S láskou, Eloise

S láskou, Eloise https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478026/bmid_s-laskou-eloise-7rg-478026.jpg 4 943 140

Ovdovělý sir Phillip potřebuje matku pro své děti a nejvhodnější mu připadá Eloise Bridgertonová. Domnívá se totiž, že je to prostá nenáročná dívka, a protože je v devětadvaceti letech stará panna, nejspíš jen zoufale čeká na nabídku k sňatku. Žena, která se objeví na jeho prahu, mu však vyrazí dech. Je nejenom krásná, ale také sebejistá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, sir Phillip netouží po ničem jiném než ji políbit. To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love , 2003

Sarka14
07.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Jestli můžeme něco v celé sérii vyzdvihnout tak to, že každý příběh je trošku jiný. Příběh Eloise mě trošku zklamal. I když nakonec to nebylo tak zlé, jak to ze začátku vypadalo. Co můžeme dát jaké velké plus autorům seriálu je to, že museli znát všechny díly celé série, když se pouštěli do natáčení. Protože postavu Mariny už jsme v seriálu viděli. Možná trochu smutné je to, že se víc těším na filmové zpracování, než to knižní. Což se mi nestává příliš často. Nicméně mám v úmyslu celou sérii dočíst.

Katka_Malfoy
05.08.2022 3 z 5

Další díl a zatím největší zklamání. Žádná láska! Jen si rok psali dopisy, což uběhne během jedné kapitoly. On jí naznačí možný sňatek, Eloise je "stará panna" a tak prostě řekne jo a kvůli skandálu se vezmou. A ani to nebyl velký skandál. Od Eloise jsem čekala víc. Ne jen botanika.

Všechnu naději dávám seriálu.

Angie.D
05.08.2022 4 z 5

Po tom sklamaní akým bola štvrtá časť som sa obávala pustiť do ďalšej. Bála som sa, že to pôjde ďalej dolu vodou a aj kvôli tomu, že už tu nebude to tajomno okolo Lady Whistledown.
Ale knižka ma pozitívne prekvapila, bola oveľa lepšia ako predošlá, z hlavných postáv mi ani jedna nevadila, ich správanie bolo realistické, uveriteľné, s veľa ľudskými chybami a i napriek tomu (alebo práve vďaka tomu?) ma ich príbeh bavil a fandila som im :)
Knižná Eloise mi je oveľa viac sympatická ako tá seriálová.
Na začiatku každej kapitoly nás namiesto stĺpčeka lady W. čaká úryvok z listu Eloise pre niekoho z jej blízkych, čo mi príde ako dobrá náhrada.

Zuzi04
23.07.2022 4 z 5

Ale jo, nakonec to za to stálo. Trošku jsem se vyděsila v první půlce, kde mi Phillip moc nesedl, ale jakmile se na scéně objevili bratři Bridgertonovi, už se vše zase vrátilo do těch dobrých starých kolejí.
Druhá polovina už pak obsahovala všechno, co na Bridgertonech miluju: rodinné diskuze, romantiku, humor a emoce. Phillip se pochlapil a stal se mým oblíbencem.
Knižní Eloise sice nebyla přesně jako seriálová Eloise, již absolutně zbožňuji, ale i tak knižní Eloise nezklamala.
Každopádně si dám asi chvilku pauzu a než se vrhnu na šestý díl, zkusím sérii Rokesby.

