S mým srdcem nelze si jen hrát

S mým srdcem nelze si jen hrát https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93938/s-mym-srdcem-nelze-si-jen-hrat-93938.jpg 4 4 1

Milostné vztahy pěti významných osobností evropské literatury: Byrona, Lenaua, Flauberta, D'Annunzia, Zuckmayera. Autorka se zabývá jedním z nejhlubších lidských citů, jakým je fenomén lásky, a to na osudech pěti prominentních dvojic evropského literárního světa od konce 18. do 20. století. Zkoumá osudové milostné příběhy z pohledu inspirace pro jejich literární tvorbu. Jak ony osudové ženy motivovaly životní vzlety i pády proslulých mužů pera. Jaké byly skutečné kořeny Byronova individualismu. Co rozehrála Sophie von Löwenthal svou odmítavostí ve vztahu k Lenauovi, čím byla Louise Coletová pro Flauberta vedle jeho matky. Co formovalo vztah D'Annunzia a herečky Eleonory Duseové v kontextu jeho tvorby. Jaké společenské pozadí a vztahy se nesou dílem rakouského dramatika Carla Zuckmayera, do jakých rolí uvrhla emigrace do USA tento spisovatelský pár.... celý text

Pro ženy , Literatura naučná , O literatuře

Vydáno: , Ikar (ČR)

Spiele nicht mit meinem Herzen, Fünf Geschichten von der Liebe , 1998

medlovice
24.03.2021 5 z 5

Autorka si musela dát hrozně moc práce se psaním této knihy. Hodiny vyhledávání, pátrání a sepisování. Nenapsala žádný román, jak jsem si myslela, ale literaturu naučnou , historický záznam života a napsala to tak čtivě, že jsem si připadala jako jedna z dam tančící na plese , dívka tiše sedící v koutku , matka, dcera , velitelka i chudá služka, to vše tu je , všechny ty barvy ,vůně, víno v číši , květiny na šatech , svůdné pohledy a utajené šepoty. Tak proč tu knihu nikdo nečetl ?
Pět příběhů. které je radost číst, i když některé osobnosti znám jen letmo a jiné jsem neznala vůbec , neprávem opomíjená kniha.

rakouská literatura spisovatelé milostné vztahy inspirace

Thea Leitner
rakouská, 1921 - 2016
1997  79%Muži ve stínu
1993  90%Královské skandály
1995  90%Prodané dcery Habsburků
1996  84%Zapomenuté děti Habsburků
2001  70%S mým srdcem nelze si jen hrát

Kniha S mým srdcem nelze si jen hrát je v