S láskou o dětském spánku

S láskou o dětském spánku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394935/bmid_s-laskou-o-detskem-spanku-BT7-394935.jpg 5 114 39

Kniha S láskou o dětském spánku přistupuje k spánku s láskou a s ohledem na individualitu nejen dětí, ale i rodičů a respektuje specifika našeho českého a slovenského prostředí. Provedu vás světem dětského spánku tak, jak ho znám ze svého oboru antropologie a hlavně svého vlastního dlouholetého výzkumu a práci s tisíci rodinami v České republice a na Slovensku.... celý text

vassovka
04.02.2021 4 z 5

Na začátku čtení jsem měla dost smíšené pocity, váhala jsem zda-li knihu vůbec dokončím. Místy mě až rozčilovalo neustálé opakování se termínů. Po přečtení jsem si dost věcí uvědomila a knihu určitě doporučuji přečíst, aniž by maminka měla problém s uspavaním dítěte či nikoliv. Kniha otevře oči maminkám a dodá sebejistoty a nadhledu. Zaujaly mě pasáže o zrcadlení, sebepřijmutí a hlavně kniha klade důraz na uklidnění, zpomalení tempa a užívání si času s miminkem!

enayla
17.01.2021 5 z 5

Kniha mě v podstatě zachránila, když syn přestal akceptovat dudlík a stala jsem se "dudlíkem" pro svého pětiměsíčního syna. Bojovala jsem s uspáváním, nechtěla jsem, neměla jsem večery, jediný čas pro sebe. Přečetla jsem to jedním dechem ve volných chvílích, strašně mě uklidnila a pomohla. Půjčuju jí, kde se dá:)

Anya636
05.01.2021 2 z 5

Tato kniha vůbec nebyla pro mne. Já mám ráda tvrdá data a statistiky. Kniha je plná líbivých klišé a zřejmých frází. Taková slepičí polévka pro mámy. Jedná se o soubor tvrzení a přepisů různých spánkových zvyků a příběhů. Celou knihou se dokola táhne obhajoba přirozeného spánkového cyklu dětí, a jako taková doporučuje smíření se s probouzením dětí. Zároveň až zbytecne často nabádá ke společnému spaní a haní vyplakávací metodu.

Dáma s hrnstjm
01.01.2021 5 z 5

Zhruba ve třetině knihy jsme se zasekla a dál to najednou nešlo. Nemohla jsem se psychicky dostat přes ty různé "spánkové" příběhy dnešních dospělých a hlavně pokyny z příruček pro matky z minulých dob. Byly neskutečně drsné, nebo aspoň pro mě, a bála jsem se, že se budou podobné věci knihou prolínat až do konce. Jenže konec roku se blížil, nechtěla jsem nechat knihu rozečtenou, tak jsem se pustila i do zbytku. Nelituji, je to laskavé a povzbudivé čtení. Skvělá je taky část o dětském spánku a usínání v jiných kulturách a národech, to je určitě dobré vědět, člověku pak ledacos dojde. Je pravda, že se autorka občas v textu opakuje a kniha se tím protahuje, ale není to nic tragického. Více takových knih pro české prostředí!

Turmee
14.12.2020 5 z 5

Kdyby v těhotenské poradně rozdávali tuhle knihu místo směsi zbytečných letáků a vzorečků, zachránili by mnohé matce nervy a kojení.
Přestože je hlavním tématem spánek, autorka se věnuje i kojení, psychologii rodičů a dětí, kulturním zvyklostem, nejistotě rodičů a rozdílnosti dětí. Důležitá fakta jsou ozdrojována, text příjemně plyne, vše je srozumitelné a doplněné o osobní zkušenosti a příběhy ze života mnohých rodičů.
Nejde o návod na to, jak uspat dítě v 7 krocích. Rodiče zde spíše najdou tolik potřebné ujištění, že to dělají dobře a že to jde i bez vyplakání miminka. Nic nového pod sluncem se tam napíše - jen "normální" a sleským rozumem snadno odvoditelné věci. Přesto mám pocit, že přesně toto dnešní rodiče potřebují slyšet.

karol.cadex
09.10.2020 5 z 5

Po přečtení cítím obrovskou vděčnost k autorce a pocit úlevy.
Potřebovala jsem se ujistit, že to se svým miminkem dělám dobře. A že nemusím dělat nic, co mi je nepříjemné nebo s čím se neztotožňuji.
Navíc klobouk dolu před zdroji, tohle je sice svým způsobem velmi kvalitní vědecká publikace, ale psaná mámou pro mámy.

srn.nka
30.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Apeluje na intuici, sounáležitost a podporu žen - bez odsuzování. Líbí se mi, že autorka neodsuzuje, jen nabízí pohled s odstupem. A jako velké plus - velmi dobře odzdrojovaná.

