S láskou Anča Pagáčová

Po siedmich rokoch je tu voľné pokračovanie úspešného literárneho debutu Lucie Siposovej Hello. My name is Anča Pagáčová. Tentoraz nejde o poviedkové situačné fragmenty, ale o román, ktorého hlavnú dejovú líniu tvorí uletený a ulietaný vzťah Anče s nevypočitateľným Gašparom. Autorka vo svojom rozprávaní ľahkou hravou formou rozoberá dôležité životné témy, provokuje aj rozosmieva. Anča precestuje kus sveta, čo románu dodáva kozmopolitný charakter. Príbehu nechýba nadhľad, irónia a svojský humor, ktorý sa určite dotkne aj vášho srdca....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248606/s-laskou-anca-pagacova-248606.jpg 37
Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Herial

Kniha S láskou Anča Pagáčová

Viaby
05.08.2015

Autorka zachytila životný štýl Anči Pagáčovej atraktívnym spôsobom, v ktorom sa dobrodružstvo mieša s humorom, láskou či tichým smútkom. Výborne opísané pocity literárnej hrdinky v krízových situáciách spôsobujú zvláštnu katarziu nielen u Anči, ale spolu s ňou ju prežívajú aj čitatelia.
Najlepšie myšlienky prichádzajú v texte nečakane, akoby mimochodom, čo dodáva knihe úžasnú ľahkosť, plynulosť a núti čitateľa čítať ďalej a ďalej.

Lucia Siposová
slovenská, 1980