S láskou, Eloise

S láskou, Eloise https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478026/bmid_s-laskou-eloise-7rg-478026.jpg 4 943 140

Ovdovělý sir Phillip potřebuje matku pro své děti a nejvhodnější mu připadá Eloise Bridgertonová. Domnívá se totiž, že je to prostá nenáročná dívka, a protože je v devětadvaceti letech stará panna, nejspíš jen zoufale čeká na nabídku k sňatku. Žena, která se objeví na jeho prahu, mu však vyrazí dech. Je nejenom krásná, ale také sebejistá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, sir Phillip netouží po ničem jiném než ji políbit. To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love , 2003

janka2000
18.04.2022 4 z 5

Pátý díl série o rodině Bridgentonových. Tentokrát o nejlepší postavě ze seriálu, která ale neměla až tak napínavý a dobrodružný příběh. Eloise uteče v noci už jako stará pana k muži, kterého si asi chce vzít, ale zjistí, že má dvojčata. Mile zábavný díl.

Mivalka75
12.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Moc nechápu, proč musel být tento díl, (oproti předchozím) tak rozsáhlý, že je psán na 317 stran - podle mne minimálně sto z nich, je zbytečně navíc..
Nejvíc mi tam chyběla byť jen jednou či dvěma větami zmíněná zmínka o tom, jak se Eloise dozvěděla, že její nejlepší kamarádka Penelope byla celou dobu lady Whistledown.. Autorka to tam totálně zazdila.. Už se nedivím, že to v seriálu upravili podle svého a odhalili ji právě před Eloise mnohem dříve a s takovou dramatičností - je to mnohem lepší a dává to prostor k dalšímu vývoji mezi těmito dvěma blízkými přítelkyněmi, vzhledem k tomu, co vše za celou tu dobu ve svých článcích Penelope napsala o všech blízkých Eloise..

Ajuszka
07.04.2022 5 z 5

Kdo by nemiloval Bridgertonovy? Já určitě:)
Mám za sebou pátou knihu, tentokrát o Eloise. Jelikož jsem viděla seriál, velmi ráda si k těmto knižním postavám přiřazuji obličeje ze seriálu a musím říct, že v případě Eloise mi šlo velmi těžko uvěřit celému tomu příběhu. Eloise, jakou ji znám ze seriálu, se docela liší od knižní Eloise. Nicméně, její příběh byl úchvatný a knihu jsem, stejně jako předchozí, přečetla téměř na jeden zátah.

misatrix
02.04.2022 odpad!

Nechapu co ma byt na vztahu Eloise a Phillipa romanticke. Eloise se chova jako kaca, hlavne tim jak Phillipa ospravedlnuje a ze v tom vztahu zustava a Phillip? Naprosty narcista, ktery sere na svoje deti, prehlizel deprese prvni zeny a mentalne sukanuje Eloise... Tohle neni romantika, to je hnus. Zatim vsechny knihy, co jsem od teto autorky cetla, jsou problemove. Ale toto je pro me za hranou unosnosti. Eloise by si zaslouzila dalsi knihu, kde by dostala sve "stastne az na veky".

