S nadějí

S nadějí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20063/bmid_s-nadeji-gL4-20063.jpg 4 39 10

Hranice Wyomingu série

6. díl

Ženský román o mladé dívce, která na počátku 20. století odjela do indiánské rezervace v Pensylvánii učit děti Šošonů. Po otcově smrti unese jemná a dobře situovaná dívka své dvě sestry z poručnictví nenáviděného švagra a aby se s dětmi skryla před stíháním, přijme místo učitelky v indiánské rezervaci, v prostředí, pro které ji dosavadní výchova vůbec nepřipravila. Musí překonat řadu překážek, které jí do cesty staví místní správce indiánských záležitostí, jemuž dívčina přítomnost kazí výnosné plány, a nebýt pomoci mladého farmáře a jeho přátel, byla by nucena odejít. Malá komunita společně překoná řadu dramatických situací a těžkostí a hrdinka, která v mladém muži najde životního partnera, nachází se sestrami v kraji definitvně nový domov.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Sweetwater , 1990

archivářka115
16.12.2021 3 z 5

Četla jsem knížku Na konci duhy. Objevila jsem knihu S nadějí. Celkem se mi líbila.
Ale typem děje se dost podobná knize Na konci duhy.

účetní
27.07.2019 5 z 5

Moc hezká kniha, krásný příběh s bohatým dějem a moc sympatickými postavami, všechna děvčata byla super a chlapi samozřejmě taky. Mám moc ráda tyto knihy založené na soudržnosti a přátelství malé komunity lidí, kteří si vzájemně pomáhají a i když jsou tyto příběhy autorkami podány v pozitivnějším duchu, než by odpovídalo skutečnosti v těchto časech, pro mě určitě lepší takto, než knihy s násilnými scénami ( proto mám D.Garlock po dvou přečtených knihách moc ráda a podobné knihy jsem četla od El. Haran z prostředí Austrálie ).

malen
22.01.2016 3 z 5

Zpočátku se prima četlo, říkala jsem si, že to bude prima oddechovka.. Jenže od půlky to začalo směřovat k lacinému - a všichni žili šťastně až...a děj se už vůbec nevyvíjel, takže pro mě zklamání.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Byla jsem mile překvapena bohatostí děje, určitě můžete po knížce sáhnout, nudit se nebudete.

avad
03.06.2015 5 z 5

Úžasný příběh, nádherně napsaný. Doporučuji k přečtení.

helenkan
29.12.2014 5 z 5

Mam ráda,když je v knížce více postav a není příběh jen o jednom hrdinovi.A tahle to splňovala k mé velké spokojenosti a přesně podle mého gusta.Vlastně jsem to ,,zhltala" za jeden den.Úžasný!

Nadík
31.03.2014 5 z 5

...přečetla jsem jedním dechem,mě se velmi líbila.-)

zoja
02.12.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení, a jak už u Garlock bývá zvykem, kniha se hemží tolika postavami, že čtenář se musí hodně soustředit, aby věděl, o kom je zrovna řeč a aby neztratil nit. Ale u tohohle příběhu se to dalo ještě zvládnout. Nejvíc se mi asi líbila Cassandra a Whit. Předpokládám, že některý z dalších dílů je právě o nich a že oni dva tvoří pár. Moc ráda bych si tento příběh přečetla.

vlastus52
28.06.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha, dobrá na odreagování

modranka
22.11.2012 4 z 5

Spočiatku som sa obávala témy o Indiánoch, lebo to nie je moja parketa, ale príbeh sa dobre čítal, je spracovaný s primeranou dávkou dramatičnosti. Dej sa odohráva v krátkom časovom úseku. Hlavnými hrdinami príbehu sú dvojčatá McCallovci, s ktorými by ste sa mohli stretnúť v prvej časti série Hranice Wyomingu, samozrejme keby vyšla v preklade. Toto je 6. časť celej série. Nevadí však, že ste tie predchádzajúce časti nečítali, nebudú vám k textu chýbať. Skôr to môže byť opačne, že keď si prečítate 1. časť, bude vás to lákať prečítať si pokračovanie.

Indiáni 20. léta 20. století

Dorothy Garlock