S Italem v kuchyni II.

S Italem v kuchyni II. https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67700/s-italem-v-kuchyni-i-67700.jpg 4 9 2

„Každý se může naučit vařit,“ říká Emanuel Ridi. Stačí prý láska a systém. Kdyžitalský šéfkuchař s vařením začínal, orientoval se na poctivou domácí kuchynisvé babičky, která mu věnovala mnoho rodinných receptů. Emanuel sází najednoduchá jídla a využití čerstvých sezonních surovin, z nichž umí připravithotové zázraky. Pojďte si to s námi vyzkoušet!Součásti knihy je DVD.... celý text

MíšaS.
07.06.2020 2 z 5

Přiznám se, že mě tyto recepty moc nezaujaly.

Peleus
02.09.2015 4 z 5

K Emanuelu Ridimu mám pouze jednu připomínku. Přestože chápu, že se jedná o nutnou součást mediálního obrazu mluvit stylem "Já jsem Ítal a mam bábičku z Itália, co mě účila všechny tyto récepty.", mně to poněkud vadí, neboť z jeho vyjadřování je vidět, že češtinu dokonale ovládá. Kolikrát překvapí složitějšími větnými konstrukcemi a má velkou slovní zásobu (nemyslím tím na cizince, beru ho a popisuji jako Čecha).

Naštěstí se to stírá v psané podobě, a tak nic nebrání vyzkoušet si na přípravu relativně jednoduché italské pokrmy, jejíchž hlavním tajemstvím úspěchu jsou čerstvé suroviny. Pak i čerstvý chleba s domácím bazalkovým pestem chutná jako delikatesa.

P.S. No dobrá, uznávám, chybí mi, jak v jedné epizodě mluví o chytání "kakny", to kniha nenabídne.

kuchařky

Emanuele Andrea Ridi
italská, 1974
2011  87%S Italem v kuchyni
2013  93%Pasta e Basta
2011  84%S Italem v kuchyni II.
2012  73%Léto s Italem - Kulinářské toulky Emanuela Ridi italskou krajinou
2011  87%S Italem v kuchyni III