knihomolka27
20.07.2022 5 z 5

(SPOILER) I přes opravdu velké očekávání, jsem nakonec nebyla zklamaná. Přiznávám, že jsem asi čekala, že Eloisin příběh bude trochu o něčem jiném.....ale to co autorka napsala bylo prostě krásné. Mělo to zase jinou atmosféru než ostatní díly...přišlo mi to i takové trochu dospělejší než ty první díly....asi to bylo tím, že se tam dost řešilo téma ztráty, sebevraždy, rodičovství. Jako obvykle u knížek co mám moc ráda nevím co říct....nevím jak slovy vyjádřit, že pro mě ta knížka měla význam, a jak velký, jak moc mi vlastně byla blízká a přirostla k srdci. Opravdu se mi strašně ulevilo že 28 letou Eloise mám stejně néli více ráda než její mladší naprosto báječné já a snad ještě radši jsem za její protějšek, který se k ní skvěle hodil a jejich vztah jsem jim opravdu přála....lord Crane co se týká zajímavosti za Eloise určitě nezaostával. Jejich výměny názorů, které jsou u autorky už skoro pověstné...OPĚT překypovali vtipem, ale také se lišili tím pojetím a uchopením od ostatních dílů, což mě vedu k tomu, že zatím mám ze série nejradši právě druhý a tento díl, ale každý tak nějak jinak. Málomluvnost Lorda Crane v kontrastu s Eloisinými představami a netrpělivostí byl ten nejlepší náboj knihy od začátku až do konce...vlastně si i říkám, že bych snad nenašla pro Eloise nikoho lepšího . Prostě překypuju ted úplným štěstím, že ta kniha byla prostě krásná svým vlastním komorním způsobem, miluju to téma, zbožnuju ty dialogy, pořád i žasnu nad tím přesahem co tahle kniha vlastně má, nad tím rodinným poselstvím, stále se uculuju nad těmi erotickými scénami, který mi pořád přišly v mezích slušnosti a nad těmi všemi kontrasty, které jsem v knize objevila....třeba kdo by to byl čekal, že zrovna tento pár bude tak náruživý a vášnivý, a že místo postelových hrátek jim hůře půjde mluvení. To mě fakt dostalo, ale bylo to opravdu fajn, jelikož to bylo zas něco nového a taky to co jste moc nečekali.

Na závěr si nemůžu odpustit malou seriálovou vsuvku. Asi nejsem jediná, která doufá, že i Eloise se dočká své chvíle slávy v podobě vlastní série....upřímně si myslím, že s tím potenciálem a oblíbeností této postavy by bylo do nebe volající to nenatočit, ale ....radši s tím nebudeme vyloženě počítat. Každopádně je vtipné jak mi vůbec nedocvaklo, že postava Mariny a DOKONCE i Phillipa jsme už v seriálu vlastně viděli. A mě by jen zajímalo, jak moc tvůrci vlastně mysleli dopředu a upřímně mě to trochu znepokojuje, jestli si tou Marinou už od první sérii tak trochu nepodkopali nohy...jelikož postavy s minulostí se hůř zabíjejí, navíc mě vyděsilo, že jsem si na Phillipa pomalu ani nevzpomínala jak vypadá, ale potom když jsem si vygooglila jak herec na Phillipa vlastně vypadá....tak už strach nemám, spíš bych měla strach kdyby ho přeobsadili, jelikož si myslím, že by mohl být přinejmenším ucházejícím panem Cranem, a kdyby si nechal narůst ještě vousy a měl kudrnatější vlasy, tak bych už neměla vůbec pochyb...no uvidíme kam až to povede, možná že by to mohlo působit i uceleněji, že už tam ty postavy jako byly a my je pak uvidíme ve vlastním příběhu, upřímně v tom doufám, protože žádná jiná varianta by nebyla tak uspokojivá....ted už jen zbývá otázka, jakým způsobem se zbaví Mariny, jestli to vůbec vznikne a asi tisíc dalších. Ale tak snad 5 sérií by mohlo projít.

Lovana
19.07.2022 4 z 5

Na pátý díl ze série o sourozencích Bridgertonových jsem se moc těšila, protože Eloise je moje asi nejoblíbenější postava, nicméně se to týká hlavně seriálové Eloise, protože knižní Eloise je trochu jiný a musela jsem se při čtení odprostit od představy seriálové Eloise, protože se mi k příběhu vůbec nehodila a nedokázala jsem si ji tam ani představit... Když jsem se odprostila od seriálové Eloise, tak už mi připadl příběhu uvěřitelnější. S Phillipem jsem měla ze začátku docela problém, zejména teda způsob "nabídky k sňatku" mi přišel dost přitažený za vlasy, ale jak příběh postupoval, tak jsem si na něho zvykla.
Celkově byla kniha opět velmi čtivá, stránky mi opět mizely pod rukama. Byla jsem ráda, že jsme se opět aspoň na chvíli opět setkali s některými z ostatních sourozenců, i když bych je tam ráda viděla více, stránky, kde se setká více sourozenců Bridgertonových jsou vždy ty nejzábavnější z celé knihy a je škoda že jich bývá tak poskrovnu.
Kniha u mě splnila přesně to, co jsem od ní chtěla, oddechovku, u které si odpočinu, trochu se zasměju, možná uroním i pár slz, a přesně to jsem i dostala.