Pedruska01
02.03.2022 5 z 5

Nedalo mi to a ačkoliv jsem si myslela, že si dám pauzu, zazdila jsem ji. Nemůžu si pomoci, pořád mě to baví a chci si o každém sourozenci Bridgertonových přečíst jeho příběh. Autorka si stále velmi úspěšně udržuje tempo a příjemný styl, který je hodně čtivý. I její další příběh, již pátý v řadě bych velmi povedený.
Hlavní hrdinkou byla slečna Eloise Bridgertonová, která ve svým osmadvaceti nebyla ještě provdaná, ačkoliv nabídky dostala. Eloise byla dost živá, co se týče komunikace, ale nepřišlo mi to zase nějak přes čáru. Dokázala jsem si ji oblíbit a dokázala mě také překvapit svým náhlým nápadem odcestovat. Přeci jenom to v té době bylo za těch podmínek dost nevhodné i nebezpečné. Musela jsem ji ale držet palce. Rozhodně to neměla jednoduché, jelikož ji nečekal jen tvrdý oříšek v podobě Sira, ale i jeho dvou dětí. O to ten příběh byl zajímavější a dosud neobvyklý. Byla jsem ráda, že si děti získala a vlastně i toho chlapa. Ačkoliv to nevypadalo v jednu chvíli dobře, protože místo toho, aby zjistila, co chtěla, byla do sňatku lehkým násilím vtažena.
Druhý hlavní hrdina sir Phillip se pro mnohé mohl zdát jako hrozný člověk, ale nebyl. Měla jsem pro něj pochopení, neprožil vůbec pěkný život - dětství a jeho krutý otec, poslání, které na něj padlo, ačkoliv byl druhorozený a nakonec nešťastné manželství s dvěma dětmi, se kterými si nevěděl rady. Byl to jen muž. A potkalo ho dost zlého na jednoho člověka, kterému je jen třicet. Bylo mi ho líto a každou další informací jsem si ho oblíbila vždy o něco víc. Byl silný, i když nejraději utíkal a schoval se ve svém skleníku. Ničím se pořádně neprovinil, jen s tím, co měl před sebou neuměl pracovat. Dost věcí mě mrzelo, protože si je nezasloužil, ale nakonec jsem byla hrozně ráda, že to všechno dopadlo tak dobře a on k tomu vykročil. A jak se zdálo, tak tou správnou cestou.
Nikdo není dokonalý a každý se učí. Proto ti dva se snažili. Mohli si dovolit své nálady či dohady, ale vždy se zachovali, tak jak nakonec měli. Bylo to o poznání se, a to nejde hned. Myslím, že si sedli, a to velmi dobře. Byla jsem za ně moc ráda, protože především Phillip si to zasloužil.
Příběh se mi líbil, bylo to uvěřitelné, reálné, byť místy kruté a ošklivé. Cítila jsem v tom emoce, od hlavních postav i těch dětí. Všem něco scházelo a po něčem toužili. A nakonec to i dostali. Ze smutného příběhu šťastný. Líbil se mi ten nápad, ač odvážný. Líbilo se mi, jak tu bylo opět vykreslena síla rodiny Bridgertonů, především, když si čtyři bratři dojeli pro svou sestru. A i po té, co spolu trávili čas. Colin mě opět pobavil svým neukojitelným hladem.
Četlo se to skvěle, bavila jsem se, romantická duše dostala svou dávku. Zbývá mi poslední díl, který mám k dispozici, i když bych byla ráda, kdybych měla všechny po kupě. Snad již brzy! Každopádně na ten "poslední", šestý se těším, protože tam se setkám s další Bridgertonovou, o které zatím nebylo nic řečeno, aby měl čtenář obrázek, byť malý. Přijde mi to dost zvláštní, vzhledem k tomu, že v průběhů minulých příběhů člověk tušil, co je ten dotyčný bratr či sestra, co tam lehce vystupovali, zač. Ale proč ne, třeba budu o to víc překvapena. Toto doporučím, za mě velmi dobrý díl a hodnotím plným počtem. :)

Canney
20.02.2022 3 z 5

Abych byla upřímná, tak po těch negativních recenzích co jsem četla, jsem si myslela, že S láskou Eloise bude mnohem horší. Je to problematická knížka? To rozhodně! Ale to je celá tahle série (alespoň těch 5 dílů co jsem zatím přečetla).

Phillip není nejlepší hlavní hrdina - je plný vzteku, během hádky se prostě otočí a odejde, svým dětem se výhýbá jako kříži (a to i v případě, kdy ho děti požádají aby s nimi strávil odpoledne) a to jak mluví s Eloise je prostě hrozný (několikrát jí řekl, že moc mluví a mohla by se naučit zavřít pusu). Chápu, že jeho dětství bylo zlé a přechozí manželství nebylo zrovna šťastné, ale to jak se po většinu času choval bylo hrozné.
Co se týče Eloise, tak jsem si sériálovou a knižní Eloise musela v hlavně pořádně oddělit, protože se jedná o naprosto jiné postavy.

Tak trochu jsem si myslela, že dopisy v téhle knize budou hrát podstatně větší roli a to alespoň ze začátku. Bohužel za první kapitulu se nedostali. Dopisu bylo dohromady 6 v průběhu 1 roku co si dopisovali.

