S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1081 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

Marfuška89
08.08.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha. Pravda, asi jsem to četla, pro mě, v blbém období. Četla jsem to asi 4 týdny.
Jasmine úplně miluji a vlastně i Ivana. I když je prkně namyšlený.
Toho jejího tátu bych nafackovala.

Lucika002
03.08.2022 5 z 5

Kniha mi doma ležela několik měsíců a stále jsem měla problém se do ní pustit. Ze začátku čtení jsem si hrála s myšlenkou, že ji odložím, protože na můj vkus se to vleklo až moc pomalu. Jenže to by byla opravdu velká chyba. Nakonec mě vtáhla tak, že jsem ji měla během dvou dnů přečtenou. Mariana píše knihy, u kterých se vždy pořádně pobavím (jedny z nejlepších slovních přestřelek) a vyryjí se hluboko do paměti!

zaandulee
31.07.2022 5 z 5

Další kniha od jedné z mých nejoblíbenějších autorek, která je úžasná. Marianě Zapatě se neříká královna pomalé romantiky jen tak pro nic za nic. Její knihy se čtou téměř samy, všude je příjemná romantická atmosféra, skvělé postavy i prostředí.

V této knize tomu není jinak. Máme tady prostředí krasobruslení, které se mi velmi líbilo, je zvykem, že autorka píše o sportovním prostředí či nějakém koníčku - zpěv. Spoilerem určitě není romantická linka, kde se z nepřátel stávají přátelé a později něco více.

S vývojem vztahu hlavních hrdinů jsem spokojená, autorka skvěle vystihuje jejich charaktery, problémy, s kterými zápasí a celkově jejich životy. DOPORUČUJI!! (všechny její knihy)

zaba335
24.07.2022 5 z 5

Mezi láskou a nenávisti je pouze tenká vrstva ledu
Ze začátku se mi kniha zdála trošku otravná, protože zde byly časté nadávky, občas mi přišly i přehnané. Myslím, že ve skutečnosti by z takové velké nenávisti do takové lásky nikdo nešel. Vím, že to je fikce, ale úplně mi to tam ze začátku nesedělo.
Postavy Ivana a Jasmine byly úžasné.
Oba dva byli moc silní a proto se k sobě tolik hodili.
Ostatní postavy do příběhu skvěle padly a vzájemně se perfektně doplňovaly.
O spisovatelském umu Zapaty není třeba hovořit.
Hodněkrát jsem se zasmála a odpočinula si.
Kvalitní slow burn jak vyšitá.

havrmoni
16.07.2022 5 z 5

Tuhle autorku jsem objevila teprve nedávno a už jsem přečetla co je tady k mání v čj a potřebuji více. :) Další příjemné čtení. Moc se mi příběh Jasmine a Ivana líbil.

mončičák42
12.07.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh nám vykresluje krasobruslařské prostředí a jednoznačně ukazuje, co obnáší profesionální sport. Vadilo mi přílišné užívání vulgarismů, které se k té eleganci na bruslích vůbec nehodilo. Přínosem je i pečlivý popis rodinných vztahů a jejich vliv na výkon sportovce. Přestože má kniha hodně stran a příběh plyne pomalu, najednou byl konec a mně nezbývá nic jiného, než se se sympatickou dvojicí rozloučit.

Artep071
02.07.2022 4 z 5

Skvělý příběh .. mělo to vše , vtip, ironii, sarkasmus, napětí, slzičky i romantiku .. moc dobře se kniha četla ..doporučuji

IrennCasman
29.06.2022 5 z 5

Já absolutně nemám slov. Jo, přesně tak moc úžasná pro mě kniha byla. Vždycky jsem ujížděla na filmech o krasobruslení. Viděla jsem snad všechny, které existují. A tahle kniha? To je láska. Absolutní. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Hlavní postavy mi skvěle seděly. A ten sarkasmus a neustálé slovní přestřelky. To bylo tak moc boží. Prosím, více takových knih!

