S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1163 288

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

Babsy
Babsy
30.01.2018 5 z 5

Styl dopisů/mailů/chatování byl velmi zajmavý způsob jak sledovat vývoj a vztahy hlavní hrdinky. Chápu, že s tím někdo může mít problém, ztratí se nebo neudrží pozornost .. ale mně to sedlo. Bylo to pohodové, rychlé a příjemné čtení s úsměvem na konci. Já doporučuji dál.

Beruška_97
Beruška_97
04.01.2018 1 z 5

Souhlasím s Lemurkou.
Bylo to docela zajímavé čtení, ale musela jsem knížku číst po kouskách, abych ji dočetla. Četla jsem "Dopisy na konec světa" a když jsem se koukala na "S láskou, Rosie" a četla kladné hodnocení, tak jsem si řekla: "Proč ne?". Knížka je hezky psaná, ale raději si po padesáté pustím film, než si knížku znovu přečíst.

Lemurka
Lemurka
09.12.2017 1 z 5

Ne vždy jiné pojetí knihy je to štastné... Nechápu tak vysoké hodnocení (83%). Ze začátku jsem měla chuť knihu odložit, číst jen dopisy prostě nebylo ono, chyběl tu děj, čekala jsem kdy se bude něco dít a ono nic .. Knihu jsem sice dočetla, ale je to ztráta času. Tak nudná, natahovaná, nezáživná, neschopná hrdinka se dokonce musí radit s cizími lidmi co má dělat, a jako že 5letý děti už umí psát a číst? Nejlepší na knize je epilog. Naprostý souhlas s komentářem od DominaCZ níže.

Denčiknižnísvět
Denčiknižnísvět
04.12.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Tolik věcí co se z ní člověk dozvěděl, škoda že některé kapitoly nepřidali do filmu. Ale kniha se mi hodně moc líbila určitě doporučuji všem :-)

avalonek
avalonek
03.12.2017 5 z 5

První jsem viděla film a musím říct,že jsem z něj byla nadšená.Pak jsem se pustila do knihy.Laska nás může potkat už v dětském věku,a z nejlepších přátel se může stát pár,ale teď jen záleží na tom,jestli si jí ti děti a pak dospívající vůbec všimnou,a nebo si ji budou nechávat utíkat..Bylo to krásné,vtipné a svěží čtení,které mě nutilo pořád číst dál a dál..A čekala jsem,až si ty dvě paka konečně uvědomí,že jsou si souzeni...A že jim to tedy trvalo..Takže spokojenost..

Arsi
Arsi
29.11.2017 5 z 5

Je trochu zvláštní styl, kterým je kniha psaná, ale moc se mi líbila. Moc jsem Rosii a Alexovi fandila. Je fajn mít takové přátelství na život a na smrt. Doporučuji.

AnetKa69
AnetKa69
21.11.2017 5 z 5

Když jsem to četla, myslela jsem že se místy rozpustím, místy rozpláču, místy jsem byla naštvaná.. ale prostě bylo to boží :D :D i když na romantiku moc nejsem, tak tohle bylo tak krásné, že jsem z toho mimo ještě teď a to jsem tu knihu dočetla včera. Doporučuji.

PeťkaW.
PeťkaW.
08.11.2017 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který opravdu miluju, takže u knihy jsem měla trochu obavy, jestli dostojí mým představám a nebude pro mě zklamáním. Ale naštěstí se tak nestalo. Forma vyprávění je vážně ojedinělá a pro někoho možná trochu zmatkovitá, ale zase vám díky ní ubíhají stránky jedna za druhou a máte možnost nahlédnout "do hlavy" skoro všem postavám a udělat si tak komplexní přehled o jejich motivech, názorech a myšlenkách. Navíc děj obsahuje opravdu velký časový úsek, takže krásně vidíte, jak se vyvíjí jednotlivé vztahy i charaktery - to vám film až tak dobře neumožní. Celkově bych knihu zhodnotila, jako super oddychové dílko, u kterého skvěle vypnete. Ale jen malá rada - nečtěte ji, pokud jste v trochu melancholické náladě, či vztahové krizi, jinak vám z ní bude po dočtení (i přes happyend) trochu smutno ;)

alexijova
alexijova
03.10.2017 4 z 5

Kniha je velmi čtivá po několik prvních stránek, po chvilce se však stane lehce monotónní.
Díky zvolené formě vyprávění-dopisy, emaily, zprávy apod. se ovšem dá přečíst snadno za jedno, dvě odpoledne, i když to tak na první pohled pro velký počet stránek nevypadá-což neznamená, že by knize o pár stránek méně uškodilo.
Pointa a konec jsou samozřejmě jisté už od začátku, ale kniha si na nic jiného než na oddechovou romantiku nehraje a to splňuje dobře.
Jedná se ale o příběh, kde je výjimečně lepší film.