Jako vždy musím napsat, že je to velice čtivá kniha a zpočátku mi chování hlavního hrdiny nevadilo (nebo alespoň ne tolik - zlomilo se to až tak ve 65% knihy, kdy incidentů začalo narůstat). Nejlepší scéna téhle knihy představovala bratry Bridgeronovi, kteří zjistili, kde se Eloise nachází a šli si pro ni. Čtení této scény jsem si nesmírně užívala.

Aaron Lewis
13.02.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoct, baví mě zatím všechny díly. Tohle bylo příjemně jiné, především tím, že Eloise je trochu jiná, což bylo určitě dobře. Jejich namlouvání bylo velmi úsměvné a když přijeli všichni čtyři Bridgertonovi bratři, no tomu se nedalo odolat:). Opravdu mají krásnou rodinu.

Že měl už Phillip děti, jeho mrtvá žena, je opravdu fajn, že to nebylo jak přes kopírák s ostaními příběhy, každý je trochu jiný. A hlavně Eloise:). Jinak, můj nejoblíbenější Bridgerton je (překvapivě a hned po nepřekvapivě Anthonym) asi Violet… ta ženská je úžasná.

avalonek
13.02.2022 5 z 5

Tak tohle,tohle bylo naprosto a úplně úžasné.Elois jsem měla moc ráda celou dobu co jsem četla příběhy o její rodině a těšila jsem se na její příběh a můžu říct,že jsem ani nečekala,že to bude takové.Vřele doporučuji pro romantické duše, krása..

animovanej medv
31.01.2022 5 z 5

Přečteno během jediného dne.

Vlastně ani nevím, proč mě to tam bavilo, ale nemohla jsem se ubránit. Asi to byla knížka, kterou jsem zrovna potřebovala a byl to krásný zážitek.

A jako obvykle, líbí se mi, že příběhy Bridgetonovych nekončí svatbou a zvoláním "a žili spolu šťastně až do smrti", ale že se autorka přiznává k tomu, že se má manželství musí pracovat a šťastné manželství není bez práce.

girdi
27.01.2022 3 z 5

Přečetla jsem rychle (nedostatek čtivosti se žádné knize ze série zatím nedá vyčítat) a byla jsem z toho trochu rozpačitá, takže jsem hodnocení odkládala. Nebylo to úplně špatné, ale prostě to nebylo ono. Přišlo mi, že hodně situací bylo moc vyhrocených a hlavně málo uvěřitelných. Eloise mám ráda a asi jsem si pro ni přála něco jiného. Každopádně stále prima oddechovka a opět jako bonus kus psychologie spojeného s vážnějším tématem, což chválím. Jen ta "romantická linka" mi tu nějak nesedla, což je u tohoto typu literatury kámen úrazu ;-)

mina_harker
18.01.2022 3 z 5

Tato kniha je ze série o Bridgertonových třetí, kterou jsem četla. Nejdřív mi přišla hodně slibná, ale nějak jsem si nemohla Phillipa úplně oblíbit.

EleaMcKey
27.12.2021 2 z 5

Tak nevím, Eloise je skvělá, Phillip ale na druhou stranu je strašně divnej a vůbec mi k sobě neseděj. Trochu mi to sebralo chuť číst další díl, ale ještě dám Bridgertonům šanci. Beztak bych neměla klid, kdybych sérii nedokončila, snad ten zbytek neprotrpim. O chlup lepší než díl o Sophie a Benedictovi, ale vážně jen o chlup.

Termaap
26.12.2021 4 z 5

První díl Bridgertonovych jsem přečetla ze zvědavosti kvůli tak obrovské popularitě. A ačkoli se nemohu ubránit pocitu, ze tento typ literatury mi toho asi moc nepředá, čtení mě baví. Všechny Bridgertonovi jsem si zamilovala (což ještě umocnilo zhlédnutí seriálu) a s očekáváním vyhlížím další díly. Příběhy jednotlivých sourozenců jsou si vlastně dost podobné a přesto má myslím každý ten svůj oblíbený. Mne se nejvíc líbila kniha věnovaná Anthonymu, ale žádná mě vyloženě nezklamala. Celá série mi přináší přesně to, co od ní očekávám; oddechové čtení. Je to taková jednohubka, kterou prokládám knihy s vážnějším tématem a kupodivu ani s pátým dílem neklesá má radost ze čtení.