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Tak Mariana Zapata se stala oficiálně mojí oblíbenou autorkou :-) Miluju knihy ze sportovního prostředí. Knihu S láskou, Lukov jsem četla jako první a musela jsem si následně koupit i její další knihy. Navíc jsem nadšená, jak se vztah mezi hlavními hrdiny pomalu rozvíjel do přátelství a poté lásky. Je to osvěžující oproti erotickým románům, kde se jde hned na věc :-) Kniha je pohodová, romantická, humorná - pokud chcete vypnout a jen si užívat milý příběh, je to to pravé, ale z knihy jsem i dost odnesla. Bylo úžasné číst o disciplíně obou hrdinů a také pro mě motivující, začít se sebou něco dělat :D Ke knize se určitě vrátím opakovaně, nemůžu na oba hrdiny přestat myslet :-)

MAU256
21.06.2022 5 z 5

Krásně romantický příběh z krasobruslařského prostředí, bavil mne hned od začátku. Autorka píše krásně čtivě. Jasmin byla neuvěřitelná, brala bych část jí, tu, která se nikdy nevzdává. A Ivan, kdo jiný by k ní patřil, než ten nejlepší? :-)

"Jsi nemožná," zašeptal mi a jeho dech mě pošimral na tváři. Sotva jsem zadržela úsměv. "Ty jsi ještě nemožnější," odsekla jsem šeptem.

Pro romantické dušičky mohu jen doporučit.

Natalie159
19.06.2022 5 z 5

S láskou, Lukov patří k mým nejoblíbenějším romantickým knížkám. Líbí se mi tématika krasobruslení

HermanekB
18.06.2022 5 z 5

No, takže. Romantiku čtu většinou, když mám spoustu práce a nemám potřebu řešit složitou problematiku ve fantasy knihách. Od této knihy jsem neměla žádná očekávání, protože ta nemám nikdy od slaďáků. Není to tím, že by byly špatně napsané, jenom to není zrovna můj žánr, na romantiku musím mít prostě chuť. Většinou mě totiž moc nenadchnou, ale zároveň neurazí.
Ve skutečnosti byla tato kniha velkým překvapením. Takhle dobře jsem se snad u romantiky nebavila. Bylo to zábavné, pomalé a... laskavé? Tahle knížka měla v sobě něco navíc. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, sice mě občas štvala, ale obě máme něco společného. Nesnáším sporty a to celkově, prostě mi to nejde a nemám motivaci ani touhu se v nich zlepšovat. Ale na tom vůbec nezáleží, obě máme v sobě stejnou touhu zlepšovat se a jít si za svým cílem a tvrdě dřeme. A proto se podle mě s ní dokáže vtělit téměř každý bez ohledu na jeho záliby. A proto jsem si ji oblíbila.
A Ivan? tak toho jsem taky zbožňovala. Nebyl to totiž ten typ chlapa, kvůli kterému se musí hlavní hrdinka měnit a přizpůsobit se jeho potřebám. Ne, Lukov je ten typ muže, co při vás bude stát a podporovat, zatímco vy se budete snažit zlepšit k obrazu svému. A tohle je podle mě ten nejlepší druh vztahu.
Jinak děj byl zajímavý, nepotřebujete být profesionál přes sporty, abyste pochopili, o co jde. A kniha není převážně o sportu, ale o životní cestě hlavních postav. Bylo to zábavné a pokaždé se něco dělo, i když se se to na první pohled nezdálo. Tahle kniha se prostě povedla.

Kniha mě mile překvapila, opravdu jsem nečekala, že si ji tolik oblíbím. Dávám pět hvězd *****.

Lacie
15.06.2022 5 z 5

Jas a Ivan – další prima příběh, musím ale říct, že Jas mi trochu lezla na nervy, jak byla labilní. Chvíli vzteklá jako čert, pak ubulená a samá sebelítost. Ivan to vyrovnával a zachraňoval. Hodnotím tak na úrovni Kultiho, nejlepší tedy Srdcem proti zdi, pak Kulti a Lukov a vzadu pajdá Rytmus.

