S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

barahousko
13.04.2015

knížka se mi líbila, nenáročné pohodové čtení. Přičítám plus stylu psaní - dopisy. Jen se mi zdál příběh velmi podobný knížce od Davida Nichollse - Jeden den, která se mi líbila o trochu víc.

claryssa
11.04.2015 5 z 5

První knížka, o které říkám, že film je lepší:))

Leniiis
02.04.2015 5 z 5

Pěkná knížka. Protože se hezky četla a byla milá, tak mi ani nevadilo, že byla tak obsáhlá a vubec mi nepřišlo, že by ten konec byl nějakej natahovanej. Jako jo, mohli je dát dohromady dřív než až na starý kolena, ale vůbec mi to nijak nevadilo, že to bylo jak to bylo. I styl psaní byl zajímavej a neměla jsem problém se začíst. Určitě stojí za přečtení. A jinak film za mě propadák.

01.04.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Měla jsem jí hrozně rychle přečtenou a hezky mi doplnila film. Po přečtení jsem si uvědomila spousty věcí... Třeba to, jak život hrozně rychle utíká, a že všechna naše rozhodnutí nemusí být správná. Hlavní hrdinka je hrozně fajn, zábavná a bystrá. Líbí se mi tento příběh, kniha je hodně o kamarádství, lásce a rodině :)

01.04.2015 5 z 5

Terka18
31.03.2015

První kniha, kterou jsem nedočetla. Prostě to nešlo, pokoušela jsem se začíst, ale absolutně ne. Tato kniha mi nesedla. Moc jsem se na ni těšila a čekala jsem krásný příběh, ale bylo to pro mě velké zklamání.

BlackFun
17.03.2015 4 z 5

Krásný příběh, který mi ke konci už připadal trošku zbytečně roztahaný, kvůli čemuž odebírám jednu hvězdičku.. Netradičně pojatý styl psaní, což pro mě bylo plus :) Nicméně knížku určitě doporučuju, v průběhu četby jsem měla na tváři neustálý úsměv, takže super :)

tina18
12.03.2015

Skvělá kniha, líbil se mi styl knihy (v dopisech). Obě hlavní postavy jsou sympatické a kniha byla podle mého názoru vtipná. Určitě stojí za přečtení :))

DariDerek
12.03.2015 3 z 5

recenze tady pod záložkou nebo na darameganknihy.blogspot.cz

Viky.Tejralova
12.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha, moc mě bavila! Moc se mi líbilo, jak byla celá kniha napsaný formou dopisů, zpráv a mailů! :-)

11.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha!!
Měla jsem ji hrozně rychle přečtenou. Uvědomila jsem si, jak rychle utíká čas a jak některá rozhodnutí dokáží změnit život. Líbil se mi způsob psaní. Film je také super!

klarinka9974
11.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, ze začátku jsme si zvykala jak je to psané pro mě neznámou formou. Nic se neodehrálo právě ted, ale vzpomínali jsme. Kniha je ale fajn, pro někoho nudné, pro mě zábavné a hlavně jsem se chtěla dočíst konce, jak to vlastně mezi nimi dopadne. U knihy jsme si uvědomila jak ten čas letí, že ještě nedávno jsme byly děti a už jsme dospělý, je to v té knize dost výstižné o tom jak život rychle utíká a my ztrácíme své přátelé, ale taky zažíváme smrt blízkých osob a vychováváme dítě, které nás přeroste dřív než stačíme mrknout. Skvělí příběh o skutečném životě kolem nás. Viděla jsme i film a taky se mi moc líbil :o)

2368
06.03.2015 3 z 5

Ze začátku jsem si moc nemohla zvyknout na neustálé přeskakování mezi postavami v rámci dopisů, e-mailů atd. pak jsem se ale začetla a musím uznat, že si mi rychlé tempo zamlouvalo. První půlku knihy jsem zhltla na posezení, zbytek knihy se ale už docela táhl a dopisy prodlužovaly :-(. I tak si myslím, že stojí za přečtení ikdyž jde spíše o oddychovku.
Myslím si, že filmové zpracování je daleko povedenější. Je pravda, že se do filmu nevešel celý děj knihy, ale to zásadní tam zůstalo :-).