terezarath
17.12.2021 5 z 5

Na příběh z pohledu Eloise jsem se neskutečně těšila. Její seriálové ztvárnění je perfektní, takže jsem se těšila i na knižní verzi. Nezklamala. Možná trochu méně drzá, ale stále sebevědomá. Eloise byla skvělá. To se ale úplně nedá tvrdit o jejím manželovi. Pardon, ale takhle toxického chlapa jsem nečekala. Jeho výmluvy, jeho chování k dětem (může ho omlouvat, jak se mu zachce, pořád to byl otec = parchant). Ale co bylo za mě nejhorší? To, že pokud je on nadšený z toho, že mají jeho děti matku a on má po x letech sex, musí to přeci ke štěstí stačit i jeho ženě. A nezlobte se na mě, ale když se celou knihu choval jako šovinistický parchant, nevyžehlí si to pěti stránkami slušného vychování vůči ženám.

katallinka
05.12.2021 4 z 5

Na Eloise jsem se těšila nejvíc. Příběh byl povedený, četl se pěkně, ale nemůžu si poct … čekala jsem pro ni něco lepšího.

Luccinda
04.12.2021 5 z 5

Po docela velkém zklamání z předchozího dílu jsem si říkala, že zbytek série už asi půjde kvalitou hodně dolů a vlastně jsem ani nečekala, že by mě Bridgertonovi mohli opět bavit tak jako na začátku. Ale s pátým dílem je opět všechno jinak. Tohle bylo skvělé! Autorce se pro jednou podařilo nekopírovat samu sebe a tak po knihách, které v podstatě všechny postupovaly podle stejného scénáře, akorát s jinými postavami, přichází příběh, který je úplně jiný než ty předchozí.

Tohle jsou prostě staří dobří Bridgertonovi. Od příběhu Eloise a Phillipa jsem se nedokázala odtrhnout a ačkoliv mi ani jeden z nich na začátku nebyl příliš sympatický, brzy jsem si je oba zamilovala. Vývoj jejich vztahu byl dobře vykreslený, líbilo se mi ale i praktické smýšlení obou postav, které pravděpodobně odpovídalo tomu, co bylo v té době běžné. Vůbec mi tenhle příběh přišel jako nejrealističtější ze všech. Když vezmu v potaz všechno tohle, dělá to z knížky jeden z nejlepších dílů z celé série.

Medasek
03.12.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale už se mi to nelíbilo tolik jako předchozí díly.

Nattali.ka
02.12.2021 3 z 5

Tuto knihu hodnotím o trošku lépe než předchozí, ale první 3 díly se mi asi líbily víc. Tento díl měl větší spád než ten předchozí, příběh zajímavější, čtivější a chytlavější, ale konec - náhlá proměny vášně v lásku po 1 týdnu - mi přišel trošku přeslazený a proměna (vztah k dětem) hlavního hrdiny během tak krátké chvíle na mě působila trošku nereálně. Dala bych 3,5 hvězdy, tedy napůl mezi předchozím dílem a prvními třemi.

Andynka
26.11.2021 5 z 5

Juchuu a jsme zase zpět.
Po minulém díle, kdy jsem byla celkem zklamaná, jsem si říkala, že už to asi půjde z kopce se zbytkem série. Ale to jsem se teda spletla !
Tohle byl totiž tak super díl!
Eloise mě nikdy moc neoslovila, ale když dostala svůj prostor , oblíbila jsem si ji stejně, jako zbytek rodiny.
Celkově mě tenhle díl hodně bavil. Byl jiný.... nápaditý...i když nevím, jestli se to dá psát u tak jednoduchého romantického příběhu, který v jakékoliv podobě dopadne stejně.
Ale musím to napsat. Bylo to spontánnější , ale zároveň docela dobře naplánované. :)

Ivusak7
25.11.2021 3 z 5

Zatím nejslabší ze všech dílů, ale stejně se mi líbil , čekala jsem nějakou zápletku, ale aspoň, že se z Elois nestala stará panna. Na konci se mi velmi líbilo, jak pojmenovala svého potomka