locin
locin
25.09.2017 4 z 5

*Možný Spoiler*
Opravdu to trvalo tolik let než se konečně stalo to co bylo očividné už v počátcích jejich života??
U středu knihy mi přišlo vyprávění krapet zdlouhavé a zbytečné, ale asi vše svůj důvod mělo.
Možná se podívám i na filmové zpracování.. Zvědavost je veliká :)

šneki
šneki
18.09.2017 2 z 5

Jeden z mála případů, kdy se mi více líbil film... Knížka se mi zdála moc natahovaná a k postavám jsem si nemohla udělat žádné citové pouto, kvůli způsobu psaní.

papricka20
papricka20
16.09.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku zbožňuju. Přečetla jsem ji za dva dny a ani nevím jak. Tato knížka mě dostala především tím, jakým stylem je zpracovaná. Celý příběh je vyprávěn pomocí mailů, dopisů, chatování. A moc mě bavilo číst vztahy mezi hlavními hrdiny,kteří se znali od dětství či Rosieninou dcerou a její dospívání, nebo nakonec celkově číst, jak se hrdinové knihy během těch let měnili a co vše prožili. Strašně moc jsem jim fandila, aby se dali dohromady, i když v průběhu let jim život nastražil mnohokrát ,,klacky pod nohy,, . K této knížce se určitě vícekrát vrátím a bude i nadále stálice v mé knihovně.

Ivanule
Ivanule
04.09.2017 5 z 5

Teda ale to se stydím číst knížku 2 roky,2 ROKY!!!NO FUJ,ale jinak ke knížce,sakriš co mi na tom trvalo tak dlouho,knížka se čte úplně krásně,děj ubýhá kouzleně,některé názory jsem slyšela,že nemají rádi knížky formou emailů a dopisů,ale nevím teda mě se to četlo super,je zde krásně zachycen příběh dvou lidí,kteří se znají od školky nebo jak to říct,chodí spolu do školy,až je jednou cesty rozdělí,ale stále si píšou a jsou nejlepšími kamarády,ve skrytu duše se milují,ale vždy se jim do cesty dostane něco,kdy buď jeden ani druhý si to nedokážou říct:)A poslední kapitola...upřímně jsem se u ní rozbrečela,nádherná opravdu nádherná knížka,určitě jsem ji nečetla naposledy!

verushka19
verushka19
31.08.2017 5 z 5

Krásný příběh plný zvratů a lásky. Četla se úplně sama a nevadilo mi, že byla zdlouhavá. Chvíli jsem si musela zvyknout na styl knihy, ale po pár stránkách už to bylo dobré.

hanča34
hanča34
20.08.2017 3 z 5

Rozhodně kniha lepší než film, i když dost dlouhá. Dalo by se to napsat asi ve 300 stránkách.

Macawi
Macawi
15.08.2017 3 z 5

Příliš mi nevyhovoval styl vyprávění přes maily, dopisy a vzkazy. Nějak jsem se nedokázala opravdu začíst, jako bych klouzala jen po povrchu příběhu. Jinak děj byl zajímavý, film z toho udělali móóc pěkný.

kalinkacz
kalinkacz
03.08.2017 1 z 5

Já nikdy nenechávám knihy nedočtené, ale tohle je jedna z milionu, kterou potkal tento osud... Vím, že tu asi není tolik lidí, kteří by se se mnou shodovali v hodnocení, ale kniha mi jednoduše nesedla... Nevím, jestli to je třeba tím, že jsem knihu četla v angličtině a prostě forma emailů mi přišla zmatená, jelikož se v nich přeskakovalo v čase... Film byl skvělý a na základě nadšení z filmu, jsme si pořídila knižní předlohu... Bohužel, zůstanu jen u toho filmu...

Míša.Šnaj
Míša.Šnaj
02.08.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla již podruhé a byla z ní stále stejně ohromená jako předtím. Jednoduše napsané a ještě lépe čitelné, obzvlášť v těchto letních dnech. Prožijete s ní snad všechny možné emoce od smíchu, přes zklamání až jen po nevěřícné zírání. A pak si pustíte film a zjistíte, jak moc by to šlo všechno zjednodušit. To ale nic nemění na tom, jak skvělá tato knížka je, takže doporučuji :)

Danca196
Danca196
01.08.2017 4 z 5

Kniha je psána formou dopisů, mailů a zpráv, což pro některé může být trošku těžkopádné, ale jsou psány celkem vtipně a navíc tak dobře popisují děj, že jsem se od knihy odtrhávala hodně těžko.

15Kate
15Kate
28.07.2017 5 z 5

Kniha se krásně čte i přes (nebo možná právě proto?) netradiční formu psaní. Přečetla jsem jí za tři večery ani nevím jak. Musím ale přiznat, že neschopnost hlavnich hrdinů už konečně skončit spolu, jak to patří, mi chvílemi dost drasala nervy!