Ryšava
15.07.2020 4 z 5

Kniha mě velmi uklidnila. Každá maminka by si ji měla přečíst. Některé věci se tam hodně opakujou pořád dokola. Měla jsem ji přečtenou během chvilky a utvrdila mě v tom, že si nemám nechat radit od jiných, když to tak necítím.

veronika9761
01.07.2020 5 z 5

Klasika pro detske uspavani a vseobecne pro normalni pristup k detem. Parada.

toulava
31.03.2020 5 z 5

Naprosto báječná kniha psaná s láskou a nadhledem. Spánek dětí "řeší" každá maminka a je na ně snad trilion zbytečných rad. Každé dítě situace a rodina jsou jiní a autorka proto má pochopení. Doporučuji jako povinnou četbu pro všechny maminky.

Pouli
31.01.2020 5 z 5

Jsem nadsena, dozvedela jsem se spoustu zajimaveho a spoustu veci pochopila. V mnoha situacich jsem se poznala. Ted to musim vyzkouset se svym ditetem, ale citim, ze by to mohlo fungovat.
Kniha neobsahuje zase tolik navodu, jak dite uspat, ale opravdu provede ctenare spankem deti a vysvetli, proc se dite chova, jak se chova a proc na neho to ci ono funguje a nefunguje. A musim rict, ze se mi to hezky cetlo, byt autorka neco zbytecne opakuje, neni to rusive. Mam z knihy takovy prijemny pocit, jako by me nekdo pohladil.

Romanka89
23.01.2020 5 z 5

Velmi vystihující název knihy. Úžasná kniha, která mi dala vnitřní klid a sílu, že ten spánek zvládneme. Kniha plná spousty uvědomění, napříkad jak nás děti zrcadlí - když maminka bude v klidu, tak i dítě bude s klidem a lépe usínat. Zajímavý je na začátku pohled na to, jaký význam spánku dávají růžné kultury a země, takže neexistuje vlastně normální a nenormální spánek, pro každého je to něco jiného. Jsem ráda, že jsem si vybrala cestu kontaktního rodičovství a tahle kniha mi velmi pomohla. Doporučuji všem rodičům.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, která vás zaujala svým názvem.

Dagros
18.10.2019 5 z 5

Úžasná knížka, jejíž přečtení určitě doporučuji každé mamince, co má malé děti nebo je v očekávání! :))

Edeltruda
24.09.2019 4 z 5

Název knihy je naprosto pravdivý, autorka popisuje dětský spánek a jeho odlišnosti s velkým porozuměním a pochopením, na které jsme my obyvatelé západního civilizovaného světa už často zapomněli. Knížka může být vekou oporou všem, kteří se rozhodli jít cestou kontaktního rodičovství a potýkají se s nepochopení okolí. Na druhou stranu zůstává jen v obecné rovině. Pokud jste v situaci, když už vás nevyzpytatelnost spánku vaší ratolesti příliš vyčerpává nebo ho potřebujete lépe sladit s chodem dnešního světa a každodenních povinností a potřebujete tipy, rady a doporučení, jak s láskou ale přeci jen trochu pozměnit uspávací rituály, musíte se poohlédnout po jiné knize (např. Klidné spaní a ukládání, která je též napsána autorkou vyznávající kontaktní rodičovství).

Stekl
28.07.2019 5 z 5

Výborná kniha, která člověku opravdu pomůže! Děkuju...

BáraLind.
22.06.2019 4 z 5

Možná kdyby byla o něco kratší, byla by čtivější. Ale velice si cením konkrétních příběhů maminek/rodin, velice inspirující.

makarena
20.05.2019 5 z 5

Citlivě napsaná kniha, bez zbytečných, stresujících (a nefungujících) rad. Najdete v ní zkušenosti autorky a jejích klientů, nejčastější dotazy a problémy, které (nejen) ohledně spánku rodiče řeší . Doporučuji každému, kdo hledá cestu k lepšímu porozumění miminku, podporu svojí intuice navzdory dnešní době a pochopení.

7barevduhy
12.03.2019

Nejlepší kniha o dětském spánku, kterou podle mě můžete na českém trhu najít. Reflektuje přirozený vývoj a charakter dětského spánku. Nastiňuje spací zvyklosti jiných kultur, čímž potírá, co je vlastně "normální" spánek. Doporučuji přečíst všem rodičům, kteří se domnívají, že jejich dítě má problém se spaním/uspáváním. Mně strašně pomohla.

Eva88
24.12.2018 5 z 5

Taková KPZ pro nevyspané rodiče. :-) Líbí se mi příběhy rodičů, srovnávání zvyklostí spánku z více zemí a z různých generací. Ale hlavně se mi líbí, že autorka dodává sebedůvěru v rodiče. Že je v pořádku jednat intuitivně a nejdůležitější je, aby byla v pohodě maminka a dítě, ne mudrlanti v okolí. Nosit, mazlit, kojit, společně spát, prostě zahrnovat láskou. Trpělivost, vše má svůj čas. Paní Medvecová moc milá paní a je vidět, že spánkem opravdu žije. :-)