S kamerou a za volantem třemi díly světa

Koupit

Vzpomínky z dálkových jízd v malých československých automobilech /1932 a 1938 a po válce/ .

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60382/s-kamerou-a-za-volan-60382.jpg 53
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství (SPN - pedagogické nakladatelství)

Kniha S kamerou a za volantem třemi díly světa

vlkodlaq
23.12.2017

Pro mě coby třicátníka+ je velice zajímavé vidět, jak se dalo cestovat před skoro sto lety, jaké k tomu bylo vybavení a ještě měli vlastně to nejlepší tehdy dostupné. Je o to zajímavější srovnat Elstnera třeba s dnešními Trabanty (Přibáň) a posoudit, že dnes je to vlastně nesrovnatelně jednodušší, i když to tak třeba na první pohled nevypadá. Tehdy, Elstner, Hanzelka se Zikmundem a jim pár podobných, to byli skuteční cestovatelé a průkopníci motorizovaného turismu.

Milý komentář pagac17 ještě doplním: vidět a číst o zemi, která dnes přežívá jen v knihách. O zemích a lidech dob minulých. Ano, některé knihy nám tak trochu umožní cestovat v čase, ale nenapadá mě k tomu vhodnější kniha než právě ta Elstnerova.

pagac17
04.04.2017

Velmi poutavá kniha od krajana z Trutnova, téměř vrstevník, mile mě překvapily jeho návštěvy téměř všech světadílů. Kniha je nejenom krásná obrázková publikace s výborným textem, ve kterém zasvěceně podává informace o putování kolem světa a získávání krásných fotografií. Trochu jsem si zopakoval i zeměpis a částečně i dějepis. Doporučuji všem, kteří chtějí nahlédnou do krásných zemí, do krásné přírody a za zajímavými vrstevníky.

Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Bílá Masajka

František Alexander Elstner
česká, 1902 - 1974

všech 24 knih autora

Kniha S kamerou a za volantem třemi díly světa je v

Právě čtených1x