Hodnocení 4*/5*

cérka
17.07.2022 5 z 5

Nevím jak a kdy se to stalo, ale miluji Bridgertonovi :). Ta jistota, že to dopadne vždy dobře je k nezaplacení!

Elois, má oblíbená, upovídaná, sečtělá, odvážná a mírně potrhlá hrdinka už je taky pod čepcem. Mně se moc líbila cesta, kterou jí autorka vybrala. Tentokráte mě to přišlo více akční a velmi čtivé.

clarkens
08.07.2022 5 z 5

Opět fajnová oddychovka!

1271
02.07.2022 5 z 5

Sir Phillip je konečně neotřelá hlavní mužská postava. Není záletník, na první pohled okouzlující, neumí ani příliš flirtovat. Je naopak poněkud neohrabaný a to jsem shledala roztomilým :) Zápletka je jasná už tak nějak předem, bylo by hezké, kdyby Quinn aspoň v jednom příběhu nenechala hlavní hrdinku kompromitovanou, aby se nemuseli brát “z povinnosti“, protože následné vzdychání miluje mě/nemiluje mě, je už docela otravné.

PetkaS.
22.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Trochu jiné pojetí než předchozí díly, což ale vůbec nevadilo protože jinak už by to mohlo být nudné. Stále je to nenáročné oddechové čtení u kterého člověk dopředu ví že dopadne dobře a je jen zvědavý jakou zápletku si autorka vymyslela tentokrát. A pokud tohle člověk přijme, pak se to čte velmi dobře a je těžké knihu odkládat.
Velká změna oproti předchozím dílům pro mě tentokrát byla také ta, že jedna z hlavních postav (sir Phillip) mi byl ze začátku silně nesympatický. Dopis kterým žádal Eloise o návštěvu aby zjistil(i) jestli by byla vhodná manželka byl velký úlet a to že se za ním Eloise rozjela ještě větší. :-) Nicméně efekt to mělo, sira Phillipa má v první půlce knihy rád asi málokdo a proto to byla dobrá půda pro (samozřejmě očekávanou) proměnu v druhé polovině příběhu.

gryffindorgirl
21.06.2022 2 z 5

Moc hezký příběh. Quinnová jako obvykle nezklamala. Pokud čtete už několikátý díl Brigertonových v řadě, víte co od knihy čekat. Většinou už vás moc nepřekvapí ne úplně náročná zápletka či náměty, které se v knihách neustále opakují. Což by ovšem některé náročnější čtenáře odradilo už u druhého dílu.
S láskou, Eloise se ale přeci jen maličko liší od ostatních dílů. Nedokážu přesně říct čím, ale po dočtení knihy jsem z ní měla úplně jiný pocit než u předchozích dílů.
Phillip není prvoplánový alfasamec, což se mi na něm líbí a i když mi jeho tvrdohlavost občas vadila a přišla mi u něj možná až moc na sílu vytvořená, jeho postavu nakonec hodnotím docela kladně.
Eloise je prostě postava, kterou si musíte zamilovat. Obzvlášť poskládáte-li si i všechny její zásluhy v minulých dílech.
Kdybych knihu měla hodnotit jako celek, dala bych jí tři hvězdy. Protože je to Quinnová a protože hořím zvědavostí, jak dopadnou další sourozenci Bridgertonovi.

preny
12.06.2022 5 z 5

Miluju tyhle pohádky ,četlo se to samo,moc hezký příběh,těším se na další díl. Fakt pohodové čtení.

Kristulda
05.06.2022 4 z 5

Nějak nevím jak knihu hodnotit. Eloise je jiná než její sourozenci a proto měla i specifický příběh což je dobře, ale mě tam malinko něco chybělo i přesto, že je jedna z mých oblíbených ze sourozenců.

