochopit - opravdu pochopit, aby se vám líbila. Je do jisté míry nereálná a postavy se nechovají tak, jak očekáváte, ale v tom je právě kouzlo. S osudem v zádech je o dospívajícím chlapci, který hledá sám sebe a je tak trochu šílený - a snaží se utéct osudu, který ho na všech jeho cestách pronásleduje, utéct za jakoukoliv cenu. Kniha ve vás vyvolá spoustu otázek a bude vám připadat zvláštní a divná, ale to ona opravdu je. Donutí vás přemýšlet, a jestli pochopíte ty otázky a myšlenky, poznáte, že je to dobrá kniha.

anibeni
anibeni
18.02.2015 3 z 5

Tak především tohle není kniha pro děti - teda alespoň dle mého názoru.... pro mládež ano, ovšem představa, že si mladí čtou takovou místama až depresivní knihu a snaží se v ní třeba najít, se mi až tak úplně nezamlouvá.. Kniha není špatná, čte se tak nějak sama, protože člověka prostě zajímá, co za tím vším je, jestli je David/Justin blázen a nebo jen dospívající puberťák utápějící se ve svých problémem a depresích... Nicméně kniha je to zajímavá, asi stojí za přečtení, ale četla jsem daleko lepší knihy..

Ettel
Ettel
24.02.2012 3 z 5

Rozebrat tuto knihu - to by bylo na dlouho. Takže asi takhle :) V patnácti letech si změnit identitu? Proč ne :) Řekla bych, že v tomto věku měl každý ,,své období\'\' a určitě o tom také popřemýšlel. Ať už jenom otázkami: Co já mám za život? Proč se mi nic nedaří? Najdu si vůbec nějakého partnera? Proč na mě ve škole všichni tak zíraj? A mnoho dalších.
Ano, souhlasim s tím, že aspoň jednu ze zmíněných otázek jsem si v patnácti také položila. Ale pouze položila, neobírala se nad ní a šla dál. A tady nastává ten problém. Většina patnáctiletých to řeší až moc. A tím případem je právě i samotný David. Stále se pořád zaobíral problémy, neustále byl v depresích a všechno si vyčítal. V momentě čtení bych bu nejraději jednu ubalila. Ale pojďme dál. :)
Ve chvíli, kdy se setká se starší dívkou, pomalu dospívá a začíná nad sebou přemýšlet. Ale s tím nastává i další problém. Nechápu, jak kniha může být uvedená ,, Pro děti a mládež\'\'. Tudíž na zadní straně obalu - od deseti let. Kdo knihu už četl, souhlasil by se mnou, aby kniha byla minimálně od 14-ti. Ať už je to kvůli použití mnoha odborných a cizích slov, což pochybuji, že by je desetileté dítě znalo. Ale také z důvodu užití mnoha erotických vět. Proto jsem se nad knihou kolikrát pozastavila a řekla si, jak by tohle mohlo číst malé dítě.
Jinak co se týče celkového obsahu - knihu doporučuji. Já se od knihy nemohla odtrhnout, jelikož se mi dobře četla. Je tam i mnoho psychologických jevů, takže jsem byla i překvapena :)

Papája17
Papája17
16.08.2011 5 z 5

Skvělá knížka! Úplně jsem se do ní zažrala a nemohla se od ní odtrhnout.

petgridus
petgridus
31.01.2011 4 z 5

Opravdu čtivá kniha, která Vás jen tak nepustí dokud ji nedočtete do konce.

dospívání identita osud

Autorovy knížky

Meg Rosoff
anglická, 1956
2010  64%S osudem v zádech

Kniha S osudem v zádech je v