JajaAP
05.03.2015 2 z 5

Tohle bude asi první kniha kde bych věřila tomu, že filmové zpracování bude lepší jak kniha. Vůbec se mi nelíbila forma jakou byla napsána. Jen emaily, dopisy a chat. Vážně? Měla jsem celou dobu pocit, jako by všechno bylo zprostředkované a vzdálené a vůbec mě to nevtáhlo do děje. Když se dělo něco zajímavého tak se o tom dozvíte jako zmínku v nějakém dopise a tu scénu vůbec neprožijete. A to ani nemluvím o tom jak se celý život jen míjí. Příběh dobrý, ale tohle zpracování nic pro mě. :-(

aknicul
04.03.2015 3 z 5

Milá kniha, ale filmové zpracování se mi líbilo více :-) ...

aknelka
27.02.2015 4 z 5

Souhlasím s kvenez, nevšedně napsaná, ze začátku jsem se v komunikaci trochu ztrácela, od půlky bylo těch překážek nějak moc, ke konci už jsem přestala stíhat za jak dlouho /kolik měsíců nebo let/ spolu komunikují emailem, dopisem, telefonicky. Pak najednou šmik po 50 letech konečně se ten správný dopis dostal do správných rukou, poslední dvě stránky že pan pravý přijede....nebo přijel... ale jak dál.......... snad film. Přečíst se dá.

kacka4225
23.02.2015 4 z 5

Na slaďárny tedy moc nejsem, ale díky nedávnému shlédnutí Bridget Jonesové jsem se rozhodla pustit se trochu i do tohohle knižního světa. První jsem viděla trailer na film, a když jsem zjistila, že tam hraje Sam Claflin, okamžitě jsem se rozhodla a koupila knihu. (Nerada vidím film jako první.)
Nejdřív mne zarazilo psaní v dopisech, ale o pár stránek dál jsem si na to zvykla. Knížka je skvěle napsaná, vtipná a často jsem taky uronila slzičku. Zhltla jsem ji během necelých dvou dnů, při kterých jsem u knihy řičela smíchy, brečela jak želva a naštvaně s ní práskala o stůl, to když se jim zase něco nepodařilo. Skvělá knížka i skvělý film. ^^

kvenez
21.02.2015 4 z 5

Opravdu nevšedně napsaná kniha, která měla mou 100% pozornost asi tak do půlky, pak už mě to nekonečné čekání a veškeré možné překážky trochu přestaly bavit. Teď jsem zvědavá na filmové zpracování, jistě je to kniha, která stojí za přečtení a třeba v budoucnu ji opět ráda vytáhnu z poličky.

Bee
18.02.2015 5 z 5

Od autorky jsem četla již PS: Miluju tě a doslova jsem u toho ryčela smíchy - a sem tam uronila slzu, to přiznávám. Proto jsem tuhle knížku rozečítala s vysokým očekáváním, které se splnilo. Styl psaní mi naprosto vyhovoval - už jsem na to v několika knihách narazila a vždycky mě to bavilo, takže na tom nevidím nic špatného. Autorka skvěle pracuje s postavami, i když chvílemi jsem měla sto chutí mlátit hlavou do stolu nebo nejbližšího tvrdého povrchu, protože jim to tak nevycházelo. Neschází tomu humor a zkrátka to má všechno, co má správná kniha mít.
Každopádně už jsem stihla zkouknout i filmovou adaptaci a určitě to doporučuji, i když tam je dost věcí změnených, stojí to za to.

Jablotro
17.02.2015 5 z 5

Já jsem nadšená. Napsat knihu formou dopisů, chatů, e-mailů, no bomba nápad. Zároveň byla kniha neskutečně pravdivá. Ukázka toho, o kolik let člověk může přijít jen proto, že není dost odvážný udělat zásadní krok. A ten konec úzasný. Tím teď nemyslím hrdiny knihy. Moc se mi líbilo to, že si Rosie všechno vytiskla a tím "mohla" vzniknout tato kniha. Záviděla jsem jí. Záviděla jsem jí, jak má spoustu zážitků černé na bílém, slova a myšlenky někoho, s kým už nemůže mluvit. Dnes už moc nefrčí někomu psát. Nevadilo mi, že nebylo přesně vše nalajnované, etapa po etapě. Prostě tak to je, nebyl to deníček, který by psala den po dni. A votom to je :) Už teď vím, že film se mi nebude tak líbit.