maja8148
04.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak toto se nepovedlo. Eloise je sice impulzivní, ale celou dobu je prezentována jako celkem chytrá holka. A pak si najde takové zakomplexovaného blbečka. Ano všichni máme své démony a musíme s nimi nějak žít a nějak je zpracovat, ale jak je zpracovával tento člověk... Opravdu mi ten chlap absolutně nesedl.
A navíc to jak se vyvíjel jejich vztah? A hlavně, jak asi tak přesvědčím holku, že vzít se je super nápad? Hmmm... přijdu za ni do domu jejího bratra, kde jich má více a odvedu si ji z jejich společnosti, do pracovny její snachy, za bílého dne a tam ji přivedu do ráje... Jakože vážně? A o tom, že jsme velká šťastná rodiny ji přesvědčím svymi cviku přes noc, ale přes den s ní ani nebudu v místnosti a ona bude naprosto spokojená a bude ze mě paf a vlastně ji to bude k životu stačit. Nejsmutnější je, že přesně toto stačí k tomu, aby ona došla k tomu, že on je pro ni ten pravý a jediný ze všech mužů v celé Anglii.
Jediné, co mě na knize bavilo (alespoň v první půlce) byl vztah Eloise s dětmi i když i zde to bylo strašně na šup - jeden den ji nenávidí a v podstatě den druhý je na prvním místě v jejich seznamu oblíbených dospěláků.
Přemýšlím, jestli má cenu pouštět se do dalších dílů, první tři byly dobré, ale od trojky se kvalita příběhů hodně snižuje :/

Sansli
31.05.2022 4 z 5

Další Bridgertonovi jsou za mnou a zase musím přiznat, že to nebylo špatné, prostě čtivá a svižná oddechovka. Chvilku jsem si myslela, že to bude za mě lepší než druhý díl "Vikomt, který mě miloval" ale ne. A mě vlastně napadá, jestli důvodem, proč se mi druhý díl líbil úplně nejvíc není také fakt, že jsem ho četla jako první z celé téhle série. Nevěděla jsem tak úplně co se bude dít, neznala jsem postavy a jejich svět... a tím to bylo skvělé, měla jsem možnost vše postupně objevovat:) Jak ale postupně čtete další a další díly, už vás máloco překvapí, protože ať jsou příběhy "odlišné" a hlavní postavou je vždy někdo jiný, základ příběhu zůstává vždy stejný a je pravda, že když to člověk čte takhle hned za sebou, stále častěji mu dochází, že je to v podstatě pořád dokola víceméně to samé.
Přesto nemůžu říct, že by mě příběh Eloise nebavil, vlastně byl jeden z těch zábavnější, a kdybych si měla vybrat část, která mě úplně nadchla a potěšila a kvůli čemu jsem knize vlastně dala druhou šanci, tak by to byl moment, kdy se v příběhu objeví všichni čtyři bratři Bridgertonovi najednou:) Nejlepší část, to rozhodně! S nimi je vždy o zábavu postaráno.

Sarka25
26.05.2022 4 z 5

Jako oddechové čtení je série Bridgertonvich super. Jen za mě to je proste porad do kola to same a uz me to zas tolik nebavi jako na začátku. Je pravda ue u této knihy jsem se hodně nasmala a sem tam me vyhrkly slzy do očí. Byl to pěkný, romantický a opravdu čtivý pribeh o lásce.

janyska13
21.05.2022 5 z 5

Opět to bylo krásný čtení. A zase jsem se ještě o trochu víc zamilovala do bratrů Bridgertonových, jejich rodina je knihu od knihy úžasnější.
Příběh Eloise je jiný, je chaotický i upřímný a rozhodně takový, který mi k ní hezky sedí. A jsem ráda, že Eloise našla své štěstí.
Eloise mi je v mnoha věcech podobná, nejen naprosto přesnou shodou věku, ale i několik rysy v její povaze a chování. V některých ohledech bych řekla, že mě Eloise i dost překvapila. Dokázala jsem se do ní momentálně tak vcítit, až mě to samotnou strašně překvapilo.

michaella03
10.05.2022 5 z 5

Četla jsem v době, kdy byl obrovský poprask kolem vydání druhé série Bridgertonů. Já měla v této sérii nějaké resty, tak jsem se nachala strhnout a pokračovala v dobrodružstvích a láskách rodiny Bridgertonů.
Opět pohodové a úsměvné čtení, ačkoli bych nějaké stránky ubrala, děj nemusel být tolik natahovaný. Velmi jsem ale ocenila návrat (dospělejších) bratrů Bridgertonů, především Anthonyho :).

"Viděl jsem tě vyrůstat a občas ti musel být otcem, ačkoli jsem chtěl být jen bratrem."

IYv
26.04.2022 odpad!

Odložila, zjevně nejsem cílovka. Strašně mi vadily plytké dialogy a nelogičnost, jak se v tomto historickém období chovají hrdinové knihy...za mě nesmírně zbytečná kniha.

Nelasp
19.04.2022 5 z 5

Jeden z mých oblíbených příběhů ze série. Dobře se čte a Eloise i Phillip jsou mi sympatičtí.