May
20.05.2022 4 z 5

Nejsem sportovec a nikdy jsem nebyla, takže kniha není úplně můj šálek kávy.... Obdivuji sportovce a jejich odhodlání, vůli a nadšení, ale nedokážu se do něj vcítit a plně si tak knihu užít. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy, ale za překvapení, které mi "připravil Ivan" v druhé polovině knihy dávám o hvězdu víc .... Víc neřeknu, byla by strašná škoda to "vykecat" :)

Sansli
01.05.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si prostě musela přečíst a důvod je jednoduchý. No řekněte, kolik znáte knih z prostředí krasobruslení? Filmů je spousta. Nějaký ten seriál se také najde. Ale přímo kniha? Takže když jsem ji našla, byla to jasná volba. I kdyby mě to mělo zklamat, tohle si prostě přečtu. A víte co? Nestalo se. Kniha je přesně taková, jak jsem očekávala a četla se až neskutečně dobře.
Překvapilo mě, že hlavní postavy jsou trochu starší (je jim přes dvacet, což je mnohem lepší) a opravdu nebylo těžké si je oblíbit. Ty jejich hádky a nadávky mi sice občas přišly tak trochu nedospělé, ale bez nich by to prostě nebylo ono. A když nad tím tak přemýšlím, i se mi to k nim hodilo. Skvělý byl také pohled do zákulisí tohoto sportu - tréninky, rozhovory, focení... a samozřejmě i rodinné vztahy.
Všechno, co jsem očekávala, jsem dostala a navíc jako bonus i závěrečný epilog. Ale to už neprozradím. Přečtěte si to:):)

jitka_dankova
21.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pomalý příběh o vztahu dvou lidí, kteří se nejdřív nesnášejí, ale postupně je stejný cíl dá dohromady. Oba jsou "starší" (no, není jim "náct"), nicméně jsem celou dobu měla pocit, jako bych četla o dvou puberťácích, chovali se poněkud nedospěle. Díky tomu ale bylo vlastně to postupné sbližování celkem milé, až někdy vtipné. Celé to pozadí plné dřiny kvůli krasobruslení pro mne bylo nové a se zaujetím jsem četla, co to znamená krasobruslit ve dvojici a co vše je potřeba dělat pro popularitu apod. Zároveň se to promítalo s roztomilými situacemi s rodinou (rodinné večeře, hlídání dětí, lék na nemoc od maminky Ivana). I když mi styl psaní Mariany Zapata obvykle vůbec nesedí a její postavy v jiných knihách vůbec nemám ráda, tak toto je jediný příběh, který si od ní překvapivě ráda přečtu i vícekrát. Naprosto ale chápu, že to nesedne každému - přecejen jsou tam momenty, kdy si člověk říká, jak může být hlavní hrdinka tak natvrdlá a nebo hlavní hrdina tak zvláštně střelený. No a závěrečný sex rozprostřený na několik dlouhých stránek byl krapet v rozporu s tím, jak minimum intimity bylo předtím v celé knize a jak skoupá na to autorka byla. Překvapilo mne to. Ale celkový dojem z knihy je ten, že je to nakonec milý příběh a navíc má krásný epilog po letech.

Jenny46
16.04.2022 4 z 5

Mám ráda krasobruslení, proto mě kniha lákala už delší dobu.
Příjemná změna, sportovní romantika i docela zábavná oddechovka. Styl psaní mi seděl a ráda si postupně přečtu další knihy...

girdi
11.04.2022 5 z 5

Jako malá jsem si zamilovala film Ledové ostří, takže asi nikoho, kdo ho zná, nepřekvapí, že tahle knížka byla pro mě jasná pětihvězda :-) Zapata je očividně mistryně slow-burn romancí a teda ten hate love příběh byl vážně cool. Moc se mi líbilo i zpracovaní rodinných vztahů a zejména teda ty nedořešené problémy s otcem - ty mě dostaly - přiznávám, že i slza ukápla. Takže krasobruslení TOP, hrdinové uvěřitelní a super humor i romantická linka. Zapatu jsem rozhodně nečetla naposled!

ElInWonderland
02.04.2022 4 z 5

Na rozdíl od Kulti byla kniha někdy až moc dramatická a hlavní hrdina mi byl sympatičtější než hlavní hrdinka. Ale sportovní prostředí autorce prostě jde.

katallinka
01.04.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha od Zapaty. Knížku jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že bude moc dlouhá a teď… bych chtěla dalších aspoň 200 stran, protože mi připadala krátká. Velmi příjemné prostředí, sympatické postavy a naprosto jedinečný a dokonalý humor, který autorka do svých knížek přidává. Nemůžu se dočkat její další knížky.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986